15-сабақ ҚМЖ
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
17 12 2024 ж
Бөлім:
Бізді қоршаған әлем
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 ә
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
15-сабақ Жеміс- жидек мозайкасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.2.1 материалдарды пайдалану, қолдану мүмкіндіктерін қарастыру
1.2.3.1 материалдар және құралдармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасымен танысу
Сабақтың мақсаты
Мозайка туралы мәліметтермен танысу, оны құрастыруға қажетті материалдарды, орындалу әдіс-тәсілдерін, шығармашылық жұмыста өз қолдарымен орындауды дамыту.
Құндылықтар
Табиғатты қорғау, көркемдік, табиғи байлықты бағалау, ауызбіршілік
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сұраққа жетіп ал» әдісі
Өткен сабақтарға байланысты сұрақтар қою Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Тақтаға жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді.
-
Мозайка неден жасалады?
-
Мозайканың қандай түрлерін білесің?
-
Өткен сабақта не жасадық?
Көршіңді бағала (парталас оқушылар бір-біріне баға береді)
Түрлі -түсті қағаз,желім,
қайшы
Сабақтың ортасы
«Бұл қандай жеміс?» әдісі
Жемістерге байланысты жұмбақ жасыру
Жұмбақтың шешуін тапқан соң осы жемістердің пайдасы туралы өз ойын
Ауызша бағалау
Жұмбақтың жауабы: алма, банан,
-
-

Өткен сабақты қорыту үшін сұрақтарға жауап алады.
Жеміс-жидек мозайкасын жасауды ұсыну
«Пайдалы ақпарат» айдары
Интербелсенді тақта немесе ноутбук арқылы жемістердің пайдасы жайлы бейнежазба көрсету.Сұрақтар қою
ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Жұмыс бастамас бұрын алдымен тақтада ілулі тұрған қауіпсіздік ережесін естеріне түсіріп қайталату.
-
тапсырма. «Алма» мозайкасы Қажетті құрал-жабдықтар: алманың дайын үлгісі
-
Жұмыстың орындалу реті:
-
Дайын алма суреті
-
Түсті қағаздарды қызыл,жасыл түстерді пайдалану (мозайка жасау).
-
ортаға салып, ол жемістердің қайда өсетіні, өзінің қандай жемісті ұнататыны жайлы айтады.
Бейнежазбаны көріп, жемістерге қатысты өз ойымен бөліседі.
Бір-біріне сұрақ қояды.
Практикалық жұмыс барысында алдымен әр сабақта айтылатын қауіпсіздік ережесін қайталап, естеріне түсіреді.
Моншақтардан жеміс жасау үлгісін экраннан көріп, түстерді үйлестіріп, моншақпен алма мозайкасын жасайды. Дескрипторы:
-
Моншақпен жұмыс істеп үйренеді.
-
Қандай қауіпсіздік ережелерін сақтағаны туралы айтады.
-
Практикалық жұмысты аяқтаған соң жұмыс орындарын жинап, қолдарын жуады.

Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!
Бірін-бірі бағалау (бір-бірінің жасаған жұмыстары на баға береді)
алмұрт, шие, өрік
Жемістердің пайдасы https://youtu
Қауіпсіздік ережесі
QR код арқылы бейнежазба
Сабақтың соңы
«Ыстық орындық» әдісі
Сыныптағы кез келген оқушыны «ыстық орындыққа» отыруға шақыру
Ең маңыздысы – өз еркімен шығуы. Оқушылардың сұрақ қою дағдысы қалыптасады және сұрақ қою арқылы өзара
Оқушы ортада тұрған орындыққа отырып, тапсырма бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Сұраққа жауап бере алмаған жағдайда
«күйді» деген ескерту беріледі.

