Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
6.1В Ғалам.Жер. Адам
Мектеп: Бірік ОЖББМ
|
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:Дленова
Н.Б
|
|
Сынып: 6
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жер
туралы жалпы
мағлұматтар
|
|
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары
(оқубағдарламасынасәйкес)
|
6.2.2.1 Жер бетіндегі
бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды
түсіндіру
6.2.2.2
Жердің қасиеттерін
түсіндіру
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Жер бетіндегі бақыланатын
үдерістер мен құбылыстарды түсіну
Жер қасиеттерін және
ерекшелігн сипаттау
Жер бетіндегі географиялық
нысандардың, құбылыстардың және үдерістердің ерекшеліктерін
ажыратып, мысал келтіру
|
|
Бағалау критерийі
|
-Жер бетіндегі бақыланатын
үдерістер мен құбылыстарды түсінеді.
-Жер бетіндегі географиялық
нысандардың, құбылыстардың және үдерістердің ерекшеліктерін
сипаттай алдады.
Үдерістер мен құбылыстарды
ажырата алады.
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Айтылым жазылым суреттерді қолдана отырып, жер
бетіндегі құбылыстарды ауызша және жазбаша
сипаттайды.
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер:- жер, үдеріс,
құбылыс,сейсмология,
Диалогтер мен жазу үшін
қолданылатын тіркестер:
Жыл
дегеніміз..................
Жер бетіндегі құбылыстардың
түрлері................................
Жердегі
үдерістер............................................байланысты.
Тәулік
бұл...........................................
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы
Еңбек жәнешығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы
білім алу
«Мәңгілік Ел» 5-ші құндылық
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, физика,биология
|
|
Алдыңғы
білім
|
5.2.2.1 Жер ғаламшарының пайда
болуын түсіндіру
|
|
Жоспар
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Дереккөздер, ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
Сыныпта жағымды ахуалтудыру.
Сәлемдесу.
Ұйымдастыру.Түгендеу
«Топқа
бөлу» сурет арқылы ( Жер, Күн,
Ай,Жұлдыз)
Жыл мезгілдерінің ауысуы) төрт
топқа бөлу
«Миға шабуыл» жедел сұрақтар
-
Жердің Күн жүйесіндегі
орны?
-
Жердің
көлемі?
-
Жердің
қабаттары?
-
Жердің
пішіні?
-
Жердін Күннен
арақашықтығы?
|
Суреттер
|
|
Сабақтың ортасы
|
(Т)«Әрқайсысы әрқайсысын
оқытады»әдісі
-
Топ Жер бетіндегі бақыланатын
үдерістер
-
Топ жер бетіндегі болатын
құбылыстар
-
Топ Үдерістер мен
құбылыстардың қасиеттері
-
Жердің қасиеттері
құрылысы
Дескриптор:
-Жер бетіндегі үдерістерді
анықтайды
-Жер бетіндегі құбылыстарды
ажыратады
-Үдерістер мен құбылыстардың
қасиеттерін салыстырады
Жердің қасиеттерін атап
айтады.
Қ.б« Басбармақ
»әдісі
( Жж)«Ойлан, жұптас,
бөліс»әдісі
Берілген суреттерден үдерістер
мен құбылыстарды ажырытып,кестеге
орналастырыңыз.Ойлан:
Жұптас
:
Бөліс:
Үдеріс пен құбылыстың
айырмашылығы мен ұқсастығы неде?
Дескриптор
-
Үдеріс пен құбылыс аттарын
табады
-
Үдеріс пен құбылыс түрлерін
ажыратады
-
Үдеріс пен құбылыстың
айырмашылығы мен ерекшелігін жазады
Қ.б
«
Шапалақ» әдісі
Д(саралау)«Ойлан
тап» әдісі
Кесте
толтырыңыз
№
|
Үдерістер мен құбылыстар
түрлері
|
Анықтамасы
|
Мысал
келтір
|
1
|
Жер
сілкіну
|
|
|
2
|
Цунами
|
|
|
3
|
Топырақтың
түзілуі
|
|
|
4
|
Жанартаудың
атқылауы
|
|
|
Дескриптор
Қ.б
«Күлегештер» әдісі
|
, суреттер, ватман,түрлі-түсті
қаламдар, бұлт,күн,ағаш бейнеленген
смайликтер
Smk – 6 сынып қалыптастырушы
бағалау тапсырмасы 7 бет
Алматыкітап 6 –сынып 201841-
бет
|
|
Сабақтың соңы
|
«Аяқталмаған
сөйлем»
Бүгін
мен---------------------------білдім.
Мен үшін
--------------------------қызық болды.
Маған
------------------тапсырмаларды орындау қиын
болды.
Мен
қосымша----------------------------------біліп
келемін.
|
|
|
Саралау – Сізоқушыларға
қандайтәсілменкөмектесесіз?
Сізбасқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – СізОқушылардың
Материалдыигерудеңгейінқалай
Тексеруді жоспарлапотырсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау.
Ақпараттық-коммуникациялық
технологияларды қолдану
|
|
Саралау тапсырмалары мақсатқа
сай құрастырылған. Тапсырма құрастыру барысында оқушылардың деңгейі
ескерілген.Деңгейі орташа оқушылар тапсырманы орындай алады.Ал
мотивациясы төмен оқушыларға мұғалім әрдайым көмек, нұсқау
көрсетеді.Бұл оқушыларды шабыттандырады,
уәждейді.
|
«басбармақ»
«Шапалақ»
«Күлегештер»
|
Сабақ кезіндегі сынып
бөлмесіндегі қауіпсіздік ережелерімен мұқият
танысу.
|
|