|
Мерзімі : 21.11.25. |
Пәні: қол еңбегі |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жемістер |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.1.3.1 ермексаз жағу тәсілімен, ермексаз жағылған түптөсемге қарбыздың сүйегімен, жүгерінің дәнімен көкөніс, жемістер нобайын жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
*жемістер мен көкөніс атауларын сөздік қорда қолдана білу; *жемістер мен көкөністерді ажырата білу; *үлгі бойынша берілген материалдарды қолданып жұмыс нәтижесін көрсете білу; *сөздік қорды, саусақ моторикасын дамыту жұмыстарын орындау; |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Еңбексүйгіштікке, достық, адалдық құндылықтарын дамыту; |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық дайындық Жарқырап күн де ашылды, Жерге шуақ шашылды. Достарыма қарасам, Көңіл-күйі тамаша! Сабақты біз бастайық, Сіз-біздікпен жараса! |
*оқушылар орнынан тұрып, өлең шумағын бірге қайталап, қимылды жаттығулар орындайды; |
|
|
|
Өткен тақырыпты пысықтау |
Сұрақ-жауап -Өткен сабақта біз не дайын-дадық? -Қандай заттарды қолдандық? -Жұмыстың орындалу ретін атап беріңдерші... |
*балалар қойылған сұрақ бойынша өз жауаптарын береді; |
|
|
|
Жаңа сабақ |
Ой қозғау -Қазір жылдың қай мезгілі? -Күзде адамдар не істейді? (балалардың жауабын толықтыру) Бау-бақшаға серуен «Қайда өседі?» -Бақшада не өседі? -Бақта не өседі? (көкөністер мен жеміс түрлерін атау және тиісті суретке жап-сырмалау, керісінше тек жеміс-ті немесе көкөністі жинау)
«Тез жина...»-Араласып берілген көкөністер мен жемістерді екі себетке бөліп жинау қажет; -Берілген алма ағашына маг-нитті алма түрлерін жапсырма-лау;
Шығармашылық жұмыс -ермексаз жағылған төсемге жүзім нобайын айналдырып сызу және нобай ішін жеміс дәндерімен толтыру;
|
*жыл мезгілін, ерекшелігін атау; *адамдардың күзгі еңбегін атау; *берілген көкөністер мен жемістердің қайда өсетінін ажыратып атау; *берілген көлік түріне жемісті немесе көкөністі жинау; *кезектесе шығып, берілген уақытқа сәйкес тапсырманы тез орындау; *екі оқушы берілген алма-ларды ағаш бетіне бірінші болып жапсырмалау қажет; *үлгі бойынша төсемге жүзім нобайын бастыру; *нобай ішіне берілген жеміс дәндерін ермексаз бетіне жапсырмалау; |
суреттер бау-бақша суреті, муляждар, ойыншық көліктер себеттер алма ағашы, алма муляждары үлгілік жұмыс, арнайы төсем, жеміс дәндері |
|
|
Сергіту сәті |
«Кім жылдам?» ойыны -Жеміс немесе көкөніс сөзіне тез қимылдау;
|
*жеміс немесе көкөніс сөзі аталғанда сәйкес муляжды жерден тез көтеру; |
|
|
|
Сабақты бекіту |
«Суретпен сөйле...» -Аталған көкөніс және жеміс түрін түсіне, пішініне, дәміне қарай сипаттап беру;
|
*сәйкес түсті, пішінді, смайликті таңдап, ажыратып көрсету; |
түстер, пішіндер, смайликтер |
|
|
Үйге тапсырма |
----- |
|||
|
Бағалау |
«Керемет бағбан» әдісімен бағалау; -Сабақ барысында балалардың жауабын, жұмысын, тәртібін, ынтасын жеміс муляждарымен бағалау; -Сабақ соңында берілген жемістерді санап, балаларды бағалау; |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жемістер
Жемістер
|
Мерзімі : 21.11.25. |
Пәні: қол еңбегі |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жемістер |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.1.3.1 ермексаз жағу тәсілімен, ермексаз жағылған түптөсемге қарбыздың сүйегімен, жүгерінің дәнімен көкөніс, жемістер нобайын жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
*жемістер мен көкөніс атауларын сөздік қорда қолдана білу; *жемістер мен көкөністерді ажырата білу; *үлгі бойынша берілген материалдарды қолданып жұмыс нәтижесін көрсете білу; *сөздік қорды, саусақ моторикасын дамыту жұмыстарын орындау; |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Еңбексүйгіштікке, достық, адалдық құндылықтарын дамыту; |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық дайындық Жарқырап күн де ашылды, Жерге шуақ шашылды. Достарыма қарасам, Көңіл-күйі тамаша! Сабақты біз бастайық, Сіз-біздікпен жараса! |
*оқушылар орнынан тұрып, өлең шумағын бірге қайталап, қимылды жаттығулар орындайды; |
|
|
|
Өткен тақырыпты пысықтау |
Сұрақ-жауап -Өткен сабақта біз не дайын-дадық? -Қандай заттарды қолдандық? -Жұмыстың орындалу ретін атап беріңдерші... |
*балалар қойылған сұрақ бойынша өз жауаптарын береді; |
|
|
|
Жаңа сабақ |
Ой қозғау -Қазір жылдың қай мезгілі? -Күзде адамдар не істейді? (балалардың жауабын толықтыру) Бау-бақшаға серуен «Қайда өседі?» -Бақшада не өседі? -Бақта не өседі? (көкөністер мен жеміс түрлерін атау және тиісті суретке жап-сырмалау, керісінше тек жеміс-ті немесе көкөністі жинау)
«Тез жина...»-Араласып берілген көкөністер мен жемістерді екі себетке бөліп жинау қажет; -Берілген алма ағашына маг-нитті алма түрлерін жапсырма-лау;
Шығармашылық жұмыс -ермексаз жағылған төсемге жүзім нобайын айналдырып сызу және нобай ішін жеміс дәндерімен толтыру;
|
*жыл мезгілін, ерекшелігін атау; *адамдардың күзгі еңбегін атау; *берілген көкөністер мен жемістердің қайда өсетінін ажыратып атау; *берілген көлік түріне жемісті немесе көкөністі жинау; *кезектесе шығып, берілген уақытқа сәйкес тапсырманы тез орындау; *екі оқушы берілген алма-ларды ағаш бетіне бірінші болып жапсырмалау қажет; *үлгі бойынша төсемге жүзім нобайын бастыру; *нобай ішіне берілген жеміс дәндерін ермексаз бетіне жапсырмалау; |
суреттер бау-бақша суреті, муляждар, ойыншық көліктер себеттер алма ағашы, алма муляждары үлгілік жұмыс, арнайы төсем, жеміс дәндері |
|
|
Сергіту сәті |
«Кім жылдам?» ойыны -Жеміс немесе көкөніс сөзіне тез қимылдау;
|
*жеміс немесе көкөніс сөзі аталғанда сәйкес муляжды жерден тез көтеру; |
|
|
|
Сабақты бекіту |
«Суретпен сөйле...» -Аталған көкөніс және жеміс түрін түсіне, пішініне, дәміне қарай сипаттап беру;
|
*сәйкес түсті, пішінді, смайликті таңдап, ажыратып көрсету; |
түстер, пішіндер, смайликтер |
|
|
Үйге тапсырма |
----- |
|||
|
Бағалау |
«Керемет бағбан» әдісімен бағалау; -Сабақ барысында балалардың жауабын, жұмысын, тәртібін, ынтасын жеміс муляждарымен бағалау; -Сабақ соңында берілген жемістерді санап, балаларды бағалау; |
|||
шағым қалдыра аласыз



















