|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеміс-жидектің пайдасы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау; 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзетіп, редакциялайды “-омоним, антоним көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адамгершілік, әділдік, адалдық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтайды Кіріспе. Ойтүрткі. Суреттен нені байқадың?
/ көкөніс артық/ Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; https://ru.piliapp.com/random/wheel/ ЖИ көмегімен үй тапсырмасын оқитын оқушыны анықтау Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау Мадақтау 1-10 балл Дескриптор: *мәтіндердің мазмұнын салыстырады; *тақырыбын салыстырады; *тілдік құралдарын салыстырады. Дескриптор: *құрманың пайдасын жазады; *жүзімнің пайдасын жазады; *дәрумендердің адам ағзасына пайдасын айтады. Дескриптор : ✅ Мәтіндегі артық, түсініксіз сөздерді анықтап, орынды түзетеді; ✅ Сөздердің омонимдік мағынасын дұрыс табады және сөйлемде орынды қолданады; ✅ Сөздердің антонимдерін анықтап, мағыналы сөйлем құрастырады; ✅ Грамматикалық сауаттылық пен байланысты сөйлеуді сақтайды. |
Оқулық Діптер Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен мазмұнын , тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыр.
2-тапсырма. Жүзім, құрма құрамындағы дәрумендер мен олардың адам ағзасына пайдасын жаз.
Деңгейлік тапсырма
Бастапқы мәтін: Жеміс ағаштары адамдарға көп пайда береді, өйткені олар таза ауа шығарып, жап-жасыл болып өседі. Ағашты отырғызған адам өзі үшін емес, болашақ үшін үлкен жақсылық істейді деп айтуға болады. Жеміс ағашы өнім бергенде адамдар қуанып, оны жейді.
2-деңгей. 5-тапсырма. Берілген сөздердің омонимдерін тауып, сөйлем құраңыз. Түс. Жүз. Түз. Жаз. Біз. 3-деңгей. 6-тапсырма. Берілген сөздердің антонимдік мағынасын тауып, сөйлем құрап жазыңыз. Терең, қиын , ашық , қалың, ақ , тәтті , өткір, жұмсақ. Үлгі: Бұл тапсырманы орындау өте оңай болды.
|
Мәтінді оқып, алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен мазмұнын , тақырыбын және тілдік құралдарын салыстырады
Жүзім, құрма құрамындағы дәрумендер мен олардың адам ағзасына пайдасын жазады
Мәтіндегі артық, түсініксіз сөздерді анықтап, орынды түзетеді; антонимдерін анықтап, мағыналы сөйлем құрастырады; омонимдік мағынасын дұрыс табады.
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Үйге тапсырма Ереже, 7-тапсырма |
Кері байланыс береді |
Мақтау Мадақтау |
||||||||||||||||||||
|
Мәуелі ағаш |
Жүзім- пайдалы жеміс |
|
Тақырыбы |
|
|
|
|
|
Мазмұны |
|
|
|
|
|
Тілдік құралдар |
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеміс пайда. 5 сынып қаза тілі. ҚМЖ
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеміс-жидектің пайдасы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау; 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзетіп, редакциялайды “-омоним, антоним көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адамгершілік, әділдік, адалдық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтайды Кіріспе. Ойтүрткі. Суреттен нені байқадың?
/ көкөніс артық/ Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; https://ru.piliapp.com/random/wheel/ ЖИ көмегімен үй тапсырмасын оқитын оқушыны анықтау Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау Мадақтау 1-10 балл Дескриптор: *мәтіндердің мазмұнын салыстырады; *тақырыбын салыстырады; *тілдік құралдарын салыстырады. Дескриптор: *құрманың пайдасын жазады; *жүзімнің пайдасын жазады; *дәрумендердің адам ағзасына пайдасын айтады. Дескриптор : ✅ Мәтіндегі артық, түсініксіз сөздерді анықтап, орынды түзетеді; ✅ Сөздердің омонимдік мағынасын дұрыс табады және сөйлемде орынды қолданады; ✅ Сөздердің антонимдерін анықтап, мағыналы сөйлем құрастырады; ✅ Грамматикалық сауаттылық пен байланысты сөйлеуді сақтайды. |
Оқулық Діптер Слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқып, алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен мазмұнын , тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыр.
2-тапсырма. Жүзім, құрма құрамындағы дәрумендер мен олардың адам ағзасына пайдасын жаз.
Деңгейлік тапсырма
Бастапқы мәтін: Жеміс ағаштары адамдарға көп пайда береді, өйткені олар таза ауа шығарып, жап-жасыл болып өседі. Ағашты отырғызған адам өзі үшін емес, болашақ үшін үлкен жақсылық істейді деп айтуға болады. Жеміс ағашы өнім бергенде адамдар қуанып, оны жейді.
2-деңгей. 5-тапсырма. Берілген сөздердің омонимдерін тауып, сөйлем құраңыз. Түс. Жүз. Түз. Жаз. Біз. 3-деңгей. 6-тапсырма. Берілген сөздердің антонимдік мағынасын тауып, сөйлем құрап жазыңыз. Терең, қиын , ашық , қалың, ақ , тәтті , өткір, жұмсақ. Үлгі: Бұл тапсырманы орындау өте оңай болды.
|
Мәтінді оқып, алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен мазмұнын , тақырыбын және тілдік құралдарын салыстырады
Жүзім, құрма құрамындағы дәрумендер мен олардың адам ағзасына пайдасын жазады
Мәтіндегі артық, түсініксіз сөздерді анықтап, орынды түзетеді; антонимдерін анықтап, мағыналы сөйлем құрастырады; омонимдік мағынасын дұрыс табады.
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Үйге тапсырма Ереже, 7-тапсырма |
Кері байланыс береді |
Мақтау Мадақтау |
||||||||||||||||||||
|
Мәуелі ағаш |
Жүзім- пайдалы жеміс |
|
Тақырыбы |
|
|
|
|
|
Мазмұны |
|
|
|
|
|
Тілдік құралдар |
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз


