|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жеке бөліктерін өңдеу. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.3.2 Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. 6.2.6.2 Қол, электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру. 6.2.3.2 Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қуыршақ бөліктерін қол және тігін машиналарымен өңдеу, жинау; ЫЖӨ-ден өткізу; Қуыршақты сәндеу. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
1-сабақ Сабақ басында оқушылармен қуыршақтары туралы әңгіме жүргізу. Қуыршақ туралы галилео бейнеролигін көрсету. Сәндеу – декорировать – decorate Синтепон – sintepon |
Сұрақ-жауап кезеңі |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жеке бөліктерін өңдеу. Сабақта қуыршақ бөліктерін матадан пішіп, біріктіруді бастаған болатын. Осы жұмысты жалғастыруды ұсыну. Жоспар бойынша жұмыс жасауды естеріне түсіру: қуыршақтыңбасын тігу; қуыршақтыңденесінтігу; қолы мен аяғынтігу; барлықбөлшектерін синтепон немесемақтаментолтыру. Тапсырма 1: Қуыршақбөліктерінбіріктіру. |
Оқушыларға қуыршақ бөлшектерін біріктіруде машина және қол тігістерін тігу барысында қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, құрал-жабдықтарды дұрыс қолдануды көрсету. Қуыршақ бөліктерін біріктіруде қол және машина тігістерін қолдана алады; Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтайды; Қуыршаққа тән сәндеу әдісін таңдайды; Ұқыпты орындайды; |
Дескрипторлар: Қуыршақтыңбіріктірілгенбөліктерінжинақтау; Барлықбөлшектерін синтепон не мақтаментолтыру; ЫЖӨ-денөткізу; Техника қауіпсіздігінұстану. Сабақ соңында оқушылар өздерінің қуыршақтарын бір-біріне көрсетіп, ой-пікірлерімен бөліседі, кері байланыс береді. |
Мата, қайшы, ине, жіп, синтепон не мақта, тігін машинасы, алжапқыш пен орамал Үтік, марля Техника қауіпсіздігі ережесі |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
2-сабақ Сәндеу бойынша бейнеролик көрсету. |
Сұрақ-жауап кезеңі |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Бұйымды безендіру. Оқушылармен бірге қуыршақ үлгілерін қарап шығу, талқылау. -Бұл ойыншықтар қандай материалдан жасалған? -Неліктен бұл мата таңдалды деп ойлайсыздар? Оқушылармен бірге қуыршақтың дизайны мен киім тігісіне назар аудару. Оқушылар жұп болып бірігіп, талқылайды, интернет желісінен дизайн бойынша мәлімте жинайды. Тапсырма: Қуыршақты безендіру жолдарын анықтау, зерттеу. Оқушылармен қуыршақтарына киімді қалай тігуді жоспарлағанын, түс үйлесімділігінің қандай болатынын, қандай стильде тігілетінін? және т.б. талқылау. Сыныппен өз ойларымен бөлісу. Оқушылар бір-біріне пікір айтып, керек жағдайда ұсыныстар береді. |
|
Дескрипторлар: Дизайн сөзінің мағынасын не екенін анықтайды; Қуыршақты безендіру бойынша ой-пікірмен бөліседі; Түстерді таңдайды; Белгілі бір стильді таңдайды; Қажетті материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдайды. |
Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=-4ys0F-Lvq0Сурет дәптері, қалам, интернеттен алынған суреттер, фотосуреттер, арнайы сәндік-қолданбалы өнер бойынша кітаптар |
||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеке бөліктерін өңдеу. 6-сынып
Жеке бөліктерін өңдеу. 6-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жеке бөліктерін өңдеу. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.3.2 Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. 6.2.6.2 Қол, электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру. 6.2.3.2 Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қуыршақ бөліктерін қол және тігін машиналарымен өңдеу, жинау; ЫЖӨ-ден өткізу; Қуыршақты сәндеу. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
1-сабақ Сабақ басында оқушылармен қуыршақтары туралы әңгіме жүргізу. Қуыршақ туралы галилео бейнеролигін көрсету. Сәндеу – декорировать – decorate Синтепон – sintepon |
Сұрақ-жауап кезеңі |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жеке бөліктерін өңдеу. Сабақта қуыршақ бөліктерін матадан пішіп, біріктіруді бастаған болатын. Осы жұмысты жалғастыруды ұсыну. Жоспар бойынша жұмыс жасауды естеріне түсіру: қуыршақтыңбасын тігу; қуыршақтыңденесінтігу; қолы мен аяғынтігу; барлықбөлшектерін синтепон немесемақтаментолтыру. Тапсырма 1: Қуыршақбөліктерінбіріктіру. |
Оқушыларға қуыршақ бөлшектерін біріктіруде машина және қол тігістерін тігу барысында қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, құрал-жабдықтарды дұрыс қолдануды көрсету. Қуыршақ бөліктерін біріктіруде қол және машина тігістерін қолдана алады; Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтайды; Қуыршаққа тән сәндеу әдісін таңдайды; Ұқыпты орындайды; |
Дескрипторлар: Қуыршақтыңбіріктірілгенбөліктерінжинақтау; Барлықбөлшектерін синтепон не мақтаментолтыру; ЫЖӨ-денөткізу; Техника қауіпсіздігінұстану. Сабақ соңында оқушылар өздерінің қуыршақтарын бір-біріне көрсетіп, ой-пікірлерімен бөліседі, кері байланыс береді. |
Мата, қайшы, ине, жіп, синтепон не мақта, тігін машинасы, алжапқыш пен орамал Үтік, марля Техника қауіпсіздігі ережесі |
||
|
Сабақтың басы 3 мин |
2-сабақ Сәндеу бойынша бейнеролик көрсету. |
Сұрақ-жауап кезеңі |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Бұйымды безендіру. Оқушылармен бірге қуыршақ үлгілерін қарап шығу, талқылау. -Бұл ойыншықтар қандай материалдан жасалған? -Неліктен бұл мата таңдалды деп ойлайсыздар? Оқушылармен бірге қуыршақтың дизайны мен киім тігісіне назар аудару. Оқушылар жұп болып бірігіп, талқылайды, интернет желісінен дизайн бойынша мәлімте жинайды. Тапсырма: Қуыршақты безендіру жолдарын анықтау, зерттеу. Оқушылармен қуыршақтарына киімді қалай тігуді жоспарлағанын, түс үйлесімділігінің қандай болатынын, қандай стильде тігілетінін? және т.б. талқылау. Сыныппен өз ойларымен бөлісу. Оқушылар бір-біріне пікір айтып, керек жағдайда ұсыныстар береді. |
|
Дескрипторлар: Дизайн сөзінің мағынасын не екенін анықтайды; Қуыршақты безендіру бойынша ой-пікірмен бөліседі; Түстерді таңдайды; Белгілі бір стильді таңдайды; Қажетті материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдайды. |
Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=-4ys0F-Lvq0Сурет дәптері, қалам, интернеттен алынған суреттер, фотосуреттер, арнайы сәндік-қолданбалы өнер бойынша кітаптар |
||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













