№28 мектеп-гимназия мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Ашық сабақтың тақырыбы:
«Жер бедері деген не?Лепті сөйлем...»

Сыныбы: 2 «Д»
Сынып жетекшісі:Маргез Ж.Е
2024-2025 жыл оқу жылы
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 54-сабақ
|
Мектеп |
№28 мектеп-гимназия |
||||
|
Бөлім |
Менің мектебім |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Маргез Ж.Е |
||||
|
Күні: |
04.12.2024ж |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№53 Жер бедері деген не? Лепті сөйлем... 10 – 13-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады Мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады . Суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәттілік біздер тілейік, Мен саған,сен маған. Амандасып алайық, Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік, Мен саған,сен маған. Алдыңғы білімді қайталау. Word wall платформасы " Орнын тап" әдісі арқылы Алдыңғы білімді сұрау.
Орны ауысқан сөздерді орнына қойып,толықтырып айту. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
Оқушылар өлеңді хормен айтады Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! |
Word wall платформасы https://wordwall.net/resource/83206169 |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 10 – тапсырма.Ұжымдық жұмыс «Рөлдік ойын » әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Оқылым Нұсқау: Әр қатардан 1 оқушыдан шығып мәтінді рөлге бөліп оқып шығады.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Лепті сөйлемді теріп жазады |
Мәтінді түсініп оқиды, ат қояды. Сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жазады |
Бағалау критерийі: Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды;1 балл -мәтінге ат қояды; -мәтіндегі негізгі ойды айтады;1 балл -мәтін кейіпкерлерінің тіршілік ететін ортасын анықтайды; сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жазады;2 балл -сұраулы, лепті сөйлемдерді ажыратып, салыстырады; пунктуациялық, орфографиялық қателер жібермейді.2 балл |
Оқулық https://learningapps.org/watch?v=pew28eyv324 |
|
|
10 мин |
ҚБ 11 – тапсырма Топтық жұмыс ««Бір минут» әдісі арқылы тапсырманы бөліп алу ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Жазылым. Нұсқаулық: Мақалдарды қатесіз көшіріп жазып, мәнін түсіндіреді. Жаңбырдың пайдасы туралы әңгімелейді. 1 -топ Мақалды көшіріп жазады 2- топ Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 3- топ Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? |
Мақалды көшіріп жазады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ 1-10 балдық жүйе «Лифт» әдісі бағалау. |
Слайд, видеролик |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Бөтелке» әдісі
|
Саралау тапсырмаларын орындайды. |
Мұғалім соңынан қайталайды. |
Бір бөтелке су |
|
|
10 мин |
ҚБ 12 – тапсырма Топтық жұмыс. «Мозайка» әдісі «Суреттер сөйлейді» әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Жазылым.Айтылым Нұсқау: Сұрақтарға жауап беріп,шыққан суреттерге сөйлем құрап жазады.Бір жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Құрастырған мәтінін оқып береді
|
Сурет бойынша әңгімелейді. Берілген сөйлемдерді лепті сөйлемдерге айналдырады. Жұпта жыл мезгілдері- нің белгілерін айта отырып, анықтайды. Суреттегі жыл мезгіл- дері туралы әңгімелейді |
Бағалау критерийі: Мәтін түрлерін және құрылымдық бөліктерін анықтайды Дескриптор: -Суретке қарап жыл мезгілін анықтайды.2 балл Сурет бойынша әңгіме құрастырады.2 балл . |
Жыл мезгіл суреттері |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Кері байланыс -Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? -Бүгінгі сабақтан алған білімің үшін өзіңе қандай баға бересің? Үйге : 13-жаттығу |
Сабақтан алған жаңа ақпаратты, өзі білетін ақпаратты, әлі де талқылауды қажет ететін мәліметті жазады. Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
«Дауыс деңгейлері» әдісі арқылы сабақты қалай түсінгенін білдіреді.
|
Слайд,платформа https://teacher.gynzy.com/en/board/e1c008c4-0580-4e2e-82de-4831ff75f7f5 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер бедері деген не?Лепті сөйлем
Жер бедері деген не?Лепті сөйлем
№28 мектеп-гимназия мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Ашық сабақтың тақырыбы:
«Жер бедері деген не?Лепті сөйлем...»

