Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Желідегі қауіпсіздік
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2-бөлім. Денсаулық және қауіпсіздік Күні: 18.10.2021 Сынып:8 «Б» |
Мектеп: №3 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллаева С.Ж. Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.1. Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтауды біледі Оқушылардың басым бөлігі: Желі қолданушыларының қауіпсіздік ережелерін жұмыс барысында қамтамасыз етуді біледі, қауіпті және қауіпсіз әрекеттерді ажырата алады. Кейбір оқушылар: Желіде қауіпсіздікті сақтау үшін желілік байланысты реттеп отыру керектігін біледі |
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Түсіну |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Компьютерлік вирус-компьютерный вирус-comuter virus; Әлеуметтік желі-социальная сеть-social network; Желідегі қауіпсіздік-сетевая безопасность-network security; Кибербуллинг-cyberbulling; Фишинг-phishing; Интеллектуалды жекеменшік-интеллектуальная; собсвенность-intellectual property; Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
Құндылықтар |
|
|
Пәнаралық байланыс |
ағылшын тілі, орыс тілі |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Желі ұғымын және оны пайдалану жолдарын біледі |
Сабақ барысы |
|||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру, оқушыларды түгендеу. Психологиялық дайындық «Гүлмен тілек» әдісі. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір – біріне өз тілектерін білдіреді. Мақсаты: тыңдау дағыларын дамыту, жағымды ахуал қалыптастыру Оқушыларды топқа бөлу Суреттер арқылы оқушылар топтастырылады 1 – тoп: «Әлеумeттік жeлілер» тoбы
2 – тoп: «Компьютерлік антивирустар» тoбы
Үй тапсырмасын тексеру «Бинго» әдісі арқылы өткен сабақты сұрау. Оқушыларға мұғалім дайындап келген конверттегі сұрақтар яғни сәйкестендіру тесті таратылады.Оқушылар тапсырманы орындап біткен соң, мұғалім сұрақтаың жауабын интербелсенді тақтадан көрсетеді, кімнің жауабы дұрыс, сол оқушы бинго деп айтады. Қалыптастырушы бағалау: О қушылар өздерін «Алақан» әдісі арқылы бағалайды.
|
Слайд |
|||||||||
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ |
Жаңа сабақ «10 сұрақ» әдісі арқылы тақырып бойынша 1 сөз жасырылады, оқушы тақтаға шығады, басына жасырылған сөзі бар қағаз жабыстырылады, өзі 10 сұрақ қояды, оқушылар ия немесе жоқ деп жауап беріп отырады, осылайша жасырылған сөзді табады. «Кинометафра» әдісі арқылы жаңа сабаққа қатысты видео көреді, Оқушылар «Түртіп алу» әдісін қолданады. «Жоспарланған қадам» Топтық жұмыс «Әлеуметтік желі» тобына
Дискриптор
« Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |