|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жер астында қала бар» (жалғасы) Алтын мүйізді киік» (Ертегі) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.8.2. Кейіпкердің портретін сөзбен жасаймыз Шығармадағы оқиғаның басталуын, жалғасуын,аяқталуын анықтаймыз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің портретін сөзбен жасаймыз Шығармадағы оқиғаның басталуын, жалғасуын,аяқталуын анықтаймыз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: өз ұлтының негізін ұмытпау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бесір Назерке Бауыржанқызы |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Сыныптың ұраны: Білекті бірді жығады, Білімді мыңды жығады. Сыныпты топқа бөлу: 1 – топ «Алтын сақа» 2 – топ «Ұшқыр жебе» 3 – топ «Алтын сандық» 4 – топ «Самұрық» тобы Өткенді пысықтау Балалар, өткен сабақта қандай шығарманы өттік? Жарайсыңдар! Ал бүгін сол тақырыбымызды пысықтап алу үшін сендерге сұрақтар дайындап әкелдім: «Асықтар әдісі» арқылы өткен
тақырыпты
пысықтаймын:
Жарайсыңдар! Балалар, бүгін біз осы қызықты ертегіміздің жалғасын оқитын боламыз Сабақтың мақсаты: Кейіпкердің портретін сөзбен жасаймыз Шығармадағы оқиғаның басталуын, жалғасуын,аяқталуын анықтаймыз Тақырыпты ашу Алдымен балалар біз өзіміз ертегі құрастырып көрейік! «Мультфильм» әдісі Берілген суретерді қолдана отырып мультфильмдер құрастырады Ертегіні оқу
Портрет пен бейнелеу туралы түсіндіріп өту Ертегі бойынша сұрақтар Айдаһар қанша жыл бойы сайды мекендеген? (20) Мерген мен ақсақал жер асты патшалығына қалай өтті? (үңгір) Мергеннің қолындағы семсерінің көлемі?(жүз құлаш) Боран мен айдаһардың қандай байланысы бар? (айдаһардың демі) Алтын мүйізді ақсақал мергенге қандай ұсыныс айтады? (біздің елде қал) Ертегі қай кітаптан алынған? (Алтын мүйізді киік кітабынан) Ақсақал мергенге қандай сый жасады?(алтын мен асыл заттар) Шығармада кейіпкерді бейнелеу не деп аталады? (суреттеу деп аталады) Шығармада кейіпкерді бейнелеу не деп аталады? (портрет) Мергеннің олжаға бөленуі оның ауылына әсер етті ма? ( Алтын байлығын ауылдастарына бөліп берді) Сергіту сәті «Қара жорға» биі Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма: топтық жұмыс Постер әдісі Бұлдырмергеннің жерасты қала халқына көп пайдасы тиді. Ал сен өз қалаңды,ауылыңды көркейтуге қандай үлес қосар едің? Жұптық жұмысы Үстел үсті асық ойындары Мәтінге және суретке қарап, Бұлдырмергенге мінездеме беріңдер: Киімі........ Аңшылығы....... Батырлығы......... Халқына құрметі..... Кері байланыс «Бала қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге тапсырма «Менің ертегім» шағын әңгіме жазу
|
Амандасады Сабақ ұранын айтады Топқа бөлінеді Өткен сабақ сұрақтарына жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Ертегі желісі бойынша мультфильм көрсетеді Ертегіні оқиды Ертегі бойынша сұрақтарға жауап береді Сергіту сәтіне қатысады Топтық жұмысты орындайды Жұптық жұмысты орындайды Кері байланыс береді Үйге тапсырма алады |
Дескриптор: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді - 1 балл Дескриптор: Берілген ертегі желісі бойынша мультфильм құрастырады – 1 балл Жүйелі, жақсы,сапалы жұмыстар ұсынады – 1 балл Жалпы топ болып жұмыс атқарады -1 балл Жалпы – 3 балл Дескриптор: Ертегіні топ бойынша рөлдерге бөліп оқиды – 1 балл Дескриптор: Ертегі бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Өз мысалдарын келтіре отырып ойларын дәлелдейді – 1 балл Жалпы
– 2
балл Дескриптор: Берілген тапсырма бойынша топтық жұмыс жасайды – 1 балл Өз ауылын немесе қаласын көркейту үшін етер еңбектері туралы жазады – 1 балл Жалпы – 2 балл Дескриптор: Мәтінге сүйене отырып
Бұлдырмергенге мінез Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Сабақтың
тақырыбы:
«Жер астында қала
бар» (жалғасы) Алтын мүйізді киік»
(Ертегі)
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 3.2.8.2.
Кейіпкердің портретін сөзбен
жасаймыз
Шығармадағы оқиғаның
басталуын, жалғасуын,аяқталуын
анықтаймыз
Сабақтың
мақсаты Кейіпкердің портретін сөзбен
жасаймыз
Шығармадағы оқиғаның
басталуын, жалғасуын,аяқталуын
анықтаймыз
Құндылықтар
Ұлттық мүдде: өз
ұлтының негізін ұмытпау
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Бесір Назерке
Бауыржанқызы Сабаққа дайындық
жасау Психологиялық ахуалды
жақсарту Сыныптың
ұраны: Білекті бірді
жығады, Білімді мыңды
жығады. Сыныпты топқа
бөлу: 1 – топ «Алтын
сақа» 2 – топ «Ұшқыр
жебе» 3 – топ «Алтын
сандық» 4 – топ «Самұрық»
тобы Өткенді
пысықтау Балалар, өткен сабақта қандай
шығарманы өттік? Жарайсыңдар! Ал бүгін сол тақырыбымызды
пысықтап алу үшін сендерге сұрақтар дайындап
әкелдім: «Асықтар әдісі» арқылы өткен
тақырыпты
пысықтаймын: Мергеннің аты кім?
(Бұлдымерген) Мергенді қалай сипаттауға
болады? (ақылды, батыл) Мерген тастың қуысынан нені
көрді? (Киік) Киіктің қандай ерекшелігі бар
еді? (Алтынмүйізді болатын) Киік аңшыға не деп тіл қатты?
(Сабыр ет, мерген) Ақсақалды сипаттап бер
(күмістей жарқыраған киімі бар, алтын мүйізді
болатын) Жер асты патшалығында не бар
жеп ойлайсың? (Оқушы өз ойын
айтады) Киік кімге айналды?
(Ақсақалға) Жарайсыңдар! Балалар, бүгін біз осы қызықты
ертегіміздің жалғасын оқитын
боламыз Сабақтың
мақсаты: Кейіпкердің портретін сөзбен
жасаймыз Шығармадағы оқиғаның
басталуын, жалғасуын,аяқталуын
анықтаймыз Тақырыпты
ашу Алдымен балалар біз өзіміз
ертегі құрастырып көрейік! «Мультфильм»
әдісі Берілген суретерді қолдана
отырып мультфильмдер
құрастырады Ертегіні
оқу Топ бойынша рөлдерге бөліп
оқиды Портрет пен бейнелеу туралы
түсіндіріп өту Ертегі бойынша
сұрақтар Айдаһар қанша жыл бойы сайды
мекендеген? (20) Мерген мен ақсақал жер асты
патшалығына қалай өтті?
(үңгір) Мергеннің қолындағы семсерінің
көлемі?(жүз құлаш) Боран мен айдаһардың қандай
байланысы бар? (айдаһардың
демі) Алтын мүйізді ақсақал мергенге
қандай ұсыныс айтады? (біздің елде
қал) Ертегі қай кітаптан алынған?
(Алтын мүйізді киік
кітабынан) Ақсақал мергенге қандай сый
жасады?(алтын мен асыл
заттар) Шығармада кейіпкерді бейнелеу
не деп аталады? (суреттеу деп
аталады) Шығармада кейіпкерді бейнелеу
не деп аталады? (портрет) Мергеннің олжаға бөленуі оның
ауылына әсер етті ма? ( Алтын байлығын ауылдастарына
бөліп берді) Сергіту
сәті «Қара жорға»
биі Функционалдық сауаттылыққа
арналған тапсырма: топтық
жұмыс Постер
әдісі Бұлдырмергеннің жерасты қала
халқына көп пайдасы тиді. Ал сен өз қалаңды,ауылыңды көркейтуге
қандай үлес қосар едің? Жұптық
жұмысы Үстел үсті асық
ойындары Мәтінге және суретке қарап,
Бұлдырмергенге мінездеме
беріңдер: Киімі........ Аңшылығы....... Батырлығы......... Халқына
құрметі..... Кері
байланыс «Бала қоржыны» әдісі арқылы
кері байланыс береді Үйге тапсырма «Менің ертегім»
шағын әңгіме жазу
Амандасады Сабақ ұранын
айтады Топқа
бөлінеді Өткен сабақ сұрақтарына жауап
береді Сабақ мақсатымен
танысады Ертегі желісі бойынша
мультфильм көрсетеді Ертегіні
оқиды Ертегі бойынша сұрақтарға
жауап береді Сергіту сәтіне
қатысады Топтық жұмысты
орындайды Жұптық жұмысты
орындайды Кері байланыс
береді Үйге тапсырма
алады Дескриптор: Өткен тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді - 1
балл Дескриптор: Берілген ертегі желісі бойынша
мультфильм құрастырады – 1
балл Жүйелі, жақсы,сапалы жұмыстар
ұсынады – 1 балл Жалпы топ болып жұмыс атқарады
-1 балл Жалпы – 3
балл Дескриптор: Ертегіні топ бойынша рөлдерге
бөліп оқиды – 1
балл Дескриптор: Ертегі бойынша сұрақтарға
дұрыс жауап береді – 1
балл Өз мысалдарын келтіре отырып
ойларын дәлелдейді – 1
балл Жалпы
– 2
балл Дескриптор: Берілген тапсырма бойынша
топтық жұмыс жасайды – 1
балл Өз ауылын немесе қаласын
көркейту үшін етер еңбектері туралы жазады – 1
балл Жалпы
– 2
балл Дескриптор: Мәтінге сүйене отырып
Бұлдырмергенге мінез | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













