|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеке кейіпкер жасау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.4.2.1. программалау алаңының
кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасау ; 2.2.2.2 суретті өңдеу (кесу, айналдыру, өлшемін өзгерту); |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- программалау алаңының кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасай алады; -суретту өңдей алады |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Қызығушылықты ояту. «Егер .., онда не болар еді?» əдісі. Оқушылардың бірі өз қиялындағы бір жағдайды айтады, қалғандары соның шешімін тауып жалғастыруы керек. Мысалы: «Егер əрбір адам дүниеге келе сала басқалардың ойын оқи алатын болса, онда Жер бетінде не өзгеріс болар еді?» «Егер Жердің тартылыс күші жоғалып кетсе, онда ...» «Егер барлық адам сөйлеу қабілетінен айырылып қалса, онда...»
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылардың бірі өз қиялындағы бір жағдайды айтады, қалғандары соның шешімін тауып жалғастыруы керек. |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Спраиттар кітапханасында дайын кейіпкерлер көп. Біз олардың кейбірімен жобалар жасадық.
Ондай кейіпкерлерді өзіміз жасай аламыз ба? Ол үшін біз кіріктірілген графикалық редакторды пайдаланамыз.
Бұл графикалық редакторда дайын кейіпкерді өзгертуге немесе жаңа кейіпкер салып өңдеуге болады.
Дайынболған спрайтқа скрипт құрайық.
Дәптерге орында. Бір түсті әріптерді пайдаланып сөздерді теріп жаз.
Тапсырма;
Программаның скриптісі
Сабақты бекіту
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар дәптерге тапсырманы орындайды Оқушылар компьютерге берілген тапсырманы орындайды Оқушылар программа скрипт құрады құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеке кейіпкер жасау 2 сынып 7 сабақ қмж
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеке кейіпкер жасау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.4.2.1. программалау алаңының
кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасау ; 2.2.2.2 суретті өңдеу (кесу, айналдыру, өлшемін өзгерту); |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- программалау алаңының кірістірілген графикалық редакторында кейіпкер жасай алады; -суретту өңдей алады |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Қызығушылықты ояту. «Егер .., онда не болар еді?» əдісі. Оқушылардың бірі өз қиялындағы бір жағдайды айтады, қалғандары соның шешімін тауып жалғастыруы керек. Мысалы: «Егер əрбір адам дүниеге келе сала басқалардың ойын оқи алатын болса, онда Жер бетінде не өзгеріс болар еді?» «Егер Жердің тартылыс күші жоғалып кетсе, онда ...» «Егер барлық адам сөйлеу қабілетінен айырылып қалса, онда...»
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылардың бірі өз қиялындағы бір жағдайды айтады, қалғандары соның шешімін тауып жалғастыруы керек. |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Спраиттар кітапханасында дайын кейіпкерлер көп. Біз олардың кейбірімен жобалар жасадық.
Ондай кейіпкерлерді өзіміз жасай аламыз ба? Ол үшін біз кіріктірілген графикалық редакторды пайдаланамыз.
Бұл графикалық редакторда дайын кейіпкерді өзгертуге немесе жаңа кейіпкер салып өңдеуге болады.
Дайынболған спрайтқа скрипт құрайық.
Дәптерге орында. Бір түсті әріптерді пайдаланып сөздерді теріп жаз.
Тапсырма;
Программаның скриптісі
Сабақты бекіту
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар дәптерге тапсырманы орындайды Оқушылар компьютерге берілген тапсырманы орындайды Оқушылар программа скрипт құрады құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз











