Материалдар / "Жер жаннаты - Жетісу"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Жер жаннаты - Жетісу"

Материал туралы қысқаша түсінік
"Жер жаннаты - Жетісу" тақырыбындағы ҚМЖ. Сабақ тақырыбы: 11.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу; 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Сәуір 2024
42
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Туризм: экотуризм. Шешендік сөздер

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:


Күні:



Сынып: 11

Қатысқандар


Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы:

Жер жаннаты – Жетісу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу;

10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша шығармашылық жұмыстар жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу;

Көпшілігі: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды қолданып, шығармашылық жұмыстар орындау, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу;

Кейбір оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар ұсына білу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Бағалау критерийлері:

  • әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады;

  • шығармашылық жұмыстар орындайды;

  • сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жинақтау, бағалау.

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады;

шығармашылық жұмыстар орындайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Туризм, табиғат, жер жәннаты - Жетісу.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. «Жер жаннаты – Жетісу» деп неліктен айтады?

2. Жетісу өлкесінің туристік бағыттарын білесіңдер ме?

Алдыңғы оқу

Туризм: экотуризм. Шешендік сөздер

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І Ұйымдастыру:

Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі.

Жағымды психологиялық ахуал.

«Жүректен жүрекке» тренингі.

Жазылым алды тапсырма.

Қызығушылықты ояту. Өлеңді мәнерлеп оқып, суреттерді мұқият қарап шығыңдар. Әдемі табиғат бейнесі сендерді қандай әсерге бөледі?


Жер таппан жерге жетер Жетісуым

Күркілдек Көксу Лепсі Іле Шуым

Асқардың аспан сүйген сілекейін

Жан бар ма татпайтұғын айтпайтұғын

Бөленген бұлтқа мәңгі меңіреу құз

Ну тоғай қоғалы көл қоңыр құмым

Асқардан ақтарыла арқыраған

Жөкеңнің кім аңсамас балдай суын

Жетісу кеудең асқар аяғың қол

Қоңың құм мықынында бар сексеуіл

Тау жайлап қоңыр күзеп құмды қыстап

Ол бір маң мал өсірген өлкедегі ел

Көктемде құмнан әсем жер болсын ба

Жайқалып жауқазыны раң гүлдер

Бойдағы бозбаладай асыр салса

Қозысы құйрықтанып дөңгеленер

(Ілияс Жансүгіров)

(оқушылар өлеңнен алған әсерімен бөліседі).

Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.

Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.





Өлеңді мәнерлеп оқып, суреттерді мұқият қарап шығыңдар.

Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.

















Оқушылар өлеңнен алған әсерімен бөліседі.









Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды.

Қалыптастырушы бағалау







ҚБ





11-сынып

«Қазақ тілі» оқулығы








https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B9&source=l













(Ілияс Жансүгіров)

Сабақтың ортасы

Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді түсініп оқыңдар.

Тапсырма. Жоғарыдағы мәтіндегі ақпаратты қатыстырып, Жетісудың табиғатын насихаттап, әңгіме құрастырыңыз.
Дескриптор:

  • әңгіме жанрының талаптарын еске түсіреді;

  • әңгіме мәтінінде сөз тіркестерін қолданады.

  • Жетісу табиғатын насихаттайды.

ҚБ

Жазылымнан кейін. V бөлімді қорытындылауға

арналған тест тапсырмалары

Дескриптор:

  • Тақырып бойынша ой қорытындылайды;

  • Тест тапсырмаларын орындайды.

ҚБ

Мәтінді түсініп оқиды.













Жоғарыдағы мәтіндегі ақпаратты қатыстырып, Жетісудың табиғатын насихаттап, әңгіме құрастырыңыз.






Әңгіме жанрының талаптарын еске түсіреді;

Әңгіме мәтінінде сөз тіркестерін қолданады.

Жетісу табиғатын насихаттайды.
















V бөлімді қорытындылауға

арналған тест тапсырмаларын орындайды.

«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа


























«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа















ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап








(«Қазақ үні» газетінен)















Сабақтың соңы









Үйге тапсырма:

Кері байланыс.

6-тапсырма.





Қосымша ақпарат

Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті

оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!