|
|
Бөлім: |
|
|||
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
|
Күні: |
|
|||
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны:1 |
||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.2- Жер бедері түрлерін жіктеу; 8.3.1.3- Жер бедері түрлерін жоспар бойынша сипаттау. |
|||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бедері түрлерін жіктейді жер бедері түрлерін жоспар бойынша сипаттайды |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме, оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы; Жер бедері түрлерінің жіктелуі Бүгінгі сабақтан білетініңіз: -Жер бедері дегеннің не екенін; -Жер бедерінің негізгі түрлерін; -Жер бедерінің негізгі түрлерін сипаттау. |
Оқушылар тұрып амандасып, сабаққа дайындалады. |
|
Презентация №1 бет |
|
|
15 минут Жаңа сабақ |
Жаңа сабақта бұрынғы білімді еске түсіре отырып, жаңа білімді игерту және қолдану. Ой шақыру Қалай ойласыз: Жер бедері түрлерін қалай жіктеуге болады? Ой талқы: Алып жатқан аумағы бойынша жер бедері формаларын қалай жіктеуге болады? Шығу тегі бойынша ше? Жасына қарай қалай жіктеуге болады? Формасына қарай қалай жіктейміз? |
Жер бедерінің қаллыптастыру және таралу заңдылықтарын еске түсіреді. Жер бедерінің қалай жіктеу керектігіне ой толғам. Жер бедері түрлерін көлемі ауданы, биіктігі бойнша жіктелуін қарастырады. |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы бағаланады. Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдайды, дұрыс-бұрыстығына тоқталады. |
Презентация №2
бет
Презентация №3-4 бет |
|
|
12 минут Тапсырма |
Тапсырма. Жазықты сипаттау жоспары (топтық жұмыс): Жазықтың атауы. Аумақтық көлемі. Географиялық орны. Жазықтың абсалюттік биіктігі. Пайдалы қазбалары . Шаруашылыққа пайдалануы. (Қазақстан жазықтықтарына сипаттма) |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру. |
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы бағаланады. |
Презентация №5 бет |
|
|
8 минут Бекіту |
Өздеріңнің таңдауларыңмен жергілікті жердің немесе аймақтың жер бедері түрлері атауларын анықта. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация №6 бет |
|
|
3 минут Үй тапсырмасы |
Кескін картаға тау, жазық, ойпат, таулы үстірт, төбе, аңғар, жыра, науа, қайраң, шұңғыманы түсіру. |
|
|
Презентация №7 бет |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер бедері жіктелуі бойынша ашық сабақ жоспары 8 сынып
Жер бедері жіктелуі бойынша ашық сабақ жоспары 8 сынып
|
|
Бөлім: |
|
|||
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
|
Күні: |
|
|||
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны:1 |
||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.2- Жер бедері түрлерін жіктеу; 8.3.1.3- Жер бедері түрлерін жоспар бойынша сипаттау. |
|||
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бедері түрлерін жіктейді жер бедері түрлерін жоспар бойынша сипаттайды |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме, оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы; Жер бедері түрлерінің жіктелуі Бүгінгі сабақтан білетініңіз: -Жер бедері дегеннің не екенін; -Жер бедерінің негізгі түрлерін; -Жер бедерінің негізгі түрлерін сипаттау. |
Оқушылар тұрып амандасып, сабаққа дайындалады. |
|
Презентация №1 бет |
|
|
15 минут Жаңа сабақ |
Жаңа сабақта бұрынғы білімді еске түсіре отырып, жаңа білімді игерту және қолдану. Ой шақыру Қалай ойласыз: Жер бедері түрлерін қалай жіктеуге болады? Ой талқы: Алып жатқан аумағы бойынша жер бедері формаларын қалай жіктеуге болады? Шығу тегі бойынша ше? Жасына қарай қалай жіктеуге болады? Формасына қарай қалай жіктейміз? |
Жер бедерінің қаллыптастыру және таралу заңдылықтарын еске түсіреді. Жер бедерінің қалай жіктеу керектігіне ой толғам. Жер бедері түрлерін көлемі ауданы, биіктігі бойнша жіктелуін қарастырады. |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы бағаланады. Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тыңдайды, дұрыс-бұрыстығына тоқталады. |
Презентация №2
бет
Презентация №3-4 бет |
|
|
12 минут Тапсырма |
Тапсырма. Жазықты сипаттау жоспары (топтық жұмыс): Жазықтың атауы. Аумақтық көлемі. Географиялық орны. Жазықтың абсалюттік биіктігі. Пайдалы қазбалары . Шаруашылыққа пайдалануы. (Қазақстан жазықтықтарына сипаттма) |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру. |
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы бағаланады. |
Презентация №5 бет |
|
|
8 минут Бекіту |
Өздеріңнің таңдауларыңмен жергілікті жердің немесе аймақтың жер бедері түрлері атауларын анықта. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация №6 бет |
|
|
3 минут Үй тапсырмасы |
Кескін картаға тау, жазық, ойпат, таулы үстірт, төбе, аңғар, жыра, науа, қайраң, шұңғыманы түсіру. |
|
|
Презентация №7 бет |
|
шағым қалдыра аласыз













