|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жердің жүрегін тыңдайық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.2. сөйлеу барысындағы иллюстрациялар,көрнекіліктер,фотосуреттер қолдану,презентация, видеоролик жасау; 4.2.4.1 . аңыз, шешендік сөз,батырлар жыры,фантастикалық әңгімелердің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында иллюстрацияны қолданады; Түрлі шығармашылық жұмыс жасайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз ұрпақ , ұлтты сүю |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: Бізді қоршаған табиғат: 1 – топ «Жер» 2 – топ «Су» 3 – топ «Ауа» 4 – топ «Табиғат» Балалар, біз осы бөлім бойы табиғатты қорғау жолдары туралы білім алып жатырмыз; Алдыңғы сабақта қандай тақырыпты өттік, кім айтады? «Сиқырлы қалам» әдісі ( топтық жұмыс)
Жарайсыңдар, балалар! Балалар, айтыңдаршы, кітаптар неден жасалады? (ағаштардан) Ал ағаштардың өсуі,көбеюі неге байланысты? (жерге, экологияға) Онда біз бүгін жер шарына қамқорлық жасауды үйренейік,талдайық! Кеттік пе? Сабақтың мақсаты: Сөйлеу барысында иллюстрацияны қолдану; Түрлі шығармашылық жұмыс жасау; 1 – тапсырма (топта талқыланады, айтылады) «Менің ойым» әдісі (пазл құрастыру) Балалар, бүгін өз ойымызды айтайықшы; Біз тұратын жерде қандай экологиялық мәселелер бар? оны шешу жолдарын қарастырады; 1 – топ «Жердің тазалығын сақтау жолдары» 2 – топ Су және оның тазалығын сақтау» 3 – топ «Ауа және оның тазалығын сақтау» 4 – топ «Табиғат және оның тазалығын сақтау» Балалар, біздің бүгінгі сабағымыз осы жер планетасының мәселелері және оны шешу жолдары қарастырылған; 2 – тапсырма (жеке тапсырма) «Жер ғаламшарына қамқорлық жасаймыз»
Тақырыпты пысықтау мақсатында сұрақтар қойылады: https://wordwall.net/ru/resource/69744296
Ғылым мен техника жетістіктері арқылы адам «Жер» ғаламшарының мәселелерін қалай шешеді?
Жарайсыңдар! СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма «Планшет» әдісі Балалар, бір сәтке көз алдымызға елестетейікші, жер бетінен барлық электр қуаты өшіп қалды дерлік, не болады? Қандай өзгеріс болады? ойларымызды жинақтап шағын әңгіме құрап көрейік; 4 – тапсырма (Жұптық жұмыс) Топ бойынша ақылдаса келіп Электр мен Көмірдің айтысын ұйымдастырыңдар!
5 – тапсырма «Plikers» платформалық жұмысы арқылы оқушылар тест тапсырады «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге:136 бет үй тапсырмасы |
амандасады ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады (бір – біріне жылы лебіз) топтарға бөлінеді
«Сиқырлы қалам» ұсынған сұрақтарға дұрыс жауап береді
жердің экологиялық проблемасын шешу жолын қарастырады «Жер ғаламшарына қамқорлық
жасаймыз» әңгімесі Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы: Жердің жүрегін
тыңдайық
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 4.1.4.2. сөйлеу барысындағы
иллюстрациялар,көрнекіліктер,фотосуреттер қолдану,презентация,
видеоролик жасау;
4.2.4.1 . аңыз,
шешендік сөз,батырлар жыры,фантастикалық әңгімелердің жанрлық
ерекшеліктерін анықтау
Сабақтың
мақсаты Сөйлеу барысында иллюстрацияны
қолданады;
Түрлі шығармашылық
жұмыс жасайды;
Құндылықтар
Талап: жасампаз
ұрпақ , ұлтты сүю
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп
аламын: Бізді қоршаған
табиғат: 1 – топ
«Жер» 2 – топ
«Су» 3 – топ
«Ауа» 4 – топ
«Табиғат» Балалар, біз осы бөлім бойы
табиғатты қорғау жолдары туралы білім алып
жатырмыз; Алдыңғы сабақта қандай
тақырыпты өттік, кім айтады? «Сиқырлы қалам» әдісі ( топтық
жұмыс) Мектептің қоймасына нелерді
әкелді? (кітаптар) Мұңын шаққан кітаптың аты кім?