Сыныбы: 2 «Д»
Сынып жетекшісі:Маргез Ж.Е
2024-2025 жыл оқу жылы
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 54-сабақ
|
Мектеп |
№28 мектеп-гимназия |
||||
|
Бөлім |
Менің мектебім |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Маргез Ж.Е |
||||
|
Күні: |
04.12.2024ж |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№53 Жер бедері деген не? Лепті сөйлем... 10 – 13-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады Мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады . Суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәттілік біздер тілейік, Мен саған,сен маған. Амандасып алайық, Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік, Мен саған,сен маған. Алдыңғы білімді қайталау. Word wall платформасы " Орнын тап" әдісі арқылы Алдыңғы білімді сұрау.
Орны ауысқан сөздерді орнына қойып,толықтырып айту. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
Оқушылар өлеңді хормен айтады Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! |
Word wall платформасы https://wordwall.net/resource/83206169 |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 10 – тапсырма.Ұжымдық жұмыс «Рөлдік ойын » әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Оқылым Нұсқау: Әр қатардан 1 оқушыдан шығып мәтінді рөлге бөліп оқып шығады.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Лепті сөйлемді теріп жазады |
Мәтінді түсініп оқиды, ат қояды. Сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жазады |
Бағалау критерийі: Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды;1 балл -мәтінге ат қояды; -мәтіндегі негізгі ойды айтады;1 балл -мәтін кейіпкерлерінің тіршілік ететін ортасын анықтайды; сұраулы және лепті сөйлемдерді теріп жазады;2 балл -сұраулы, лепті сөйлемдерді ажыратып, салыстырады; пунктуациялық, орфографиялық қателер жібермейді.2 балл |
Оқулық https://learningapps.org/watch?v=pew28eyv324 |
|
|
10 мин |
ҚБ 11 – тапсырма Топтық жұмыс ««Бір минут» әдісі арқылы тапсырманы бөліп алу ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Жазылым. Нұсқаулық: Мақалдарды қатесіз көшіріп жазып, мәнін түсіндіреді. Жаңбырдың пайдасы туралы әңгімелейді. 1 -топ Мақалды көшіріп жазады 2- топ Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 3- топ Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? |
Мақалды көшіріп жазады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ 1-10 балдық жүйе «Лифт» әдісі бағалау. |
Слайд, видеролик |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Бөтелке» әдісі
|
Саралау тапсырмаларын орындайды. |
Мұғалім соңынан қайталайды. |
Бір бөтелке су |
|
|
10 мин |
ҚБ 12 – тапсырма Топтық жұмыс. «Мозайка» әдісі «Суреттер сөйлейді» әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану,жинақтау Жазылым.Айтылым Нұсқау: Сұрақтарға жауап беріп,шыққан суреттерге сөйлем құрап жазады.Бір жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Құрастырған мәтінін оқып береді
|
Сурет бойынша әңгімелейді. Берілген сөйлемдерді лепті сөйлемдерге айналдырады. Жұпта жыл мезгілдері- нің белгілерін айта отырып, анықтайды. Суреттегі жыл мезгіл- дері туралы әңгімелейді |
Бағалау критерийі: Мәтін түрлерін және құрылымдық бөліктерін анықтайды Дескриптор: -Суретке қарап жыл мезгілін анықтайды.2 балл Сурет бойынша әңгіме құрастырады.2 балл . |
Жыл мезгіл суреттері |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
МК, Т.Сабақты бекіту Кері байланыс -Бүгінгі сабақта не ұнады? -Сабақтан қандай ой түйдің? -Бүгінгі сабақтан алған білімің үшін өзіңе қандай баға бересің? Үйге : 13-жаттығу |
Сабақтан алған жаңа ақпаратты, өзі білетін ақпаратты, әлі де талқылауды қажет ететін мәліметті жазады. Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
«Дауыс деңгейлері» әдісі арқылы сабақты қалай түсінгенін білдіреді.
|
Слайд,платформа https://teacher.gynzy.com/en/board/e1c008c4-0580-4e2e-82de-4831ff75f7f5 |
|
шағым қалдыра аласыз
















