СЫНЫП:
|
2
|
САБАҚ:
|
Жемістерде дәуірменнің көп екенін
білемін.
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
2.1.2.1- шығарманың мазмұнын өз сөзімен
мазмұндау.
2.1.1.1-шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға
жауап береді.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындайды.
Жазба жұмыс жасайды.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Топтық жұмысты бірлесе жұмыс
жасайды.Сұраққа жауап береді.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
|
Кейбір оқушылар:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша қосымшы мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық,
топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
А3қағаздағы суреттер,түрлі жеміс пен
көкөністер,кері байланыс,стикер.
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Білу,түсіну,жинақтау,қолдану
|
Тілдік мақсаттар
|
Керқұлақ (Цинга)
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық,құрмет,ашықтық,өмір бойы білім
алу
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі
|
Алдыңғы оқу
|
«Менен сұрақ, сізден жауап»
әдісі арқылы алдыңғы оқуға
барамыз
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері уақыты
|
Сабақтағы жоспарланған іс
әрекет
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушыңың іс-әрекеті
|
Сабақтың басы
(
7мин)
Топтық жұмыс:
«Бірге ойлаймыз» әдісі
Құндылықтарды
дарыту: Ынтымақтастық
Бағалу
критерийлері: Топтық тапсырмаларды
орындайды.
Тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
1.Психологиялық ахуал
тудырады.
«Ширату» жаттығу жасау
Топтарға біріктіріледі:
Себеттегі жемістерді алу арқылы топтарға
бөлінеді.
Тапсырма:Қолымыздағы
жемістердің пайдасы туралы А3 форматқа түсіру және оны қорғау және
жемістің атын үш
тілде айту.
Дескриптор:
Қолындағы жемістің пайдасын
біледі.
Оны
постерге жазып қорғайды.
|
|
Дайындалады.
(оқушылар хормен айтады)
Әр
қашанда біргеміз
Ажырамас іргеміз,
Тату тәтті жүреміз
Біз
білімді сүйеміз!
Топтың аттары:
Алма
Банан
Қияр
Тапсырма:Қолымыздағы
жемістердің пайдасы туралы А3 форматқа
түсіру
Топтық жұмыс:
Оқушылар топта ақылдаса
отырып, қолдарындағы жемістердің пайдасы туралы постер жасайды
қорғайды.Және сол аттарын үш тілде айтып
береді.
|
жинақтау
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы қолдау
көрсетіледі
|
А3 қағаздар, маркер,жеміс салынған
себет
|
Сабақтың ортасы
( 15 мин)
«Белсенді оқу» әдісі
«Еңбекпен
шығармашылық,»
«Жұптас, ойлас, бөліс»
әдісі
Бағалау критерийі:
Жеке тапсырманы орындайды.
Тыңдаушының назарын өзіне
аударады.
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Мәтінді тізбектеп оқы
Әр
топтан бір оқушы мәтінді оқиды. Қалған оқушылар тыңдап
отырады.
Ал
енді оқушылар кім маған қысқаша мазмұндап береді?
Лимонның пайдасы қандай?
Теңізшілер неліктен лимонды жеуді әдетке
айналдырды?
С
дәрумені тағы қандай жемістерде кездеседі?
Мәтін неліктен осылай аталған
екен?
Дескриптор:
Мәтінді қатесіз оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Тапсырма:
Оқушылар мәтінді тізбектеп
оқиды.
Мәтінді мазмұндайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Лимон-имунитетті күшейту үшін керек ол С
дәруменінің қоры.
Теңізшілер
лимонды жейді,себебі олардың асқазаны жұмыс жасамай
қалды.
|
Білу
|
Әр
оқушыға ұпай
ретінде беру
|
Оқулық
|
Ширату
3мин
|
Музыка
|
Қимыл қозғалыс
арқылы қайталайды.
|
Ойларын жинақтау
|
Мадақтау
|
Іс-қимыл әрекет
|
Сабақтың соңы
( 15мин)
«Ашықтық»
Құндылығы
«Көршіңмен сырлас»
әдісі
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Дәруменді 3 жеміс-жидек пен
көгеністі ата және оған қатысты 3-4 сөз жаз.
Дескриптор:
Жемістер мен көкеністерде дәруменнің көп екенін
біледі.
|
Жұптық жұмыс:
Тапсырма: Дәрумені бар тағамдарды
тізбектеу
Дескриптор:
Жемістерден басқа дәрумені бар тамақтарды
біледі
|
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Оқушылар жеке отырып дәруменді 3 жеміс-жидек пен
көгеністі атап және оған қатысты 3-4 сөз жазады.
Жеке жұмыс:
Оқушылар жұпта отырып дәрумені бар тағамдарды А4
тізбектеп жазады.
|
Қолдану
|
Мадақтау
сөздер
|
Дәптер
А4 қағаздар
|
Кері байланыс
5 мин
|
«Алма ағашы» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан не
үйренді,
не
ұнады,
не
қиыншылық болды,
өз
пікірін жазып алма ағашына іледі.
|
|
|
стикер
|