|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер қабықтары қалай орналасқан? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1-Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу. 3.1.2.3-экпериментті жоспарлау және жүргізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер сфералары туралы білімдерін тереңдетеді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Қоршаған ортаны қорғау, аялау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты қортындылау 5 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 мин Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді;
1 – топ «Биосфера» 2 – топ «Гидросфера» 3 – топ «Атмосфера» Сендерге мен осы тақырып бойынша сұрақтар дайындап келдім; Дайынсыңдар ма? «Найзағай» әдісі
Жарайсыңдар! Бүгінгі сабақта біз балалар, осы өзіміз атап өткен жер қабықтарының қалай орналасқанын білетін боламыз; Сабақтың мақсаты: -Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу. -экпериментті жоспарлау және жүргізу 1 – тапсырма (топтық жұмыс)
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Жер қабықтары бір – бірімен тығыз байланысты.Су тек мұхит пен теңізде ғана емес,атмосферада бұлт түрінде, литосферада жерасты су түрінде кездеседі. https://youtu.be/kXyZ2u3viN8?si=MNogsb19yTVtVxsT Биосфераны мекендейтін тірі ағзалар. Жердің барлық қабығында тіршілік етеді. Көртышқандар,құмырсқалар, құрттар – литосфераның үстіңгі қабатында тіршілік етеді. Құстар мен бунақденелілер – атмосферада ұшады. Ал гидросфера – балықтар мен сүтқоректілердің тіршілік ортасы. 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог «Модель жаса» Бізге керегі: Қайшы Кілей Бояу қарандаштар Ақ қағаз; Балалар, алдарыңа берілген ақ қағазға жер сфераларын ретімен орналастырп көріңдер; 3 – тапсырма STEM технологиясы
1 – топ Жыл сайын әрбір қала тұрғыны 200 – 300 кг қатты тұрмыстық қоқыстарды шығарады. Жаһандану үрдісі белең алған бүгінгі шақта одан ауыл-село тұрғындары да кенде қалып жатқан жоқ. Енді осы цифрды жұмыр жерді мекендейтін 7 миллиард адамға көбейтіп көріңіз. Берліген есепті шығара отырып, өз шешімдеріңді ұсыныңдар; 2 – топ Әр сенбі сайын қаладан таза ауаға шығуға 200 ден астам адам шығады екен. Енді табиғат аясына демалысқа шыққан әрбір адамның артында кемінде 10 кило қатты тұрмыстық қалдықтар қалатын болды. Бір сенбіде табиғатқа тасталатын қоқыстарды есептей отырып, өз шешімдеріңді ұсыныңдар; 3 – топ Қазір қазақ даласында 22 миллиард тонна қалдықтар мен қоқыс жиналыпты. Оның 16 миллиард тоннасы техногендік-минералдық қалдықтар болса, қалған миллиард тоннасы адам ағзасына аса қауіпті химиялық қалдықтар екен. Қалған адам ағзасына қауіпті химиялық заттар үлесі табады; Өз шешімін айтады; СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жер – Анаға» ізгі тілек Балалар,біз өзіміз тұратын Жерден көп дүниені аламыз; Үйіміз мектебіміз,ауа, су,сүйікті қыдыратын жерлеріміз – бәрі – бәрі жер бетінде. Қане, жер анаға арнап өз тілегімізді жазайық! «Ноутбук» әдісі бойынша кері байланыс береді Үйге: жұмыс дәптерін толтыру; |
Амандасады Топтарға бөлінеді Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жер қабықтары қалай орналасқан? 3сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жер қабықтары қалай орналасқан? 3сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Жер қабықтары қалай орналасқан? 3 сынып ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














