Материалдар / Желі және қауіпсіздік 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Желі және қауіпсіздік 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәні мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2018
1829
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді жоспар


7.1B-тарау: Желі және қауіпсіздік

Мектеп:Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Мизамбекова Ж


Күні :


Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:16


қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы

Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі

Сабақтүрі

Жаңа сабақ

Осы сабақ арқылы іске асатын оқытумақсаттары

7.1.3.1 компьютерлік желілерді топтастыру

Сабақтың мақсаты



Оқушылардың барлығы: компьютерлік желілері жайлы біледі.

Оқушылардың көпшілігі:компьютерлік желілерді топтасыра алады.

Оқушылардың кейбіреуі: желі арқылы құжатпен алмаса алады.

Бағалаукритерийлері

Барлығы

  • Компьютерлік желі түрлерінбіледі.

  • Қолданатын құрылғыларды атай алады.

  • Жергілікті желімен жұмыс істей алады

  • Түрлі компьютерлік желілерді салыстыр аалады.


Оқытудыңтілдікмақсаты

  • Компьютерлік желі, ғаламдықжелі, жергілікті желі, аймақтықжелі, желі топологиясы,шина,сақина, жұлдызша, сервер.

  • Диалог құруға / жазылымғақажеттісөздертоптамасы:…компьютерлікжелі … қолданылады, компьютерлікжеліқолданылғануақытта…

  • Компьютерлікжелініұйымдастыруүшінеңжақсытаңдау…

Құндылықтарғабаулу

Жұптықжұмыста - өзарақұрметкөрсетеді, жекежұмыста - адалдық, бағалауда - шыншылдық, топтықжұмыста - бір-бірініңпікірінтыңдайды.

Пәнаралықбайланыс

Ағылшын тілі-термин сөздердің аударымы

Алдыңғыбілім

Әртүрлі форматтағы файлдар / СЕРПІЛГЕН СҰРАҚТАР/

Топтастыру


Жоспар

Жоспарланғануақыт

Жоспарланғанәрекеттер

Ресурстар

Сабақтыңбасы

1.Ұйымдастыру бөлімі.

(3 мин)







2.«Топқа бөлу».

(2 мин)












3.«Білу»

Миға шабуыл

(5мин)



«Сәлемдесу» ойыны»: Қазірбізсендерменойынойнаймыз, қимылдытезжасауларыңкерек. «Бастаймыз» дегенбелгіберілгенде, менқалайамандасукерекекенінайтамын, сондасендербір-бірлеріңментез-тезамандасасыңдар. Әрадамменәртүрліамандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.



Мозайка әдісі бойынша оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топтың өз атауы болады:Шина, Жұлдыз, Сақина. Оқушылар өз топтарына отқан кезде әр қайсысының алдында мына түрдегі бағалау парақшасы тұрады:Әр тапсырмада өздерін +/- қойып бағалап отырады.

Аты-жөні

Білу(миға шабуыл)

Түсіну(Жаңа сабақ)

Қолдану(Конверттегі сұрақ)

Жинақтау

(деңгейлік тапсырма)

Ұпай









Қарқынды саралау әдісі. Бұл кезеңде өткен тақырыпты бекіту үшін әр топқа 2 мин уақыт беріледі.Оқушылар төрт сөз бір жауап ойыны арқылы жауабын табу керек.

1.Пернетақта

2.Тышқан

3.Монитор

4.Жүйелік блок











Әр топқа бір – бір параққа бес тапсырма беремін сол бес тапсырманы орындауы керек. Дұрыс емес немесе түсінбеген сұрақтар болса, бағдаршам әдісі бойынша кері байланыс жүргізіледі.Жасыл-келісемін. Сары-сұрағым бар. Қызыл-келіспеймін




Презентация







Сурет үзінділері









Сабақтың ортасы


4.«Түсіну»

(10 мин)













Сөздік

(1 мин)













5.«Қолдану»(5мин)



















6.Сергіту сәті

(3 мин)














7.«Жинақтау»(10мин)













Тақырыбы: Компьютерлік желілер және олардың жіктелуі

Жаңа сабақ. Жаңа сабақты тақырыбын ашу үшін оқушыларға арнайы дайындап келген видео сабағымды көрсетемін.Осы видеоны көрсету арқылы оқушылардың ынтасымен қызығушылығын арттырымын.

