|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.1В Ғалам.Жер.Адам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Нурыева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.09.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер қабықтары және олардың құрамы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.3.1-Жер қабықтарын және олардың құрамдас бөліктерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер қабықтарын атай алады Жердің сыртқы қабығының құрамын сипаттап біледі Жер қабықтарының арасындағы байланысты сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу . Шаттық шеңбер құрып, 4 топқа бөлініп отырады: Атмосфера, гидросфера, биосфера, литосфера Үй тапсырмасы тексеру «Аквариум» әдісі (Кім бірінші жауап береді ) Психологиялық ахуал тудыру: Оқушылардың назарын саббаққа аудару. (С) Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктері тақырыбы YouTube бейнебаян тыңдау Тақырыпқа шығу: Көргендерін айту арқылы бүгінгі сабақ тақырыпқа шығу |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Тақтада тұрған балықтарды таңдау арқылы астындағы сұрақтарға жауап береді |
Топ мүшесін сайлап, бағалау парағына әр тапсырма сайын балл қойып отыру |
Экран https://www.youtube.com/watch?v=PsC17-e-RKI |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 7 мин
|
І. Жеке жұмыс "Дұрыс жауапты тап"! (Оқушылар интербелсенді тақтада берілген тапсырманы орындайды) Көп нүктенің орнына қажетті терминді жазыңыз. a. ................- жердің ауа қабығы ; b. ...............- жердің су қабығы; c. ...............- жердің тіршілік қабаты; d. ...............- жердің сыртқы қатты қабаты. ІІ. Жұптық жұмыс «Бір минуттық әңгіме» әдісі Суреттегі географиялық қабықтар арасындағы байланысты сипаттап, түсіндіру
ІІІ. Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жер қабығы кестесін толтыру. 4 топқа А,В,С,В тапсырмалары беріліп, бос орынға тиісті жауаптарды жазу керек
Бағалау критерийлері
|
Бос орынға жер қабықтарын анықтамаға сәйкес жазады
|
Дескрип-тор: Жер қабықтар ын табады 4ұпай
Дескриптор: Географиялық қабықтар арасындағы байланыстарды сипаттайды. 4ұ
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Таратпа қағаз Экран
Флипчарт Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау 5 мин |
Куизис тест арқылы сабақты қорытындылау
|
|
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
https://quizizz.com/join/quiz/629796b00e7e34001d302f8b/start?studentShare=true |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Аргумент» әдісі
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Сабақ соңында оқушыларды баллдық көрсеткішпен бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||

_________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер қабықтары және олардың құрамы
Жер қабықтары және олардың құрамы
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.1В Ғалам.Жер.Адам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Нурыева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.09.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер қабықтары және олардың құрамы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.3.1-Жер қабықтарын және олардың құрамдас бөліктерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер қабықтарын атай алады Жердің сыртқы қабығының құрамын сипаттап біледі Жер қабықтарының арасындағы байланысты сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу . Шаттық шеңбер құрып, 4 топқа бөлініп отырады: Атмосфера, гидросфера, биосфера, литосфера Үй тапсырмасы тексеру «Аквариум» әдісі (Кім бірінші жауап береді ) Психологиялық ахуал тудыру: Оқушылардың назарын саббаққа аудару. (С) Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктері тақырыбы YouTube бейнебаян тыңдау Тақырыпқа шығу: Көргендерін айту арқылы бүгінгі сабақ тақырыпқа шығу |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Тақтада тұрған балықтарды таңдау арқылы астындағы сұрақтарға жауап береді |
Топ мүшесін сайлап, бағалау парағына әр тапсырма сайын балл қойып отыру |
Экран https://www.youtube.com/watch?v=PsC17-e-RKI |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 7 мин
|
І. Жеке жұмыс "Дұрыс жауапты тап"! (Оқушылар интербелсенді тақтада берілген тапсырманы орындайды) Көп нүктенің орнына қажетті терминді жазыңыз. a. ................- жердің ауа қабығы ; b. ...............- жердің су қабығы; c. ...............- жердің тіршілік қабаты; d. ...............- жердің сыртқы қатты қабаты. ІІ. Жұптық жұмыс «Бір минуттық әңгіме» әдісі Суреттегі географиялық қабықтар арасындағы байланысты сипаттап, түсіндіру
ІІІ. Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жер қабығы кестесін толтыру. 4 топқа А,В,С,В тапсырмалары беріліп, бос орынға тиісті жауаптарды жазу керек
Бағалау критерийлері
|
Бос орынға жер қабықтарын анықтамаға сәйкес жазады
|
Дескрип-тор: Жер қабықтар ын табады 4ұпай
Дескриптор: Географиялық қабықтар арасындағы байланыстарды сипаттайды. 4ұ
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Таратпа қағаз Экран
Флипчарт Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау 5 мин |
Куизис тест арқылы сабақты қорытындылау
|
|
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
https://quizizz.com/join/quiz/629796b00e7e34001d302f8b/start?studentShare=true |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Аргумент» әдісі
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Сабақ соңында оқушыларды баллдық көрсеткішпен бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||

_________________
шағым қалдыра аласыз














