Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қызырқанова Алтынай Назарахметқызы |
|
Күні: |
18.04 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер Күнді айналғанда не өзгереді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.4.3.1 Жердің орбиталық айналуының салдарын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жердің орбиталық айналуының салдарын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.Сұрақ-жауап айдарын өткізу. |
1.Айды сипатта 2. Судың көтерілуі деген не? 3.Судың қайтуы деген не?
|
Қол шапалақтау арқылы |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»деген мадақтау сөзіменынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «мадақтау» арқылы бағалау |
4- сынып оқулығы |
|
|
Топтық жұмыс
5 мин |
«Зертте» Жер қалай айналады? Осы құбылыстардың арқасында Жерде қандай құбылыстар болады? |
«Зертте» Жер қалай айналады? Осы құбылыстардың арқасында Жерде қандай құбылыстар болады? |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Жер қалай айналатындығын біледі. 2.Жердегі құбылыстарды атайды? |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Жұптық жұмыс 6 мин |
«Ассоциация» әдісі Жаңа тақырыпқа сай жердің элементтерін жазады. |
Жердің элементтерін атайды. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл Жердің элементтерін сурет салу арқылы атайды. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
«Сенімді қорғаныс» Сурет бойынша әңгімеле. Біз жердің қорғаныш қабатын сақтау үшін не істей аламыз? |
Жаңа тақырып бойынща сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл -Сурет бойынша әңгімелейді. -Жердің қорғаныш қабатын сақтау үшін не істей алатынын айтады. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Сұрақ-жауап»әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың білімін тексереді. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақтан не түсінгендерін жазып береді.
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер Күнді айналғанда не өзгереді?
Жер Күнді айналғанда не өзгереді?
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қызырқанова Алтынай Назарахметқызы |
|
Күні: |
18.04 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер Күнді айналғанда не өзгереді? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.4.3.1 Жердің орбиталық айналуының салдарын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жердің орбиталық айналуының салдарын түсінеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам
|
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.Сұрақ-жауап айдарын өткізу. |
1.Айды сипатта 2. Судың көтерілуі деген не? 3.Судың қайтуы деген не?
|
Қол шапалақтау арқылы |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»деген мадақтау сөзіменынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «мадақтау» арқылы бағалау |
4- сынып оқулығы |
|
|
Топтық жұмыс
5 мин |
«Зертте» Жер қалай айналады? Осы құбылыстардың арқасында Жерде қандай құбылыстар болады? |
«Зертте» Жер қалай айналады? Осы құбылыстардың арқасында Жерде қандай құбылыстар болады? |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Жер қалай айналатындығын біледі. 2.Жердегі құбылыстарды атайды? |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Жұптық жұмыс 6 мин |
«Ассоциация» әдісі Жаңа тақырыпқа сай жердің элементтерін жазады. |
Жердің элементтерін атайды. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл Жердің элементтерін сурет салу арқылы атайды. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
«Сенімді қорғаныс» Сурет бойынша әңгімеле. Біз жердің қорғаныш қабатын сақтау үшін не істей аламыз? |
Жаңа тақырып бойынща сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл -Сурет бойынша әңгімелейді. -Жердің қорғаныш қабатын сақтау үшін не істей алатынын айтады. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Сұрақ-жауап»әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың білімін тексереді. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақтан не түсінгендерін жазып береді.
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













