|
|
Мектеп: №128 ЖББМ |
|
|||||
|
Күні:11.04 |
Мұғалімнің аты-жөні: Әбдіхаирова А.С. |
|
|||||
|
Сынып:8 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазықтықтағы координаталар әдісі |
|
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
8.1.3.15жазықтықта координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын есептеу; 8.1.3.16кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.жазықтықта координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын есептеу; 2.кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; 3. кесінді ортасының координаталарын табу формуласын қолдану; 4. формулаларды дәлелдеу кезінде қолдана білу, кері есептер шығару;
|
|
|||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы 8 минут |
Ұйымдастырусәті Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық ахуал тудыру Үй тапсырмасын тексеру (Интерактивті тақтаға шығарылады) «СПИННЕР» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау 1.Екі нүктенің арақашықтығы? 2.Кесіндіні берілген қатынаста бөлу? 3.Кесінді ортасының координатасы? |
Оқу мақсатын анықтауға берілген тапсырманы орындайды. |
Купондар арқылы бағалау |
Интерактивті тақта, купон |
|
||
|
Негізгі бөлім 34 минут |
«Луллия» әдісі (топтық жұмыс) Берілген дөңгелектердің сәйкес бөліктеріне жауапты жазады
«Алгоритмм» әдісі: Оқулықпен жұмыс (топтық, оқушылар қима қағаздарды ретімен орналастыру арқылы есепті шығарады)
«жұптық жұмыс.(оқулықпен) Арнайы а, б стикерлер арқылы бөлінеді.
|
Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолданады; - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу формуласын қолданады; -формуланы қолданып есептеу жүргізеді; Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолданады; -қарама-қарсы қабырғаларының тең екендігін дәлелдейді; -диагональдарын табады; -тік төртбұрыш екенін көрсетеді;
Дескриптор: -абцисса, ордината осьтерін қарастырады; -АС ұзындығын табу формуласын жазады; -ВС ұзындығын табу формуласын жазады; -теңдеу құрастырады; -С нүктесінің координатасын жазады; |
Купондар арқылы бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген дөңгелек, қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
|
||
|
|
Қорытындылау https://kahoot.it/ платформасында викторина
|
Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолдана алады; - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу формуласын қолдана алады; -формуланы қолданып есептеу жүргізе алады; |
|
|
|
||
|
Соңы 3минут |
Үйге тапсырма: 4.24-4.25 Рефлексия <каспи терминал> |
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазықтықтағы координаталар әдісі
Жазықтықтағы координаталар әдісі
|
|
Мектеп: №128 ЖББМ |
|
|||||
|
Күні:11.04 |
Мұғалімнің аты-жөні: Әбдіхаирова А.С. |
|
|||||
|
Сынып:8 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазықтықтағы координаталар әдісі |
|
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
8.1.3.15жазықтықта координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын есептеу; 8.1.3.16кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.жазықтықта координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын есептеу; 2.кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; 3. кесінді ортасының координаталарын табу формуласын қолдану; 4. формулаларды дәлелдеу кезінде қолдана білу, кері есептер шығару;
|
|
|||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы 8 минут |
Ұйымдастырусәті Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық ахуал тудыру Үй тапсырмасын тексеру (Интерактивті тақтаға шығарылады) «СПИННЕР» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау 1.Екі нүктенің арақашықтығы? 2.Кесіндіні берілген қатынаста бөлу? 3.Кесінді ортасының координатасы? |
Оқу мақсатын анықтауға берілген тапсырманы орындайды. |
Купондар арқылы бағалау |
Интерактивті тақта, купон |
|
||
|
Негізгі бөлім 34 минут |
«Луллия» әдісі (топтық жұмыс) Берілген дөңгелектердің сәйкес бөліктеріне жауапты жазады
«Алгоритмм» әдісі: Оқулықпен жұмыс (топтық, оқушылар қима қағаздарды ретімен орналастыру арқылы есепті шығарады)
«жұптық жұмыс.(оқулықпен) Арнайы а, б стикерлер арқылы бөлінеді.
|
Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолданады; - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу формуласын қолданады; -формуланы қолданып есептеу жүргізеді; Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолданады; -қарама-қарсы қабырғаларының тең екендігін дәлелдейді; -диагональдарын табады; -тік төртбұрыш екенін көрсетеді;
Дескриптор: -абцисса, ордината осьтерін қарастырады; -АС ұзындығын табу формуласын жазады; -ВС ұзындығын табу формуласын жазады; -теңдеу құрастырады; -С нүктесінің координатасын жазады; |
Купондар арқылы бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген дөңгелек, қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
|
||
|
|
Қорытындылау https://kahoot.it/ платформасында викторина
|
Дескриптор: - координаталарымен берілген екі нүктенің арақашықтықтығын табу формуласын қолдана алады; - кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу формуласын қолдана алады; -формуланы қолданып есептеу жүргізе алады; |
|
|
|
||
|
Соңы 3минут |
Үйге тапсырма: 4.24-4.25 Рефлексия <каспи терминал> |
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















