|
Сабақ: Информатика |
Мектеп: |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.1 желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Желі қауіпсіздігі және қорғау туралы түсінік беру, практикада қолдануға машықтанады. Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Иерархиялық кестесін толтыру .Әр желіні территориялдық жіктеуге сәйкес түсіндіреді.. .Түрлі компьютерлік желілерді салыстырады Ақпараттық мәдениетін қалыптастыру; Сыни тұрғыда ойлауға үйрету; Шығармашылық іс-әрекетті арттыру |
|||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Барлық оқушылар: Өз жұмыстарын критериалды бағалайды (сөйлеу дағдысы) Пәнге қатысты лексика және терминология Компьютерлік желі, ғаламдық желі, жергілікті желі, кампусты желі, аймақтық желі, желі топологиясы,шина,сақина, жұлдызша
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:… компьютерлік желі … қолданылады, компьютерлік желі қолданылған уақытта… Компьютерлік желіні ұйымдастыру үшін ең жақсы таңдау… |
|
||||||
|
Құндылықтар |
ынтымақтастық, құрмет пен жауапкершілік |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
математика |
|
||||||
|
Алдынғы оқу |
файл өлшемі туралы біледі |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі. (1 мин) 2. Кестені толтыру (3 мин) Мақсаты: Үй тапсырмасын тексеру.
Суретте неше желі
бейнеленген? ( 5 )
Интернетке қосылған әрбір ЭЕМ-нің өзіндік қайталанбас физикалық адресі болады. (IP-адресі). Адрес нүктемен бөлінген 4 ондық саннан тұрады, олардың әрқайсысы - 0 мен 255 санының арасындағы кез келген сан. Желідегі компьютерді осы сандарға қарап анықтайды. Мысалы: 192.168.10.43 немесе 128.29.15.124 Осылай адрестеу жүйесі 2564 4,3 миллиард компьютер адресін анықтай алады. Дәлірек айтқанда физикалық адрес 32-разрядты екілік сан (4 байт) ретінде жазылады.
|
Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар. |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 1 минут 5 минут 3 минут 16 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру ДК ақпаратына рұқсатсыз кіру - онымен жасырын танысуды, өңдеуді, көшіруді, әр түрлі вирустарды,оның ішінде, бүлдіруші бағдарламалық өнімдерді, сондай-ақ ақпаратқа шығудың белгіленген ережелеріне қайшы келетін ақпарат өзгертуді немесе оны жоюды айтамыз.
1 -тапсырма Егер желі маскасы 255.255.252.0 және компьютердің желідегі IP-адресі 226.185.90.162, онда желідегі компьютердің реттік номері _______тең?
|
Сергіту сәті Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Ойын ойнайық. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Тапсырма. Егер сізде 4 компьютерден желі құру мүмкіндігі болса, қай топологияны қолданар едіңіз? Жауабыңызды түсіндіріңіз. Жеке орындайды. Саралау: Қиындық сезінетін оқушыларға жұпта жұмыстануға мүмкіндік беруге болады. Қайталау үшін территориялды жіктеудің бос сызбасын ұсынады.
(БК1). Дескриптор:
Сызбаны жеке толтырып, желі жіктеуінің біреуіне анықтама береді .
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер |
|
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Желідегі қауіпсіздік
Желідегі қауіпсіздік
|
Сабақ: Информатика |
Мектеп: |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.1 желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Желі қауіпсіздігі және қорғау туралы түсінік беру, практикада қолдануға машықтанады. Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
Иерархиялық кестесін толтыру .Әр желіні территориялдық жіктеуге сәйкес түсіндіреді.. .Түрлі компьютерлік желілерді салыстырады Ақпараттық мәдениетін қалыптастыру; Сыни тұрғыда ойлауға үйрету; Шығармашылық іс-әрекетті арттыру |
|||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Барлық оқушылар: Өз жұмыстарын критериалды бағалайды (сөйлеу дағдысы) Пәнге қатысты лексика және терминология Компьютерлік желі, ғаламдық желі, жергілікті желі, кампусты желі, аймақтық желі, желі топологиясы,шина,сақина, жұлдызша
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:… компьютерлік желі … қолданылады, компьютерлік желі қолданылған уақытта… Компьютерлік желіні ұйымдастыру үшін ең жақсы таңдау… |
|
||||||
|
Құндылықтар |
ынтымақтастық, құрмет пен жауапкершілік |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
математика |
|
||||||
|
Алдынғы оқу |
файл өлшемі туралы біледі |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі. (1 мин) 2. Кестені толтыру (3 мин) Мақсаты: Үй тапсырмасын тексеру.
Суретте неше желі
бейнеленген? ( 5 )
Интернетке қосылған әрбір ЭЕМ-нің өзіндік қайталанбас физикалық адресі болады. (IP-адресі). Адрес нүктемен бөлінген 4 ондық саннан тұрады, олардың әрқайсысы - 0 мен 255 санының арасындағы кез келген сан. Желідегі компьютерді осы сандарға қарап анықтайды. Мысалы: 192.168.10.43 немесе 128.29.15.124 Осылай адрестеу жүйесі 2564 4,3 миллиард компьютер адресін анықтай алады. Дәлірек айтқанда физикалық адрес 32-разрядты екілік сан (4 байт) ретінде жазылады.
|
Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар. |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 1 минут 5 минут 3 минут 16 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру ДК ақпаратына рұқсатсыз кіру - онымен жасырын танысуды, өңдеуді, көшіруді, әр түрлі вирустарды,оның ішінде, бүлдіруші бағдарламалық өнімдерді, сондай-ақ ақпаратқа шығудың белгіленген ережелеріне қайшы келетін ақпарат өзгертуді немесе оны жоюды айтамыз.
1 -тапсырма Егер желі маскасы 255.255.252.0 және компьютердің желідегі IP-адресі 226.185.90.162, онда желідегі компьютердің реттік номері _______тең?
|
Сергіту сәті Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Ойын ойнайық. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Тапсырма. Егер сізде 4 компьютерден желі құру мүмкіндігі болса, қай топологияны қолданар едіңіз? Жауабыңызды түсіндіріңіз. Жеке орындайды. Саралау: Қиындық сезінетін оқушыларға жұпта жұмыстануға мүмкіндік беруге болады. Қайталау үшін территориялды жіктеудің бос сызбасын ұсынады.
(БК1). Дескриптор:
Сызбаны жеке толтырып, желі жіктеуінің біреуіне анықтама береді .
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер |
|
|||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

ереді.
Интернетке өз IP адресіңіз арқылы
қатынайсыз
















