|
Бөлім |
5.1 Адам. Жер. Ғалам |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каденова З.А |
||||
|
Күні : . 09.2023 |
|
||||
|
Сынып: 5 «А» «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер бетін бейнелеу тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.3 -бір тәсіл бойынша жергілікті жердің түсірілімін жасау (көз мөлшермен түсіру, полярлық түсіру, бағдарлық түсіру) 5.2.5.4- тіркеу талаптарына сай жергілікті жердің қарапайым пландарын сызу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Географиялық карталар мен шартты белгілерді жүйелейді. Шартты белгілерді қолдана отырып, географиялық картаны құруды үйренеді. Сағаттық белдеулер картасын пайдаланып уақытты анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады. |
|
|
|
|
Ортасы |
Оқушыларға карта туралы мәлімет беріледі.
Масштаб – жер бетінің неше есе кішірейтілгенің көрсететін бөлшек санды масштаб деп атайды. 1-тапсырма. Шарты: Төмендегі мәтінде қарамен берілген сөздерді шартты белгілермен ауыстыр. «Тыңдап отырған үштік» әдісі Өзендегі айлақтан біз ағаш көпірге дейін жайылым арқылы бардық. Одан өтіп, теміржол бойындағы тасжолмен жүрдік. Ұзамай аралас орман басталды. Электр желілеріне жеткенде, біз орман жолына бұрылдық, ұзақ жүруге тура келді. Ақыры орман аяқталып, біз көлге келіп жеттік. Жағалаудың кейбір жері батпақты болды. Кешікпей біз орманның үйіне, көздеген мақсатымызға жеттік. Дескриптор:
2 тапсырма. Ж.Ж Шарты: Оқулықтағы 67 беттегі кестені толтыру.
|
Оқушылар карта және масштаб туралы ақпараттарын кеңейте отырып танысады Оқушылар берілген тексттегі қарамен жазылған сөздерді шартты белгілерге ауыстырады
Оқушылар «салыстыру сызығы» кестесін орындай отырып түсіндіреді. |
ҚБ:«Домбыра»әдісі арқылы бағалаймыз |
Оқулық Қосымша материалдар карталар кескін карталар
Оқулық Қосымша материалдар карталар кескін карталар
|
|
|
Сабақтыңсоңы |
РЕФЛЕКСИЯ «Инсерт картасы әдісі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Инсерт картасы |
|




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жер бетін бейнелеу тәсілдері 5 сынып. 2023-2024 о.ж
жер бетін бейнелеу тәсілдері 5 сынып. 2023-2024 о.ж
|
Бөлім |
5.1 Адам. Жер. Ғалам |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каденова З.А |
||||
|
Күні : . 09.2023 |
|
||||
|
Сынып: 5 «А» «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер бетін бейнелеу тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.3 -бір тәсіл бойынша жергілікті жердің түсірілімін жасау (көз мөлшермен түсіру, полярлық түсіру, бағдарлық түсіру) 5.2.5.4- тіркеу талаптарына сай жергілікті жердің қарапайым пландарын сызу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Географиялық карталар мен шартты белгілерді жүйелейді. Шартты белгілерді қолдана отырып, географиялық картаны құруды үйренеді. Сағаттық белдеулер картасын пайдаланып уақытты анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады. |
|
|
|
|
Ортасы |
Оқушыларға карта туралы мәлімет беріледі.
Масштаб – жер бетінің неше есе кішірейтілгенің көрсететін бөлшек санды масштаб деп атайды. 1-тапсырма. Шарты: Төмендегі мәтінде қарамен берілген сөздерді шартты белгілермен ауыстыр. «Тыңдап отырған үштік» әдісі Өзендегі айлақтан біз ағаш көпірге дейін жайылым арқылы бардық. Одан өтіп, теміржол бойындағы тасжолмен жүрдік. Ұзамай аралас орман басталды. Электр желілеріне жеткенде, біз орман жолына бұрылдық, ұзақ жүруге тура келді. Ақыры орман аяқталып, біз көлге келіп жеттік. Жағалаудың кейбір жері батпақты болды. Кешікпей біз орманның үйіне, көздеген мақсатымызға жеттік. Дескриптор:
2 тапсырма. Ж.Ж Шарты: Оқулықтағы 67 беттегі кестені толтыру.
|
Оқушылар карта және масштаб туралы ақпараттарын кеңейте отырып танысады Оқушылар берілген тексттегі қарамен жазылған сөздерді шартты белгілерге ауыстырады
Оқушылар «салыстыру сызығы» кестесін орындай отырып түсіндіреді. |
ҚБ:«Домбыра»әдісі арқылы бағалаймыз |
Оқулық Қосымша материалдар карталар кескін карталар
Оқулық Қосымша материалдар карталар кескін карталар
|
|
|
Сабақтыңсоңы |
РЕФЛЕКСИЯ «Инсерт картасы әдісі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Инсерт картасы |
|




шағым қалдыра аласыз