Кері байланыс: Жаңа тақырыпты қалай түсінгенін осы сигналдар арқылы білуге болады. Жасыл сигнал түсіндім, қызыл сигнал сұрақтарым бар дегенді білдіреді. Қандай қателіктер кеткені жайлы талдау жұмыстарын жасайды

Рисунок 3 Рисунок 5

Информатика сабағында қолданатын терминдердің ағылшын тіліндегі атауы

Интернет-Internet

Сервер-Server

электрондық пошта-E-mail

Коммутатор –switch

Пернетақта – keyboard

Жергілікті желі-Local Area Network, LAN)

Факс-Fax machine

Болашақта информатика ағылшын тіліне қатысты болғандықтан оқушыларға терминдерді ағылшын тілінде ұсындым.


«Конверттегі сұрақ». Әрбір оқушыға арнап конверт дайындалады және оқу мақсатына сәйкес 2-3 сұрақ жазып, конвертке салынады. Конвертті оқушыларға таратып 2 минут уақыт беремін: оқушы стикерде өз атын, сұрақтардың жауабын жазып конвертке салады және конвертті келесі оқушыға жібереді. Барлық оқушылар жауап бергенше конверттермен алмасады. Соңында стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып жауаптардың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.

1.Компьютерлік желі дегеніміз не?

2.Жергілікті желінің ғаламдық желіден айырмашылығы неде?

3.Желі топологиясы дегеніміз не?

4.Сервер дегеніміз не ?

5. Бір дәрежелі желі дегеніміз не?

6. Интернет дегеніміз қалай түсінесін

Кері байланыс жүргізіледі.Жасыл-келісемін. Сары-сұрағым бар. Қызыл-келіспеймін


Музыка қойылады. Сол музыка біткенше көзін жұмып өз жұптарының бейнесін елестетіп, суретін салады.

Рисунок 6








Осы сергіту сәті балалардың бір-бірін қаншалықты білетінін байқатады. Олар көздерін жұмып, жұптарының суретін салу керек.



Компьютердегі тәжірибелік жұмыс (деңгейлік тапсырмалар)

А деңгей. Мектепке байланысты корпаративтік желі жобасын талдап, сызбасын ұсынды.

В деңгей. Интернет желісінде оқушылар өздеріне элоктрондық почта жасайды.

С деңгей. Тест тапсырмалары



Дискриптор.

  1. Оқушылар желінің түрін пайдаланады.

  2. Элетрондық почта ашады.

  3. Тест тапсырмасын әзірлей алады.







Видеофрагмент

























Тәжірибелік тапсырма










Музыка




.






Компьютер






Сабақтыңсоңы



8.«Бағалау

парағы»

(2мин)













9.«Рефлексия» (3 мин)




(1 мин)




Өзін-өзі бағалау

Бағдаршам, бағалау парақшалары

С
абақтың соңында мен балаларға сабақтың қаншалықты қызықты және түсінікті болғанын «Бас бармақ әдісімен» көрсетуін сұраймын.


Екі оң баға бер.

Сізге ұнаған сабақтың екі элементін стикерге жазыңыз.

«?» белгісін қойыңыз.

Қиындық тудырған бір элементті жазыңыз.


Үй тапсырмасы. «Жұлдызша» топологиясының суретін салыңыз. Сызбада компьютер-жұмысшы станция және компьютер-серверді белгілеңіз.Осы екі компьютер арасында ақпараттың қалай берілетіндігін бағыттауыш жебе арқылы көрсетіңіз.





















«Рефлексия» тақтасы







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!