|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3. Физикалық география 3.1. Литосфера |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8. 3. 1. 10 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді; |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Топқа бөлу «Рандом» әдісі І.Ойпат ІІ.Қырат ІІІ.Үстірт Тренинг «Амандасу» тренингі Оқушылар өздері қалаған іс – қимылда амандасады. Мысалы, Қазақша Ассаламу алейкум Үй жұмысы LearningApps бағдарламасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасап эралардың дәуірлерімен қатпарлықтарын сәйкестендіреді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндау; Оқушылар өздері қалаған тілде немесе іс – қимыл арқылы Оқушылар эраларды дәуірлерімен және қатпарлықтарын сәйкестендіреді |
Мұғалім 1-10 балл аралығында Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Дәуірлерді сәйкестендіреді |
Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/202410_VVZc4Z |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл»
Сұрақтар
Мағынаны ашу Бейнеролик: Әлемдегі ерекше қалалар Бейнероликте қандай ақпараттарды көрдік? Бейнеролик не туралы? Адам баласы жер бедерін қалай әсер етуде 1.Тапсырма Топтық жұмыс Жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдаланып биіктік бойынша қандай шаруашылық түрлерін ұйымдастыруға болатындығын сипаттайды 1топ
2топ
3топ
Сергіту сәті Функционалдық сауаттылық тапсырмасы Логикалық сұрақ Неліктен Эквадордағы макарон пакеттері әртүрлі пісіру уақыттарын көрсетеді, кейбіреулері 8 минутқа, ал басқалары 12 минутқа арналған?»
2.Тапсырма Жұптық жұмыс Суретпен жұмыс
Оқушылар жоғарыда ұсынылған суреттерді немесе өздері ойлаған шаруашылықты. Қазақстанның физикалық – географиялық картасын пайдаланып. Өздері 1 аймақты пайдаланып жер бедеріндегі ерекшеліктерді ескеріп қандай шаруашылық түрін ұйымдастыруға болатындығына тоқталады
|
Ұжымдық талқылайды. Оқушылар Жер бедерінің түріне қарап тоқталып. Тақырыпты атайды Сабаққа мақсат қояды
Оқушылар бейнероликпен танысып тақырыпқа қатысты ақпараттарды зерделейді
Оқушылар жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдаланып биіктік бойынша шаруашылық түрлерін ұйымдастыру жолдарын ұсынады
Оқушылар сергіту сәті арқылы пәнаралық байланыс орнатып логикалық сұрақтарға физика пәніндегі білімдерін қосу арқылы жауап береді
Оқушылар физикалық – географиялық карталарды пайдаланып Қазақстанның Экономикалық аймақтарында Жер бедерінің ерекшеліктерін ескеріп қандай шаруашылық ұйымдастыруға болатындығына тоқталыңыз |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл: Биіктіктер бойынша шаруашылық түрлеріне тоқталады;
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл: Дамытуға қолайлы шаруашылық салаларын ұсынып. Аргументтер арқылы дәлелдейді;
|
https://youtu.be/d4e84hVicBg?si=sby65YRQzzHR_7ya
А3 қағаз маркер
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия Дейін – Кейін кестесі
Үйге тапсырма Параграф 15
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтады Топ басшысы сабақтың соңында өз топтарын бағалайды. |
Мұғалім оқушыларды 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері
Жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3. Физикалық география 3.1. Литосфера |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8. 3. 1. 10 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жер бедерінің адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді; |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Топқа бөлу «Рандом» әдісі І.Ойпат ІІ.Қырат ІІІ.Үстірт Тренинг «Амандасу» тренингі Оқушылар өздері қалаған іс – қимылда амандасады. Мысалы, Қазақша Ассаламу алейкум Үй жұмысы LearningApps бағдарламасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасап эралардың дәуірлерімен қатпарлықтарын сәйкестендіреді
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндау; Оқушылар өздері қалаған тілде немесе іс – қимыл арқылы Оқушылар эраларды дәуірлерімен және қатпарлықтарын сәйкестендіреді |
Мұғалім 1-10 балл аралығында Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Дәуірлерді сәйкестендіреді |
Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/202410_VVZc4Z |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл»
Сұрақтар
Мағынаны ашу Бейнеролик: Әлемдегі ерекше қалалар Бейнероликте қандай ақпараттарды көрдік? Бейнеролик не туралы? Адам баласы жер бедерін қалай әсер етуде 1.Тапсырма Топтық жұмыс Жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдаланып биіктік бойынша қандай шаруашылық түрлерін ұйымдастыруға болатындығын сипаттайды 1топ
2топ
3топ
Сергіту сәті Функционалдық сауаттылық тапсырмасы Логикалық сұрақ Неліктен Эквадордағы макарон пакеттері әртүрлі пісіру уақыттарын көрсетеді, кейбіреулері 8 минутқа, ал басқалары 12 минутқа арналған?»
2.Тапсырма Жұптық жұмыс Суретпен жұмыс
Оқушылар жоғарыда ұсынылған суреттерді немесе өздері ойлаған шаруашылықты. Қазақстанның физикалық – географиялық картасын пайдаланып. Өздері 1 аймақты пайдаланып жер бедеріндегі ерекшеліктерді ескеріп қандай шаруашылық түрін ұйымдастыруға болатындығына тоқталады
|
Ұжымдық талқылайды. Оқушылар Жер бедерінің түріне қарап тоқталып. Тақырыпты атайды Сабаққа мақсат қояды
Оқушылар бейнероликпен танысып тақырыпқа қатысты ақпараттарды зерделейді
Оқушылар жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдаланып биіктік бойынша шаруашылық түрлерін ұйымдастыру жолдарын ұсынады
Оқушылар сергіту сәті арқылы пәнаралық байланыс орнатып логикалық сұрақтарға физика пәніндегі білімдерін қосу арқылы жауап береді
Оқушылар физикалық – географиялық карталарды пайдаланып Қазақстанның Экономикалық аймақтарында Жер бедерінің ерекшеліктерін ескеріп қандай шаруашылық ұйымдастыруға болатындығына тоқталыңыз |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл: Биіктіктер бойынша шаруашылық түрлеріне тоқталады;
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл: Дамытуға қолайлы шаруашылық салаларын ұсынып. Аргументтер арқылы дәлелдейді;
|
https://youtu.be/d4e84hVicBg?si=sby65YRQzzHR_7ya
А3 қағаз маркер
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия Дейін – Кейін кестесі
Үйге тапсырма Параграф 15
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтады Топ басшысы сабақтың соңында өз топтарын бағалайды. |
Мұғалім оқушыларды 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













