|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көмірсуларды жіктеу: моносахаридтер, дисахаридтер, полисахаридтер.Көмірсулардың қасиеті және қызметтері |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.4.1.2 - көмірсуларды құрылымы, құрамы және қызметтері бойынша жіктеу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көмірсулардың қызметін, қасиеттерін білу, еритін, ерімейтін көмірсуларды ажырату. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында «Умаигра» онлайн платформада сұрақтар қойылады. Сұрақтары сілтемеде. |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар интерактивті тақта арқылы сұрақтарға жауап беріп футбол ойынын ойнайды. |
«Жарайсың» сөзі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. |
Күнделік парақшалары Ойынға сілтеме https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=116779 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
1 топ. Көмірсулардың адам өміріндегі маңызы мен қасиеті 2 топ. Көмірсулардың қызметі 3 топ. Редуцирленетін және редуцирленбейтін көмірсуларға сипаттама Жеке жұмыс. ҚБ тапсырмалары Тапсырма 1. Суретте көмірсудың моделі көрсетілген, қандай көмірсуға жататынын анықтаңыз, химиялық формуласы мен қызметін жазыңыз.
2 тапсырма: Көмірсулардың қасиеттері мен қызметтерін сәйкестендір
1-В, 2-Г, 3-Д, 4-Б, 5-А, 6-Е. 3 тапсырма. Функ.саут.негізд. Сұрақ? Ойыңызды айтыңыз? Тұжырымдаңыз? Неге бие сүтінен айран емес, қымыз алынады? |
Бейнематериалдан көрген көріністерінен жаңа сабақтың мазмұнын ашады. Берілген тақырыптар бойынша топпен орындайды. Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Оқушылар жеке жұмысты дәптерлеріне орындайды.
|
Бағалау критерийлері:
- көмірсулар туралы жалпы мағлұматты толық түсіндіру; - уақытты үнемді пайдалану ; - ұйымшылдықта жұмыс жасау . «Күнделік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы балл – 4
|
Бейнематериалға сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=DQr1sKDrYQw презентация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Әр сұрақ 1 балл бойынша есептеледі. |
«Күнделік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
|
|||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин |
РЕФЛЕКСИЯ. «Бургер» әдісі – Оқушылар! Сендерге бүгінгі сабақта белсенділік танытып, тақырыпты жан-жақты ашып, зертегендеріңе рахмет. Сабақты қаншалықты меңгергендеріңді кері байланыс арқылы білдірсеңдер. І топ: Топ жұмысындағы 3 маңызды ақпарат. ІІ топ: Қиындық келтірген 2 нәрсе. ІІІ топ: Ерекше ұнаған 1 нәрсе. Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін бутерброд әдісі арқылы айтады |
«Күнделік» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
Күнделік парақшалары Презентация |
|||||||||||||||||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖББ_2_Көмірсуларды жіктеу моносахаридтер, дисахаридтер, полисахаридтер.Көмірсулардың қасиеті және қызметтері — копия
ЖББ_2_Көмірсуларды жіктеу моносахаридтер, дисахаридтер, полисахаридтер.Көмірсулардың қасиеті және қызметтері — копия
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көмірсуларды жіктеу: моносахаридтер, дисахаридтер, полисахаридтер.Көмірсулардың қасиеті және қызметтері |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.4.1.2 - көмірсуларды құрылымы, құрамы және қызметтері бойынша жіктеу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көмірсулардың қызметін, қасиеттерін білу, еритін, ерімейтін көмірсуларды ажырату. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында «Умаигра» онлайн платформада сұрақтар қойылады. Сұрақтары сілтемеде. |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар интерактивті тақта арқылы сұрақтарға жауап беріп футбол ойынын ойнайды. |
«Жарайсың» сөзі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. |
Күнделік парақшалары Ойынға сілтеме https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=116779 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
1 топ. Көмірсулардың адам өміріндегі маңызы мен қасиеті 2 топ. Көмірсулардың қызметі 3 топ. Редуцирленетін және редуцирленбейтін көмірсуларға сипаттама Жеке жұмыс. ҚБ тапсырмалары Тапсырма 1. Суретте көмірсудың моделі көрсетілген, қандай көмірсуға жататынын анықтаңыз, химиялық формуласы мен қызметін жазыңыз.
2 тапсырма: Көмірсулардың қасиеттері мен қызметтерін сәйкестендір
1-В, 2-Г, 3-Д, 4-Б, 5-А, 6-Е. 3 тапсырма. Функ.саут.негізд. Сұрақ? Ойыңызды айтыңыз? Тұжырымдаңыз? Неге бие сүтінен айран емес, қымыз алынады? |
Бейнематериалдан көрген көріністерінен жаңа сабақтың мазмұнын ашады. Берілген тақырыптар бойынша топпен орындайды. Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Оқушылар жеке жұмысты дәптерлеріне орындайды.
|
Бағалау критерийлері:
- көмірсулар туралы жалпы мағлұматты толық түсіндіру; - уақытты үнемді пайдалану ; - ұйымшылдықта жұмыс жасау . «Күнделік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады Жалпы балл – 4
|
Бейнематериалға сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=DQr1sKDrYQw презентация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Әр сұрақ 1 балл бойынша есептеледі. |
«Күнделік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
|
|||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин |
РЕФЛЕКСИЯ. «Бургер» әдісі – Оқушылар! Сендерге бүгінгі сабақта белсенділік танытып, тақырыпты жан-жақты ашып, зертегендеріңе рахмет. Сабақты қаншалықты меңгергендеріңді кері байланыс арқылы білдірсеңдер. І топ: Топ жұмысындағы 3 маңызды ақпарат. ІІ топ: Қиындық келтірген 2 нәрсе. ІІІ топ: Ерекше ұнаған 1 нәрсе. Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін бутерброд әдісі арқылы айтады |
«Күнделік» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
Күнделік парақшалары Презентация |
|||||||||||||||||||
![]()
шағым қалдыра аласыз














