Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жер сфералары дегеніміз не?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жер сфералары дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1. Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Жанды және жансыз табиғатты айыра алады.Жер сфераларын атайды,есте сақтайды. Жер қабығының орналасу ретін атайды.Ресурстардың көмегімен жер сфераларының құрамын анықтайды. Жер сфераларының eрекшeліктерін зeрттeйді, түсіндіреді. |
||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру Қызығушылықты ояту 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу Психологиялық ахуал туғызу «Шаттық шеңбері» Оқушыларды «Сыйлық» әдісі арқылы үш топқа бөлемін 1-топ «Атмосфера» 2-топ «Литосфера» 1-тапсырма Үй тапсырмасын сұрау Оқушыларға «Wordwall» платформасы арқылы тапсырма беріліп, үй тапсырмасы сұралады Неге адамдар егіншілікпен айналыса бастады? Ол үшін қандай жағдайлар қажет? Еңбек құралдарының атауларын ата Топырақты өңдеуге арналған құралдар? |
Оқушылар бейнежазбадағы көрсетілген іс-қимылдарды жасап, топқа бөлінеді
Оқушылар экрандағы өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Оқушылар экрандағы көрсетілген жаттығуларды жасайды және топқа бөлінеді.
Дискриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.Алдыңғы сабақты пысықтайды. Жалпы балл -2 балл
|
Интерактивті тақта, Кеспе қағаздар https://wordwall.net/ru/resource/70169419/копия-егіншілік-қалай-өзгерді |
|||||||||||||||||
Жаңа білім 5-минут
10-минут
5-минут
5-минут
Сабақты бекіту
5-минут
|
Ұжымдық жұмыс.Жаңа сабақ бойынша мәлімет айтылып, түсіндіріледі Жердің төрт қабығы бар.Олар сфера деп аталады.Жердің төрт қабығы бар.Олар: литосфера, гидросфера, атмосфера,биосфера. Атмосфера-бұл ауа қабығы.Олар ғаламшарды айнала қоршап тұр. Литосфера-жердің қатты қабығы.Ол жерді тұтас қаптап қоршап жатыр.Оған дала, тау, шөл, мұхит пен теңіз түбі жатады.Гидросфера- жердің су қабығы.Ол мұхит пен теңіз, өзен мен көл суларынан тұрады.Биосфера-өсімдіктер, құстар, аңдар, бунақденелілер, сондай ақ адамзат тіршілік етеді. 2-ші тапсырма Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі 1-топ Суретпен жұмыс: Бeрілген cурет бойынша кім қай сферада мекендейтінін тап.Сызықтар арқылы сәйкестендір.
Атмосфера гидросфера биосфера литосфера
2-топ Дұрыс-бұрыс анықтау Жер қабықтары туралы тұжырымдарды оқы.Әр тұжырым тұсына тиісті белгіні қой: дұрысын – ( √) таңбасымен, бұрысын – (х) таңбасымен белгіле. 1 .Құм мен саз литосферада орналасады. 2.Бұлт атмосферада орналасады. 3
4 .Балықтың тіршілік ортасы- гидросфера. 5.Жаңбыр мен қар гидросфераға жатады. 3-ші тапсырма Жұптық жұмыс «Аквариум» әдісі
4-ші тапсырма Жеке жұмыс «Learningapps» платформасы арқылы оқушыларға жұптастыру тапсырмалары беріледі
Атмо-бу Гидро – су Лито- тас Био-тіршілік
5-ші тапсырма Топтық жұмыс «Tarsia maker» әдісі.Сұрақтарды жауабымен сәйкестендіру
|
Оқушылар жер қабаттары туралы дәптерге жазады.
Бірінші топтағы оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Төрт жер қабаттарына бөліп сәйкестендіреді
Екінші топтағы оқушылар дұрыс, бұрыс тапсырмасын орындайды.
Оқушылар балық артында жасырылған бос орынды толтыр тапсырмасын орындап, басқа топтармен бөліседі
Оқушылар «Learningapps» платформасы арқылы жұптастыру тапсырмаларын орындайды.Әр қабатқа мысалдар келтіреді
Оқушылар топ болып қиылған үшбұрыш қиындыларынан сұрақтарды жауабымен бірге сәйкестендіріп, үшбұрыш құрастырады
|
Дискриптор Жер қабаттарының түрлерін ажыратады. Дәптерге түрлерін жазады
Дескриптор -жер сфераларын көрсетеді; -жердің әр қабығында қандай жануарлар мекендейтінін және ерекшеліктерін анықтайды; -қосмекенді жануарларды ажыратады. -дұрыс жауаптарды тауып белгілейді; -бұрыс жауаптарды табады. Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор -aтауларға қысқаша түсініктеме береді; -жер қaбықтарының ерекшеліктерін дұрыс көрсетеді. Жалпы балл: 2 балл Дескриптор -жер сфераларының құрамын атап көрсетеді. -жер сфераларының орналасу ретін түсіндіреді. Жалпы балл: 2 балл
Дескриптор Жер қабаттарының құрамын анықтайды. Биосфераға мысалдар келтіреді Литосфераға мысалдар келтіреді Жалпы балл: 2 балл
|
Интерактивті тақта,
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=p6s8zf9hk24
Үлестірмелі қағаздар
оқулық |
|||||||||||||||||
Бекіту 2-минут
Кері байланыс
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Үй тапсырмасын жазып алу |
Оқулық |
|||||||||||||||||
3-минут |
Оқушылардан «Whatsapp» әдісі арқылы кері байланыс алынады. Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар өз-өздерін «Бәйге» әдісі арқылы бағалайды |
Жауап парағы,
|