|
Білім беру ұйымының атауы |
Майтөбе негізгі мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Узакбаева Нұршат |
|||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 20 сабақ. Жер сфералары дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1 Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу 3.4.2.1 ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің қандай қабықтары болатынын біледі Жердің әр қабығы неден құралатынын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Қазіргі заманғы және ежелгі заманғы еңбек құралдарын салыстырып, қорытынды ой жазып кел. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Жеміс себеті» әдісі Топ шеңбер құрып орындықта отырады. Оқушылар берілген ресурс бойынша түсінгендерін айтып шығады. Жердің төрт қабығы болады. Олар сфералар деп аталады.Олар атмосфера, биосфера, литосфера, гидросфера деп аталады. Осы жердің төрт қабығының негізін түсіну үшін оқулықта берілген тақырыпты оқып, танысамыз. Топтық жұмыс 2-тапсырма «Пазл» әдісі Зерттеу жұмысын орындау үшін оқушыларға әр қабатта орналасқан нысандар мен пазлдарда жазылған сөздер арасындағы ортақ белгілерді табу керек. Әртүрлі ақпарат көздерімен жұмыс жасай отырып, оқушылар олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін айқындай алады. Топтық жұмыс 3-тапсырма «Зерттеуші» әдісі Суретте берілген жер қабығының атауын жаз. 2.Осы қабыққа жататын зат атауларын жаз. 3.Ортақ белгісі не?. Жауабы: Бірінші қабық-литосфера. Оған таулар, жанартаулар, жазықтар, шөл далалар кіреді.Ортақ нәрсе-Жер беті. Екінші қабық— атмосфера. Ауа, бұлт орналасқан. Ортақ белгісі -кеңістік. Үшінші қабық –гидросфера. Теңіз, мұхит, өзен, көлдер. Ортақ белгісі-су. Төртінші қабық-биосфера.Өсімдіктер, жануарлар, балықтар, бунақденелілер, құстар.Ортақ белгісі-тірі табиғат нысандары. ЕБҚ және ЕҚБ «Диаграмма» әдісі Диграмманың көмегімен жер қыртысын бейнелеңдер.Атауларын жазыңдар Үй тапсырмасы Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп бер.Жердің біз тұратын қабаты туралы мәліметтер жинап айт. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Постер жасайды Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Қазіргі заманғы және ежелгі заманғы еңбек құралдарын салыстырып, қорытынды ой жазып келеді-1б Дескриптор: жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеуді үйренеді-1б жердің қандай қабықтары болатынын біледі-1б
Дескриптор: жердің әр қабығы неден құралатынын анықтайды-1б Дескриптор: Суретте берілген жер қабығының атауын жазады-1б Осы қабыққа жататын зат атауларын жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер сфералары дегеніміз не?
Жер сфералары дегеніміз не?
|
Білім беру ұйымының атауы |
Майтөбе негізгі мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Узакбаева Нұршат |
|||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 20 сабақ. Жер сфералары дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.1.1 Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу 3.4.2.1 ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің қандай қабықтары болатынын біледі Жердің әр қабығы неден құралатынын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Қазіргі заманғы және ежелгі заманғы еңбек құралдарын салыстырып, қорытынды ой жазып кел. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Жеміс себеті» әдісі Топ шеңбер құрып орындықта отырады. Оқушылар берілген ресурс бойынша түсінгендерін айтып шығады. Жердің төрт қабығы болады. Олар сфералар деп аталады.Олар атмосфера, биосфера, литосфера, гидросфера деп аталады. Осы жердің төрт қабығының негізін түсіну үшін оқулықта берілген тақырыпты оқып, танысамыз. Топтық жұмыс 2-тапсырма «Пазл» әдісі Зерттеу жұмысын орындау үшін оқушыларға әр қабатта орналасқан нысандар мен пазлдарда жазылған сөздер арасындағы ортақ белгілерді табу керек. Әртүрлі ақпарат көздерімен жұмыс жасай отырып, оқушылар олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін айқындай алады. Топтық жұмыс 3-тапсырма «Зерттеуші» әдісі Суретте берілген жер қабығының атауын жаз. 2.Осы қабыққа жататын зат атауларын жаз. 3.Ортақ белгісі не?. Жауабы: Бірінші қабық-литосфера. Оған таулар, жанартаулар, жазықтар, шөл далалар кіреді.Ортақ нәрсе-Жер беті. Екінші қабық— атмосфера. Ауа, бұлт орналасқан. Ортақ белгісі -кеңістік. Үшінші қабық –гидросфера. Теңіз, мұхит, өзен, көлдер. Ортақ белгісі-су. Төртінші қабық-биосфера.Өсімдіктер, жануарлар, балықтар, бунақденелілер, құстар.Ортақ белгісі-тірі табиғат нысандары. ЕБҚ және ЕҚБ «Диаграмма» әдісі Диграмманың көмегімен жер қыртысын бейнелеңдер.Атауларын жазыңдар Үй тапсырмасы Жер сфераларының суретін салып, ол туралы әңгімелеп бер.Жердің біз тұратын қабаты туралы мәліметтер жинап айт. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Постер жасайды Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Қазіргі заманғы және ежелгі заманғы еңбек құралдарын салыстырып, қорытынды ой жазып келеді-1б Дескриптор: жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеуді үйренеді-1б жердің қандай қабықтары болатынын біледі-1б
Дескриптор: жердің әр қабығы неден құралатынын анықтайды-1б Дескриптор: Суретте берілген жер қабығының атауын жазады-1б Осы қабыққа жататын зат атауларын жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз



















