Жеке бас гигиенасы. Өз-өзіне күтім жасау 5 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жеке бас гигиенасы. Өз-өзіне күтім жасау 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
• Жеке бас гигиенасы не екенін біледі, түсінеді және анықтайды. • Шаш пен тері гигиенасын зерттеп, сипаттайды. • Жеке гигиена талаптарын біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В Бөлімі:

Үй мәдениеті

Мектеп: 36 гимназия

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бакелекова Д. Б.

Сынып: 5 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жеке бас гигиенасы. Өз-өзіне күтім жасау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.2.5.3 Жеке гигиена ережелерін зерделеу және сипаттау, әртүрлі шаш пен тері түрін анықтау

5.2.5.4 Шектеулі қолдауда өз-өзіне қарау әрекеттері мен тәсілдерін таңдау және қолдану.

Сабақ мақсаттары

  • Жеке бас гигиенасы не екенін біледі, түсінеді және анықтайды.

  • Шаш пен тері гигиенасын зерттеп, сипаттайды.

  • Жеке гигиена талаптарын біледі.

Сабақ барысы

сабақ кезеңі

Педагог іс-әрекет



Оқушы әрекеті


бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы















Ұйымдастыру уақыты, сыныптағы атмосфераның құру.

Сабақтың тақырыбы: Жеке бас гигиенасы, өзін- өзі күту.

Сабақтың мақсаты: Табиғаттағы микро суреттердің бейнесі қалай құрылып, неге микро суреттерге тиесілі екенін біледі, түсінеді және анықтайды.

Бүгінгі тақырыпты аша түсу үшін оқушыларға Азбука здоровья - Личная гигиена мултьфильмін


Сыныпқа арналған: Бейнежазба көру: бактерияларға байланысты 13 себептер туралы. Осы бейнежазбаға байланысты оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқушыларға сұрақ қою:

Бейнежазба не туралы? Бактерияның не екенін білесіздер ме? Адам ағзасында бактериялар мөлшерден тыс көп болған жағдайда не болады? Қалай ойласыздар, олардың аз мөлшерде болуы үшін қандай шара қолдануға болады?

Топқа бөлу:

Нөмірленген дайын пакеттер мен қорапшаларды (1, 2, 3) жекелеген топтардың таңдауы үшін арнайы оқушы үстелі үстіне жаю.



Өзін-өзі бағалау


Интерактивті тақтаны пайдалану.


Азбука здоровья - Личная гигиена



Сабақтың ортасы



Топтық жұмыс.

Әр топ таңдалған тақырып бойынша өздерінің түсініктерін сыныппен бөліседі.

  • Гигиена, бактериялар, құрғақ/майлы/аралас тері, шаштың құрылымы, кептіру, шаш сәні, өсімдік шаруашылығы, жеміс, көкөніс дақылдары;

  • үшін қандай тәсілдер қолдануға болады?

  • Жеке бас гигиенасы құралдарына … жатады.

  • Өсіру үшін … қажет.

Жеміс, көкөніс дақылдарына ... жатады

1.Тапсырма:

Оқушылар жеке бас гигиенасы ережелерінің суреттерін сала отырып, таңдаған құралдарымен салыстырады, өз- өзін күту және қолдану, оны тұжырымдамалық картада қорғайды.

Оқушыға

Мұғалімге

Оқушылар сыныпқа идеяларын айтып, сипаттау мен талдау дағдыларын дамыту үшін өз ойларын бір-бірімен бөліседі.

Қорапшалар/қалталарға алдын-ала жеке бас гигиенасы заттарын: сабын, тіс щеткасы, маникюр жинағы, тарақ және т.б. салып қойыңыз.

Оқушылармен қол, бет терісі (қалыпты, аралас, құрғақ, майлы), шаш (жұқа, қалың) типтері туралы талқылау.

Оқушыларға таңдалған заттардың жеке бас гигиенасына қатыстылығын түсіндіру. Мысалы, тарақ шаш күтіміне қолданылады және т.б. Ережелерді бейнелеудің визуалды үлгілері.


Оқушылар А2/A3 форматта жеке бас гигиенасының ережелерін құрады, графикалық элементтерді пайдаланып тұжырымдамалық карталарға суреттерін салып және талқылай отырып, өз ойларын сыныппен бөлісіп қорғайды.




  • Білу

Жеке бас гигиенасы не екенін біледі.

Шаш пен тері гигиенасын анықтай біледі.

  • Түсіну

Жеке бас гигиенасы, өзін- өзі қалай күту керектігін түсінеді.

  • Қолдану

Жеке бас гигиенасының ережелерін түсініп қолданады.

  • Талдау

Жеке бас гигиена ережелерін құрып, графикалық элементтерді пайдаланып салған суреттерін талдайды.

  • Синтездеу

Жеке бас гигиена ережелерімен таңдаған құралдарының арасындағы байланысты табу.

  • Бағалау

Өзінің және өзгелердің жұмыстарын бағалау.


Фиксики - Микробы | Познавательные мультики для детей


Дұрыс тамақтану, бет күтімі, гигиена тазалығы.

Бактерияның 13 факторы


Бактерии - фотофильм, фото-презентация, видео из фотографий

Жеке бас гигиенасы.

Шаш күтім.




Сабақтың соңы



Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет.

















Гигиена

Hygiene

Гигиена

Шаш құрылымы

Composition

Композиция

(қалыпты, аралас, құрғақ, майлы)тері

(normal, combination, dry, oily)skin

(Нормальная, комбинация, сухая, жирная кожа)

бактерия

bacteria

бактерии


(жұқа, қалың) шаш

(Thin, thick) hair

(Тонкие, толстые волосы)



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.04.2024
623
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі