Жеке сабақ: Күз мезгілі

Тақырып бойынша 13 материал табылды

Жеке сабақ: Күз мезгілі

Материал туралы қысқаша түсінік
Жеке сабақ: Күз мезгілі. 5 сынып. Күз мезгілінің табиғаттағы ерекшелігімен таныстыру. Күздің негізгі белгілерін атап айту. Сөздік қорын молайту. Тыныс алу, ұсақ моторика, артикуляция жаттығуларының дұрыс орындалуын қадағалау. Тапсырмалар арқылы ойлау, есте – сақтау қабілеттерін дамыту. Дыбыстарды ажырату.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Жеке сабақ:

Тұжырымы: ДЦП. Гипер. Форма. Умеренная умственная отсталость спастическая псевдобульбарная дизартрия. ОНР 2-3 уровня.

Сыныбы: 5 (ІІ бөлім)


Сабақтың тақырыбы: «Күз мезгілі»

Сабақтың мақсаты: Күз мезгілінің табиғаттағы ерекшелігімен таныстыру. Күздің негізгі белгілерін атап айту. Сөздік қорын молайту. Тыныс алу, ұсақ моторика, артикуляция жаттығуларының дұрыс орындалуын қадағалау.

Тапсырмалар арқылы ойлау, есте – сақтау қабілеттерін дамыту. Дыбыстарды ажырату.

Сабақтың әдіс-тәсілі: түсіндіру, слайд, сұрақ-жауап.

-Сәлеметсің бе, Маулед!

1.Мотивациялық-қозғаушы кезең.

Жарқырап күн ашылды,

Айналаға күн шашылды.

Қайырлы таң досым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күніміз сәттілікке толсын!

-Жарайсың, Маулед! Жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.

Сұрақ-жауап:

Жыл мезгілдері?

Апта күндері?

Күз мезгілінің айлары?

Артикуляциялық жаттығулар./ піл, бақа, сусиыр, әткеншек, ат шауып келеді, тәтті тосап, кесе/

Тыныс алу жаттығу. (ыстық шәйді суыту) Дельфа-142 аппаратында

Ұсақ моторикаға арналған жаттығулар. / бауларды байлау,шешу/

Дыбыстарды ажырату. (жапырақ, жел, жаңбыр)

Сергіту сәті:

Жаңбыр, жаңбыр жауасың,

Жанымызға дауасың.

Біз ойнайтын ауланың,

Тазартасың ауасын.

Ойын « Көлеңкесін тап»/ Жемістердің, жапырақтардың көлеңкесін табу/

Д/о: « Сиқырлы қорапша» /сипап сезу арқылы жемістерді ажырату/

Сабақты қорытындылау және бағалау.

Күні:

Сынып:5 сынып/ ІІ- бөлім/

Пәні: Сөйлеу тілінің даму кемшіліктерін түзеу

Мұғалімі: Сарыева Н. К.

Мектеп: Жаңаөзен арнайы мектебі

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үй құстары.

Сабақтың мақсаты

Үй құстары туралы білімдерін кеңейту, пайдасын және тіршілік ету ерекшелігін түсіндіру. Оқушылардың құстар жайындағы түсініктерін молайта отырып, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Оқушыларға құстарды күтіп-баптауға, үй құстарына қамқор болуға баулу. Сөздік қорларын дамыту .

Көрсету жабдықтары

Суреттер, интерактив тақта т.б.

Пәнаралық байланыс


Сабақ кезеңдері

Мұғалім мен оқушылардың біріккен қызметі мазмұны

Сараланған және жекеленген тәсілдер

1 топ

2-топ


Ұйымдастыру

Амандасу

-Сәлеметсіңдер ме, балалар!

-Қазір қандай сабақ?

Психологиялық дайындық.

Сөйлеу ережесі

Ойымызды жинақтап,

Дыбыстарды анықтап.

Сөйлейміз біз дұрыстап,

Жүрнақ-жалғау жалғаймыз

Тыныс алып сөйлейміз.



Үй тапсырмасын тексеру

Сұрақ-жауап алу, тексеру.

-Жылдың қай мезгілі?

-Аптаның нешініші күні?

-Айларын атайық

-Алдында қандай сабақ болды?

-Осы сабақтан кейін қандай сабақ болады?

Биікке самғайды,

Бірақ ізі қалмайды /Бүркіт/

Тұмсығы қашау, кәсібі- ұя жасау,

Ағашты қорғап, зиянкестердіасау. /Тоқылдақ/

Өткен тақырыбымыз « Дала құстары» болған.



Сабақтың мақсат-міндеттерін анықтау

Бүгінгі сабақта «Үй құстары» туралы тақырыбын өтеміз. Құстардың дыбыстары естіледі.



Жаңа тақырыпты түсіндіру

-Балалар, құстар 3 топқа бөлінеді

1/ Үй құстары

2/Дала құстары

3/ Орман құстары

Үй құстарына әтеш, тауық, үйрек, қаз, күркетауық жатады.

Неліктен оларды үй құстары деп атаймыз, қалай қоректенеды? Үй құстары үй шаруасында күтіліп, өсіріледі. Біздің ата-аналарымыз жем, су, бидай, тары береді. Құстарды сипаттау. Сыртқы құрылысымен таныстыру.

Дауыс жаттығуы

Қағып-қағып қанатын,

Қаңқылдайды қазымыз. /сыбырлап, жәй, катты айту/

Ұсақ моторика / саусақтармен құстарды салу/

Тыныс алу жатттығуы /қауырсындарға үпіру/

Тапсырма / суреттегі жазумен тақтадағы жазуды салыстыру/

Суретпен жұмыс/ тауық, үйрек салыстыру/



Жаңа тақырыпты бекіту және қайталау


Тест тапсырмасы:

1.Үйрек неге жатады?

  1. Жәндіктер

  2. Балықтар

  3. Құстар

2.Құстың сыртқы жамылғысы

  1. Қауырсын

  2. Жүн

  3. Қабыршақтар

3.Үй құстарынан қандай өнім алады?

  1. Ауа

  2. Ет

  3. Су

4.Үй құстары немен қоректенеді?

  1. Ет

  2. Май

  3. Тары



Сабақ қорытынды сы және оқушыларды бағалау.


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.




Үйге тапсырма беру.



Үй құстарына байлынысты жұмбақтар айту . Тақырыпқа байланысты әңгімелеу.




Қорытынды бағамдау

Оқушылар қызметінің нәтижесі















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.06.2022
1187
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі