|
|
|||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жердегі тіршілік үшін судың маңызы |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.4.1.1 - Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі.
«Ой қозғау» әдісі Әр топқа қима суреттер беріледі. Суреттерді сипаттау, мағынаны ашу, жаңа сабақтың мазмұнын кеңейту. Мұғалім: Суреттер туралы өз ойларынды айтыңдар? Бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыздар? |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар суреттерді сипаттау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын айта отырып, мазмұнын кеңейтеді.
|
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады |
Ж
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (4 мин) (14 мин) |
Оқушылармен бірге талқылау: a) судың физикалық және химиялық қасиеттерін; б) Жердегі тіршілік үшін бұл қасиеттердің маңызы. Оқушылардың назарын судың физика-химиялық қасиеттерін аудару керек: жылу сыйымдлығы, жылу өткізгіштігі, беттік керілуі, полярлығы, әмбебап еріткіш. ҚБ тапсырмалары 1 тапсырма. Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру
2 тапсырма.
Кілт сөздерді қолдану арқылы эссе жазу Кілт сөздер: еріткіш, полярлық, беттік керілу, адгезия, когезия, капиллярлық құбылыстар, гидрофильділік/гидрофобтылық, метаболизм, заттардың тасымалы, термореттелуі. |
|
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
1 тапсырма. Дескриптор:
- судың физикалық қасиетін білді; - судың химиялық қасиетін білді ; - Жердегі тіршілік үшін судың маңызын түсінді . Жалпы балл – 3 2 тапсырма. «Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – 3 |
№4
презентация |
|||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту сұрақтары?
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Бір сұраққа бірнеше оқушы жауап беруге болады. Әр сұрақ 1 баллмен бағаланады. |
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
|
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Ментиметер » әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін онлайн платформада ұсынады
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін онлайн платформада көрсету арқылы білдіреді |
«Жеке куәлік» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
Онлайн платформа
|
|||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жердегі тіршілік үшін судың маңызы
Жердегі тіршілік үшін судың маңызы
|
|
|||||||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жердегі тіршілік үшін судың маңызы |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.4.1.1 - Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі.
«Ой қозғау» әдісі Әр топқа қима суреттер беріледі. Суреттерді сипаттау, мағынаны ашу, жаңа сабақтың мазмұнын кеңейту. Мұғалім: Суреттер туралы өз ойларынды айтыңдар? Бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыздар? |
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар суреттерді сипаттау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын айта отырып, мазмұнын кеңейтеді.
|
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады |
Ж
|
|||||
|
Сабақтың ортасы 30мин (4 мин) (14 мин) |
Оқушылармен бірге талқылау: a) судың физикалық және химиялық қасиеттерін; б) Жердегі тіршілік үшін бұл қасиеттердің маңызы. Оқушылардың назарын судың физика-химиялық қасиеттерін аудару керек: жылу сыйымдлығы, жылу өткізгіштігі, беттік керілуі, полярлығы, әмбебап еріткіш. ҚБ тапсырмалары 1 тапсырма. Жердегі тіршілік үшін судың іргелі маңызын түсіндіру
2 тапсырма.
Кілт сөздерді қолдану арқылы эссе жазу Кілт сөздер: еріткіш, полярлық, беттік керілу, адгезия, когезия, капиллярлық құбылыстар, гидрофильділік/гидрофобтылық, метаболизм, заттардың тасымалы, термореттелуі. |
|
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
1 тапсырма. Дескриптор:
- судың физикалық қасиетін білді; - судың химиялық қасиетін білді ; - Жердегі тіршілік үшін судың маңызын түсінді . Жалпы балл – 3 2 тапсырма. «Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – 3 |
№4
презентация |
|||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту сұрақтары?
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Бір сұраққа бірнеше оқушы жауап беруге болады. Әр сұрақ 1 баллмен бағаланады. |
«Жеке куәлік» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
|
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Ментиметер » әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін онлайн платформада ұсынады
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін онлайн платформада көрсету арқылы білдіреді |
«Жеке куәлік» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
Онлайн платформа
|
|||||
![]()
шағым қалдыра аласыз


еке куәлік парақшалары