-
-
ашық пікірлеседі.
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісі
Бояу түстерін пайдалану
Сабақ қызық болса – жасыл
Сабақ танымды болса – сары
Сабақ мүлде қызық болмаса – қызыл
Оқушылар бояу түстерін пайдаланып, өздерін бағалайды.
Қызыл, жасыл және сары түсті бояуларды парта үстіне қояды немесе жоғары көтереді.
«Бағдарша м» әдісі

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеміс-жидек мозайкасы
Жеміс-жидек мозайкасы
15-сабақ ҚМЖ
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
17 12 2024 ж
Бөлім:
Бізді қоршаған әлем
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 ә
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
15-сабақ Жеміс- жидек мозайкасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.2.1 материалдарды пайдалану, қолдану мүмкіндіктерін қарастыру
1.2.3.1 материалдар және құралдармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасымен танысу
Сабақтың мақсаты
Мозайка туралы мәліметтермен танысу, оны құрастыруға қажетті материалдарды, орындалу әдіс-тәсілдерін, шығармашылық жұмыста өз қолдарымен орындауды дамыту.
Құндылықтар
Табиғатты қорғау, көркемдік, табиғи байлықты бағалау, ауызбіршілік
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сұраққа жетіп ал» әдісі
Өткен сабақтарға байланысты сұрақтар қою Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Тақтаға жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді.
-
Мозайка неден жасалады?
-
Мозайканың қандай түрлерін білесің?
-
Өткен сабақта не жасадық?
Көршіңді бағала (парталас оқушылар бір-біріне баға береді)
Түрлі -түсті қағаз,желім,
қайшы
Сабақтың ортасы
«Бұл қандай жеміс?» әдісі
Жемістерге байланысты жұмбақ жасыру
Жұмбақтың шешуін тапқан соң осы жемістердің пайдасы туралы өз ойын
Ауызша бағалау
Жұмбақтың жауабы: алма, банан,
-
-

Өткен сабақты қорыту үшін сұрақтарға жауап алады.
Жеміс-жидек мозайкасын жасауды ұсыну
«Пайдалы ақпарат» айдары
Интербелсенді тақта немесе ноутбук арқылы жемістердің пайдасы жайлы бейнежазба көрсету.Сұрақтар қою
ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Жұмыс бастамас бұрын алдымен тақтада ілулі тұрған қауіпсіздік ережесін естеріне түсіріп қайталату.
-
тапсырма. «Алма» мозайкасы Қажетті құрал-жабдықтар: алманың дайын үлгісі
-
Жұмыстың орындалу реті:
-
Дайын алма суреті
-
Түсті қағаздарды қызыл,жасыл түстерді пайдалану (мозайка жасау).
-
ортаға салып, ол жемістердің қайда өсетіні, өзінің қандай жемісті ұнататыны жайлы айтады.
Бейнежазбаны көріп, жемістерге қатысты өз ойымен бөліседі.
Бір-біріне сұрақ қояды.
Практикалық жұмыс барысында алдымен әр сабақта айтылатын қауіпсіздік ережесін қайталап, естеріне түсіреді.
Моншақтардан жеміс жасау үлгісін экраннан көріп, түстерді үйлестіріп, моншақпен алма мозайкасын жасайды. Дескрипторы:
-
Моншақпен жұмыс істеп үйренеді.
-
Қандай қауіпсіздік ережелерін сақтағаны туралы айтады.
-
Практикалық жұмысты аяқтаған соң жұмыс орындарын жинап, қолдарын жуады.

Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!
Бірін-бірі бағалау (бір-бірінің жасаған жұмыстары на баға береді)
алмұрт, шие, өрік
Жемістердің пайдасы https://youtu
Қауіпсіздік ережесі
QR код арқылы бейнежазба
Сабақтың соңы
«Ыстық орындық» әдісі
Сыныптағы кез келген оқушыны «ыстық орындыққа» отыруға шақыру
Ең маңыздысы – өз еркімен шығуы. Оқушылардың сұрақ қою дағдысы қалыптасады және сұрақ қою арқылы өзара
Оқушы ортада тұрған орындыққа отырып, тапсырма бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Сұраққа жауап бере алмаған жағдайда
«күйді» деген ескерту беріледі.

-
-
ашық пікірлеседі.
Рефлексия
«Бағдаршам» әдісі
Бояу түстерін пайдалану
Сабақ қызық болса – жасыл
Сабақ танымды болса – сары
Сабақ мүлде қызық болмаса – қызыл
Оқушылар бояу түстерін пайдаланып, өздерін бағалайды.
Қызыл, жасыл және сары түсті бояуларды парта үстіне қояды немесе жоғары көтереді.
«Бағдарша м» әдісі

шағым қалдыра аласыз













