___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жеке кейіпкер жасау
|
Бөлім: |
Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеке кейіпкер жасау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1. программалау алаңының
кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасау ; 2.2.2.2 суретті өңдеу (кесу, айналдыру, өлшемін өзгерту); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
жоба үшін бағдарламалау ойын ортасының (Scratch (скретч)) кіріктірілген графикалық редакторында кейіпкер жасауды үйренеді; жобаға арналған бағдарламалау ойын ортасының (Scratch (скретч)) кіріктірілген графикалық редакторында кейіпкер пішінін (кесу, бұру, өлшемін өзгерту) редакциялау |
|
№Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың психологиялық көңіл-күйін қалыптастыру. Сабаққа қызығушылық тудыру: «Айна» ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарсы тұрады (немесе партада отырады). Біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бетімен түрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушысы оларды айнадағыдай қайталайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерін ауыстырады. Мұғалім жобаны қалай жасау, сақтау және компьютерден ашу керектігін еске салады. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Сергіту сәтті Бекіту
|
Дескриптор: - Сәйкестікті анықтайды Дескриптор: - алгоритм бойынша сурет салады Сергіту жаттығуларын орындау Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды Дескриптор: - Спрайт суретін салады. - Спрайт үшін скрипт құрады |
Мақтау «Қол шапалақтау»
|
Оқулық Жұмыс парағы Оқулық
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақтың қорытындысы. Үй жұмысы: Спрайтты дәптерге салу Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй жұмысын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеке кейіпкер жасау (2 сабақ)
Жеке кейіпкер жасау (2 сабақ)
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жеке кейіпкер жасау
|
Бөлім: |
Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеке кейіпкер жасау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1. программалау алаңының
кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасау ; 2.2.2.2 суретті өңдеу (кесу, айналдыру, өлшемін өзгерту); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
жоба үшін бағдарламалау ойын ортасының (Scratch (скретч)) кіріктірілген графикалық редакторында кейіпкер жасауды үйренеді; жобаға арналған бағдарламалау ойын ортасының (Scratch (скретч)) кіріктірілген графикалық редакторында кейіпкер пішінін (кесу, бұру, өлшемін өзгерту) редакциялау |
|
№Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-10
мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың психологиялық көңіл-күйін қалыптастыру. Сабаққа қызығушылық тудыру: «Айна» ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарсы тұрады (немесе партада отырады). Біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бетімен түрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушысы оларды айнадағыдай қайталайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерін ауыстырады. Мұғалім жобаны қалай жасау, сақтау және компьютерден ашу керектігін еске салады. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
«Қол шапалақтау»
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы 11-40 мин |
Сергіту сәтті Бекіту
|
Дескриптор: - Сәйкестікті анықтайды Дескриптор: - алгоритм бойынша сурет салады Сергіту жаттығуларын орындау Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды Дескриптор: - Спрайт суретін салады. - Спрайт үшін скрипт құрады |
Мақтау «Қол шапалақтау»
|
Оқулық Жұмыс парағы Оқулық
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Сабақтың қорытындысы. Үй жұмысы: Спрайтты дәптерге салу Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй жұмысын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Смайликтер |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз



















