Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
География
1
6 сынып
Сабақ тақырыбы:
Кіріспе. Физикалық география нені оқытады? Жер туралы
географиялық білімнің дамуы
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары:
1. Кіріспе. Физикалық география нені оқытады? Жер туралы
географиялық білімнің дамуы туралы жаңа білім меңгереді.
2. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз
бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын
қалыптастырып дамыту
3 Физикалық география нені оқытады және жер туралы
географиялық білімнің дамуы туралы түсініктер қалыптасады,
картада жердің орналасуын үйреніп ,оның маңыздылығын
ұғынады
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:
Жаңа білімді меңгереді. Мәтін мазмұның бөліктерге бөліп
түсінеді. Өз ойын еркін жеткізеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тақырыпты түсініп
оқуына орай ойын толық жеткізуге тырысады. Тақырып
бойынша ойын мазмұндай алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Әр түрлі мәтін бөліктерінен
өзіне қажетті ақпаратты саралап алады.
Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
1.Пәнге қатысты терминдік,сөздік қорлары молаяды.
2. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Күтілетін Оқушылар физикалық география не оқытатынын біліп түсінеді. Топпен жұмыс
жасауға дағдыланады
нәтиже
Жаңа сабақ
Сабақтың
түрі
Көрнекілі АКТ, слайдтар, А3 форматты қағазы,стикер,суреттер,жетондар
гі
Оқытуды СТО технологисының стратегиялары. Топтастыру,Миға шабуыл, ББҮ
ң оқудағы кестесі,ЖИГСО Болжау кестесі,Сауаттылық хаты.
әдіс
тәсілдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдас- Ынтмақтастық атмосфералық орта жасау
Оқушылар дайындығына назар
тыру.
салу.Сынып бағдаршам түстері бойынша
3топқа бөлінеді.
Оқу құралдарын дайындайды.Топқа
бөлінеді.
1
3-мин
Үй
тапсырма
сы
Слайдта көрсетілген сұрақтар төңірегінде
1. Жердің картада орналасуы қандай
екен?
2. Жердің пішіні қандай?
2
3
Өз ойларын айтады және ой
түйіндейді.
3-мин
Сабақ тақырыбымен таныстыру және
Жаңа
автор туралы мәлімет беру.
сабақ
Ой қозғау Сөздікпен жұмыс
Жер сөзің мағынасын ашады
Миға шабуыл
Ойлан! Жұптас! Топтас
10-мин
Мағынан
ы тану
13-мин
оқиға
)Қөрррржщ
допарлы5а
ББҮ кестесімен жұмыс
шҚарлыға
\Әңгімеде/Бағытталған оқыту әдісі
бойынша меңгерту ш.
ББҮ кестесімен жұмыс.
Жигсо әдісін пайдалану
Әр топқа жаңа материалды меңгеру
мақсатында қосымша тапсырмалар мен
ресурстар тартауү
Оқушылар болжау жасайды
Оқушылар мәтінді интерактивті
тақтадан берілген бөлімдер бойынша
оқып танысады.Әр бөлімнен кейін
болжау кестесін толтырып отырады.
Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана
отырып жауап береді.
Кейіпкерлерге сипаттама береді
Ой
толғаныс
Пікірталас сұрақтарымен жұмыс
Ассоциация құру
1-топ Жер
2-топ Табиғат
3-топ Карта
Еркін жазу «Сауаттылық хаты»
Әңгімеден ой түйдік?
Бекіту
Жетондар арқылы бағалау.
Кері байланыс
Бағалау
Әңгіменің мазмұнына сай мақалмәтелдер жазу.Мазмұнын әңгімелеу.
Тақырып туралы өз ойларын жазады.
Өз ойларын айтады.
Өтілген сабаққа мұғалім рефлексиясы
Сабақтың мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті қай
деңгейде өтті?
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс
еңгіздім және неге?
Мұғалімнің өзін-өзі қорытынды бағалауы
1.
Ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
2.
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан
да жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді? (оқыту мен
оқуға қатысты)
Осы сабақтың барысныда
барлық сынып немесе
жекелеген оқушылар
жөнінде келесі сабағыма
қажет болуы мүмкін
қандай ақпарпт білдім?
1.
2.
1.
2.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз