|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жеңіс күні» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма кейіпкеріне хат жазады; Әңгіме, өлең жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Көңіл күй түймедағы» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? (балалар өз жауаптарын айтады) Өткен сабақты пысықтап алу үшін сендерге қызықты тапсырма алып келдім: «Күн шуағы» әдісі
Жарайсыңдар! Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, бүгін бізде ерекше сабақтардың бірі; Біз «Жеңіс күнін» талдаймыз; Қазақтан шыққан Жеңіс күніне қатысқан батыр апаларымыз бен аталарымыз туралы тың ақпараттар аламыз; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 – топ «Батырлар» 2 – топ «Қаһармандар» 3 – топ «Ұландар» Сабақтың мақсаты: Шығарма кейіпкеріне хат жазады; Әңгіме, өлең жазады 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Балалар, осы ҰОС қатысқан батырлар туралы осы уақытқа дейін көптеген ақпараттар алдық; Қане, батырлар туралы ақпаратты бір пысықтап алайық: https://youtu.be/U_m3AiohJNI?si=2_3rRDoN4j3GWvvH Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма: Саралау - диалог Топтар тақтадан сөзжұмбақты шешеді;
«Додекаэдр» әдісі
Жарайсыңдар! Авторды ЖИ арқылы көрсету; Өмірбаяны Жұмағалиев Қайрат (16.9.1937 жылы туған, Батыс Қазақстан облысы Орда ауданын Бесқұдықа.) - ақын. Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі. ҚазҰУ- ды бітірген (1959). 1959 - 84 жылдар "Жазушы" баспасында кіші редактор, редактор, аға редактор, редакция меңгерушісі болған 2 – тапсырма (жеке жұмыс) А) Қайрат Жұмағалиев «Жеңіс күні» өлеңі:
Ә) Жұматай Жақыпбаев «Бейбітшілік болса» - мәнерлеп Қатесіз оқу 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «Ардагерге хат» Хатты 5 – 6 сөйлемнен тұрады; Мәнді, мағыналы етіп жазуы керек; Қате болмауы тиіс; СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Біз үшін бейбітшілік» деген не? Әр оқушы өз жұбымен Бейбітшілік тақырыбына ойтолғау жасайды
5 – тапсырма «Сарбаз жұлдыздары» әдісі
Жарайсыңдар! «»әдісі арқылы кері байланыс «Жеңіс күні» өлеңін жаттау |
амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді «Айт күні» ша Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
«Жеңіс
күні»
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
3.3.2.1* шығарма
кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт
жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша)
жазу
Сабақтың
мақсаты Шығарма кейіпкеріне хат
жазады;
Әңгіме, өлең
жазады
Құндылықтар
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады «Көңіл күй түймедағы» әдісі
арқылы ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастырады Балалар, біз өткен сабақта
қандай тақырыпты өттік? (балалар өз жауаптарын
айтады) Өткен сабақты пысықтап алу
үшін сендерге қызықты тапсырма алып
келдім: «Күн шуағы»
әдісі Жыл он екі айда бір келетін
мейрам? (Айт мерекесі) Айт мерекесі кезінде ауыл
ішінде көңіл күй қандай еді? (қуанышты, әдемі
киінген) «Біртүрлі жаңа тұрмыс күйге
енгендей» деп айт күнін жырлаған ақын? (Сұлтанмахмұт
Торайғыров) Айт күні айтылатын тілек?
