|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Жер қабықтары қалай орналасқан? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелеу 3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер қабықтары қалай орналасқанын біледі Биосфераның тіршілік көздерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп бер.Жердің біз тұратын қабаты туралы мәліметтер жинап айт. Құндылық мақсаты:Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма Ширату тапсырмасы. · Жер қабықтарының орналасуын қалай бейнелеуге болады? · Биосфера басқа қабықтармен қалай байланысады? 2-тапсырма «Саты» әдісі Дәптерге жер қабықтарын ретімен жазып,олардың суретін сал. Географилық нысандарды орналастыру Атмосфера қабаты Биосфера қабаты Литосфера қабаты Гидросфера қабаты 3-тапсырма «Диспут» әдісі «Уақыт өткен сайын Жердің келбеті өзгере ме?» Адам баласының әр қабатқа қандай өзгерістер әкелетіні жайлы талқылаңыз. Оң және теріс ықпалдарға көңіл бөліңіз. Мысалы, үй жануарларын өсіру (сиырлар, қойлар) және жабайы табиғатта жануарларды жою (жолбарыстар, қар барысы). ЕҚБ Оқулықтағы суреттерді қараңыз. Суретте қандай әсердің бейнеленгені жайлы талқылаңыз (өсімдіктер санының биосфера өкілдері ретінде өсуі) және атмосфераның ластануы. ЕБҚ Жер қабаттарын қалай сақтауға болады? Өз нұсқаларыңды ұсын. Топтық жұмыс. 4-тапсырма «Тұжырым» әдісі «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты». Осы тұжырымды дәлелде. (Топтар арасындағы дифференциацияны мысалдарының нақтылығы, дәлдігі, тереңдігі, ұтымдылығы жөнінен аңғаруға болады.) (терминдер, мысалдар жазу, сурет салу)...... Үй тапсырмасы «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Жер қабықтарын ретімен жазады Өз ойларын айтып, талқылайды Жеке жұмыс жасайды Берілген тұжырымды дәлелдейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп береді-1б
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу ретін айтады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Жер қабықтарын ретімен жазып,олардың суретін салады-1б Дескриптор: Адам баласының әр қабатқа қандай өзгерістер әкелетіні жайлы талқылайды-1б Жарайсыңдар!
Сен мықтысың! Дескриптор: «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты». деген тұжырымды дәлелдейді-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Суреттер Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарышкерлер туралы не айта аласың? -Ғарышкерлер Жерге қонған кезде неге өз беттерімен жүре алмайды? - Ғарышкерлер ұзақ сапарда жүргенде қандай қиындықтар болуы мүмкін? ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы суреттер Жұмыс парақтары Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер қабықтары орналасқан?
Жер қабықтары орналасқан?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Жер қабықтары қалай орналасқан? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелеу 3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер қабықтары қалай орналасқанын біледі Биосфераның тіршілік көздерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп бер.Жердің біз тұратын қабаты туралы мәліметтер жинап айт. Құндылық мақсаты:Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма Ширату тапсырмасы. · Жер қабықтарының орналасуын қалай бейнелеуге болады? · Биосфера басқа қабықтармен қалай байланысады? 2-тапсырма «Саты» әдісі Дәптерге жер қабықтарын ретімен жазып,олардың суретін сал. Географилық нысандарды орналастыру Атмосфера қабаты Биосфера қабаты Литосфера қабаты Гидросфера қабаты 3-тапсырма «Диспут» әдісі «Уақыт өткен сайын Жердің келбеті өзгере ме?» Адам баласының әр қабатқа қандай өзгерістер әкелетіні жайлы талқылаңыз. Оң және теріс ықпалдарға көңіл бөліңіз. Мысалы, үй жануарларын өсіру (сиырлар, қойлар) және жабайы табиғатта жануарларды жою (жолбарыстар, қар барысы). ЕҚБ Оқулықтағы суреттерді қараңыз. Суретте қандай әсердің бейнеленгені жайлы талқылаңыз (өсімдіктер санының биосфера өкілдері ретінде өсуі) және атмосфераның ластануы. ЕБҚ Жер қабаттарын қалай сақтауға болады? Өз нұсқаларыңды ұсын. Топтық жұмыс. 4-тапсырма «Тұжырым» әдісі «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты». Осы тұжырымды дәлелде. (Топтар арасындағы дифференциацияны мысалдарының нақтылығы, дәлдігі, тереңдігі, ұтымдылығы жөнінен аңғаруға болады.) (терминдер, мысалдар жазу, сурет салу)...... Үй тапсырмасы «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Жер қабықтарын ретімен жазады Өз ойларын айтып, талқылайды Жеке жұмыс жасайды Берілген тұжырымды дәлелдейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп береді-1б
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу ретін айтады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Жер қабықтарын ретімен жазып,олардың суретін салады-1б Дескриптор: Адам баласының әр қабатқа қандай өзгерістер әкелетіні жайлы талқылайды-1б Жарайсыңдар!
Сен мықтысың! Дескриптор: «Жер қабықтары бір-бірімен өте тығыз байланысты». деген тұжырымды дәлелдейді-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Суреттер Жұмыс парақтары Кері байланыс тақтасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№40 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарышкерлер туралы не айта аласың? -Ғарышкерлер Жерге қонған кезде неге өз беттерімен жүре алмайды? - Ғарышкерлер ұзақ сапарда жүргенде қандай қиындықтар болуы мүмкін? ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы суреттер Жұмыс парақтары Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
























