|
Бөлім |
Жер және ғарыш |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
31.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер сфералары дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 - Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу 3.1.2.1 - ақпараткөзініңтүрлерінанықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің қандай қабықтары болатынын білу Жердің әр қабығы неден құралатынын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 15 мин |
Үй тапсырмасын тексеру .Зертте: Егіншіліктің қай түрі жеміс өсірумен айналысады? «Жедел жауап» әдісі 1.Табиғат дегеніміз не? 2.Жанды табиғат жансыз табиғаттан қалай ерекшеленеді? 3.Қандай өсімдіктерді білесің? 4.Үйіңде қандай жануарлар бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жер қабықтары қайда орналасады деп ойлайсың? Жер сфералары неден құралады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жердің неше қабығы бар? |
Жеміс өсірумен айналысатын егіншілік түрін анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жинайды -1б Мадақтау Дескриптор: -литосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -гидросфераның орналасу ретін анықтайды-1б -атмосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -биоосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -жер сфераларының неден құралатынын айтады-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 18-бет Қолсағат |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Суреттерге қара. Олар Жер қабығының қайсысында орналасқан? Сәйкестендір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Суреттердің жер қабығындағы орналасуын сәйкестендіреді |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - литосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -гидросферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -атмосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -биосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -қорытынды жасайды-1б «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма Модель жаса. Жердің әр қабығын қалай белгілеуге болады? Рефлексия «ТІКТОК»әдісі Жүрекшені таңдаса – сабақ толық түсінікті Пікір қалдыруды таңдаса – түсініксіз жерлерін ұстаздан сұрау. Бөлісу белгісін таңдаса – сабақ түсініксіз қызықсыз болды |
Тикток белгілері арқылы бүгінгі сабақ бойынша ойларын айтады. Не үшін ондай баға қойғандарын түсіндіреді.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер сфералары дегеніміз не ҚМЖ жарат 3 сынып
Жер сфералары дегеніміз не ҚМЖ жарат 3 сынып
|
Бөлім |
Жер және ғарыш |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
31.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер сфералары дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 - Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу 3.1.2.1 - ақпараткөзініңтүрлерінанықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жердің қандай қабықтары болатынын білу Жердің әр қабығы неден құралатынын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 15 мин |
Үй тапсырмасын тексеру .Зертте: Егіншіліктің қай түрі жеміс өсірумен айналысады? «Жедел жауап» әдісі 1.Табиғат дегеніміз не? 2.Жанды табиғат жансыз табиғаттан қалай ерекшеленеді? 3.Қандай өсімдіктерді білесің? 4.Үйіңде қандай жануарлар бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Жер қабықтары қайда орналасады деп ойлайсың? Жер сфералары неден құралады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жердің неше қабығы бар? |
Жеміс өсірумен айналысатын егіншілік түрін анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жинайды -1б Мадақтау Дескриптор: -литосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -гидросфераның орналасу ретін анықтайды-1б -атмосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -биоосфераның орналасу ретін анықтайды-1б -жер сфераларының неден құралатынын айтады-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 18-бет Қолсағат |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Суреттерге қара. Олар Жер қабығының қайсысында орналасқан? Сәйкестендір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Суреттердің жер қабығындағы орналасуын сәйкестендіреді |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - литосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -гидросферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -атмосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -биосферада орналасқан суретті сәйкестендіреді-1б -қорытынды жасайды-1б «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма Модель жаса. Жердің әр қабығын қалай белгілеуге болады? Рефлексия «ТІКТОК»әдісі Жүрекшені таңдаса – сабақ толық түсінікті Пікір қалдыруды таңдаса – түсініксіз жерлерін ұстаздан сұрау. Бөлісу белгісін таңдаса – сабақ түсініксіз қызықсыз болды |
Тикток белгілері арқылы бүгінгі сабақ бойынша ойларын айтады. Не үшін ондай баға қойғандарын түсіндіреді.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