((Айт құтты болсын) Бейімбет Майлин қай жылы
дүниеге келді? (1894) Майлин қай ауданда дүниеге
келді? (Таран ауданы) Айт күнімен құттықтаған адамға
қалай жауап беру керек? (Айтсын,жақсылығы бірге
болсын) Жарайсыңдар! Жаңа сабаққа
кіріспе: Балалар, бүгін бізде ерекше
сабақтардың бірі; Біз «Жеңіс күнін»
талдаймыз; Қазақтан шыққан Жеңіс күніне
қатысқан батыр апаларымыз бен аталарымыз туралы тың ақпараттар
аламыз; Оқушылар топтарға
бөлінеді: 1 – топ
«Батырлар» 2 – топ
«Қаһармандар» 3 – топ
«Ұландар» Сабақтың
мақсаты: Шығарма кейіпкеріне хат
жазады; Әңгіме, өлең
жазады 1 – тапсырма (топтық
жұмыс) Балалар, осы ҰОС қатысқан
батырлар туралы осы уақытқа дейін көптеген ақпараттар
алдық; Қане, батырлар туралы
ақпаратты бір пысықтап
алайық: https://youtu.be/U_m3AiohJNI?si=2_3rRDoN4j3GWvvH Функционалдық сауаттылыққа
берілген тапсырма: Саралау -
диалог Топтар тақтадан сөзжұмбақты
шешеді;
«Додекаэдр»
әдісі Қанша қазақстандық Кеңес
Одағының батыры атағын алды?
(500) Кеңес Одағы батыры атағын
алған қазақ қыздары? (Мәншүк пен
Әлия) Хиуаз Қайырқызы –
ұшқыш Әлия – 1925 жылы 15
маусым.Қобда ауданы Мәлік Ғабдуллин шығармалары –
«Менің майдандас достарым»,»Сұрапыл жылдар»,»Ел намысы – ер
намысы» 101 атқыштар дивизиясының
пулетметшісі – Мәншүк 1073 атқыштар полкінің
командирі – Бауыржан
Момышұлы Талғат Бигелдин – авиация
генерал майоры болды Рейхстаг үстіне ту тіккен -
Рахымжан Қошқарбаев Сағадат Нұрмағанбетов қай жылы
дүниеге келді? (1924 жыл) ІІ дүниежүздіік соғыс (1941 –
1945)
Жарайсыңдар! Авторды ЖИ арқылы
көрсету; Өмірбаяны Жұмағалиев Қайрат (16.9.1937
жылы туған, Батыс Қазақстан облысы Орда ауданын Бесқұдықа.) - ақын.
Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі. ҚазҰУ- ды бітірген (1959).
1959 - 84 жылдар "Жазушы" баспасында кіші редактор, редактор, аға
редактор, редакция меңгерушісі
болған 2 – тапсырма (жеке
жұмыс) А) Қайрат Жұмағалиев «Жеңіс
күні» өлеңі: Мәнерлеп
оқиды Тізбектеп қатесіз
оқиды Өлеңдегі сұрақ бойынша
берілген жолдарды қайталап
оқы; Осы сұраққа өзің жауап беріп
көр; Ә) Жұматай Жақыпбаев
«Бейбітшілік болса» -
мәнерлеп Қатесіз
оқу 3 – тапсырма (жеке
жұмыс) «Ардагерге
хат» Хатты 5 – 6 сөйлемнен
тұрады; Мәнді, мағыналы етіп жазуы
керек; Қате болмауы
тиіс; СЕРГІТУ
СӘТІ 4 – тапсырма (жұптық
жұмыс) «Біз үшін бейбітшілік» деген
не? Әр оқушы өз жұбымен
Бейбітшілік тақырыбына ойтолғау
жасайды Өлең
жолдары Арнау Сурет 5 –
тапсырма «Сарбаз жұлдыздары»
әдісі ҰОС қатыспаған қазақ қызын
көрсет: (Томирис) Ақын қай күндерді «Жеңіс күні»
деді? (Бейбіт күндердің
бәрі) Қайрат Жұмағалиев кім? (ақын,
аудармашы) Қ. Жұмағалиев қай ауылда
дүниеге келген? (Бесқұдық) Әлия Молдағұлова соғыста кім
болды? (снайпер) Қазақтан шыққан партизан
батыр? (Қасым Қайсенов) Соғыс қай күні аяқталды? (9
мамыр) ҰОС қай күні басталды? (22
маусым) Соғыс аяқталғанына қанша уақыт
өтті? (79 жыл) Қазақтан шыққан ұшқыш қыз?
(Хиуаз) Жарайсыңдар! «»әдісі арқылы кері
байланыс «Жеңіс күні» өлеңін
жаттау амандасады Психологиялық ахуалға
қатысады Өткен сабақ бойынша сұрақтарға
жауап береді «Айт күні» ша | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














