Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 17-сабақ
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер астында қала бар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: кейіпкердің портретін сипаттап, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды анықтайды. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында ширату жаттығуларын жасайды. Топқа «Санау» әдісі арқылы бөлу. Өткен тақырыпқа шолу: «Алтын мүйізді киік» шығармасының үзіндісін мазмұндау. -Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер. -Олай болса, бүгінгі сабақта «Алтын мүйізді киік» ертегісінің жалғасын оқитын боламыз. |
Топтарға бөлінеді. Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Мәтінмен жұмыс: «Алтын мүйізді киік» шығармасының жалғасын түсініп, тізбектей, дауыстап оқыңдар. - Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе ашық сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Ә) Анықтамамен жұмыс.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Ертегідегі негізгі ойды анықта. Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.
(Т) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Мәтінге сүйеніп және суретке қарап, Бұлдырмергенге мінездеме жаз. Киімі – ….. Аңшылығы – … Батырлығы – … Халқына құрметі – … Ә) Ертегіге берілген жоспар дұрыс па? Қатесін тап. 1. Алтын мүйізді киіктің өтініші. 2. Ғажайып көрініс. 3. Жерасты еліндегі той. Б) Мәтін бойынша берілген суреттерге сәйкес келетін ертегі бөлімдерін әңгімеле. В) Бұлдырмергеннің жерасты қала халқына пайдасы тиді. Ал сен өз қалаңды, ауылыңды көркейтуге қандай үлес қосар едің? Топ алдында сөйлеуге дайындал. |
- Мәтінді оқиды. - Мәтіннен алған ақпарат бойынша сызба жасайды.
Билеп сергиді.
- Жұпта тапсырманы талқылап, сөздік құрастырады. Өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Мәтінді дауыстап оқиды-2балл. - Сұрақтар қойып, жауап береді. -2балл. Дескриптор: Бұлдырмергенге мінездеме жазады-2балл. Ертегіге берілген жоспар қатесін табады-1балл. - Суреттерге сәйкес келетін ертегі бөлімдерін әңгімелейді-1балл. Өз жерін көркейтуге қандай үлес қосатынын әңгімелейді-2балл. |
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: мазмұндауға дайындалу. |
Мәтіннен түсінгенін талдап айтады. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жер астында қала бар"
"Жер астында қала бар"
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 17-сабақ
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер астында қала бар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: кейіпкердің портретін сипаттап, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды анықтайды. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында ширату жаттығуларын жасайды. Топқа «Санау» әдісі арқылы бөлу. Өткен тақырыпқа шолу: «Алтын мүйізді киік» шығармасының үзіндісін мазмұндау. -Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер. -Олай болса, бүгінгі сабақта «Алтын мүйізді киік» ертегісінің жалғасын оқитын боламыз. |
Топтарға бөлінеді. Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Мәтінмен жұмыс: «Алтын мүйізді киік» шығармасының жалғасын түсініп, тізбектей, дауыстап оқыңдар. - Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе ашық сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Ә) Анықтамамен жұмыс.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Ертегідегі негізгі ойды анықта. Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.
(Т) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Мәтінге сүйеніп және суретке қарап, Бұлдырмергенге мінездеме жаз. Киімі – ….. Аңшылығы – … Батырлығы – … Халқына құрметі – … Ә) Ертегіге берілген жоспар дұрыс па? Қатесін тап. 1. Алтын мүйізді киіктің өтініші. 2. Ғажайып көрініс. 3. Жерасты еліндегі той. Б) Мәтін бойынша берілген суреттерге сәйкес келетін ертегі бөлімдерін әңгімеле. В) Бұлдырмергеннің жерасты қала халқына пайдасы тиді. Ал сен өз қалаңды, ауылыңды көркейтуге қандай үлес қосар едің? Топ алдында сөйлеуге дайындал. |
- Мәтінді оқиды. - Мәтіннен алған ақпарат бойынша сызба жасайды.
Билеп сергиді.
- Жұпта тапсырманы талқылап, сөздік құрастырады. Өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Мәтінді дауыстап оқиды-2балл. - Сұрақтар қойып, жауап береді. -2балл. Дескриптор: Бұлдырмергенге мінездеме жазады-2балл. Ертегіге берілген жоспар қатесін табады-1балл. - Суреттерге сәйкес келетін ертегі бөлімдерін әңгімелейді-1балл. Өз жерін көркейтуге қандай үлес қосатынын әңгімелейді-2балл. |
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: мазмұндауға дайындалу. |
Мәтіннен түсінгенін талдап айтады. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