(ана тілі) «Ана тілі» кітабының иесі кім
еді? (Адырбай) Сотқарбай ұстаған кітап қандай
кітап еді? (дүние жүзә
тарихы) «Кітаптар мұңы» әңгімесінің
авторы кім? (Танаш
Дәуренбеков) Оқулықтар қандай сөзден
қорықты? (отқа тамызық болу) Басқа кітаптарға қай кітап
үміт берді? (ежелгі дүние жүзі
тарихы) Өзің оқулықтарыңа қандай күтім
жасайсың? Жарайсыңдар,
балалар! Балалар, айтыңдаршы, кітаптар
неден жасалады? (ағаштардан) Ал ағаштардың өсуі,көбеюі неге
байланысты? (жерге,
экологияға) Онда біз бүгін жер шарына
қамқорлық жасауды
үйренейік,талдайық! Кеттік
пе? Сабақтың
мақсаты: Сөйлеу барысында иллюстрацияны
қолдану; Түрлі шығармашылық жұмыс
жасау; 1 – тапсырма (топта
талқыланады, айтылады) «Менің ойым»
әдісі (пазл
құрастыру) Балалар, бүгін өз ойымызды
айтайықшы; Біз тұратын жерде қандай
экологиялық мәселелер бар? оны шешу жолдарын
қарастырады; 1 –
топ «Жердің тазалығын сақтау
жолдары» 2 –
топ Су және оның тазалығын
сақтау» 3 –
топ «Ауа және оның тазалығын
сақтау» 4 –
топ «Табиғат және оның тазалығын
сақтау» Балалар, біздің бүгінгі
сабағымыз осы жер планетасының мәселелері және оны шешу жолдары
қарастырылған; 2 – тапсырма (жеке
тапсырма) «Жер ғаламшарына қамқорлық
жасаймыз» Түсініп
оқиды; Тізбектеп
оқиды;
Тақырыпты пысықтау мақсатында
сұрақтар қойылады: https://wordwall.net/ru/resource/69744296 Жердің үстіңгі жағындағы
атмосфера қабатының қалыңдығы қанша? (5000
км) Адам баласы тұруға қолайлы
ғаламшар? (жер) Жер бетінің жылып кету қауіпі
неге байланысты? (ауа температурасының
жоғарлауы) Жерде өте ыстық болса қандай
қауіп бар? (қалалар су астында
қалады) Жер бетіндегі мәселелерді
шешудің басты қағидасы? (су, ауа, жер
тазалығы) Көмір жағудың зияны (ауа
ластанады) Табиғатта игерілмеген электр
қуаты? (найзағай) Бүгінгі заман
электростансылары қандай? (атом, су,жылу, жел
стансысы) Ғылым мен техника жетістіктері
арқылы адам «Жер» ғаламшарының мәселелерін қалай
шешеді?
Жарайсыңдар! СЕРГІТУ
СӘТІ 3 –
тапсырма «Планшет»
әдісі Балалар, бір сәтке көз
алдымызға елестетейікші, жер бетінен барлық электр қуаты өшіп қалды
дерлік, не болады? Қандай өзгеріс
болады? ойларымызды жинақтап шағын
әңгіме құрап көрейік; 4 –
тапсырма (Жұптық
жұмыс) Топ бойынша ақылдаса келіп
Электр мен Көмірдің айтысын
ұйымдастырыңдар! Бұлар қандай тәсілмен жасалған
кейіпкерлер? 5 –
тапсырма «Plikers» платформалық жұмысы
арқылы оқушылар тест
тапсырады «Ноутбук» әдісі арқылы кері
байланыс береді Үйге:136 бет үй
тапсырмасы амандасады ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастырып алады (бір – біріне жылы
лебіз) топтарға
бөлінеді
«Сиқырлы қалам» ұсынған
сұрақтарға дұрыс жауап
береді
жердің экологиялық проблемасын
шешу жолын қарастырады «Жер ғаламшарына қамқорлық
жасаймыз» әңгімесі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















