Жергілікті жерді бағдарлау ҚМЖ 2 сынып дүниетану

Тақырып бойынша 24 материал табылды

Жергілікті жерді бағдарлау ҚМЖ 2 сынып дүниетану

Материал туралы қысқаша түсінік
Жергілікті жерді бағдарлау ҚМЖ 2 сынып дүниетану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Қоршаған орта

Пәні:

Дүниетану

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жергілікті жерді бағдарлау

­ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.1. Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау.

Сабақтың мақсаты

Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қалай сөйлейді?» ойыны

«Ой қозғау» әдісі

Көкжиек деген не?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Тұсбағдар құралымен және жергілікті жердегі белгілерге қарап, көкжиек тұстарын анықтауды үйренесің

Оқушылар сабаққа назар аударады.




Сұраққа жауап береді



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Сабақ

тың ортасы

11 мин

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Зертте» әдісі

Суретті зертте.

Көкжиектің аралық тұстарын ата.





ЕББҚ

Көкжиек аралық тұстарын анықтауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Көкжиек тұстары деген не?

1. көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды

2.көкжиектің екінші аралық тұсын атайды

3.көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды

4.көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды






Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды(1б)

-көкжиектің екінші аралық тұсын атайды(1б)

- көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды(1б)

- көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

- көкжиектің аралық тұсын атайды

Оқулық

86 –бет




10 мин


















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Мен саған, сен маған» әдісі

Тұсбағдарды қолдану тәртібімен таныс.

Жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды айт



ЕББҚ

Тұсбағдарды қолдану тәртібімен танысуда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тұсбағдарсыз қалай бағдарлауға болады?


Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне, көзді тынықтыруға арналған жаттығу

жасату.

1. тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады

2.жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді










Сұраққа жауап береді




Денелерін қозғалтып, әртүрлі жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады(1б)

-жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді(1б)




ЕББҚ

Дескриптор:

- тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады




Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

87-бет



















10 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

­ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі

1.Адамдарға жергілікті

жердегі табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтау үшін не қажет?

2.Бағыттарды анықтауға болатын қандай табиғи белгілерді білесің?

3.Күнге қарап, үйің,мектеп,стадион қай жақта орналасқанын анықта.



ЕББҚ

Күнге қарап бағдарлауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1. Жергілікті белгілерге қарап қалай бағдарлауға болады?

1.табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді

2.бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды

3.күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды

4.қорытынды шығарады





Сұраққа жауап береді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

- табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді(1б)

-бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды(1б)

-күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-күнге қарап, бағдарлайды

Оқулық

88-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Рефлексия

«Детальдарын қосу» әдісі

Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.

Үйге тапсырма

Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды тап. Неге олай ойлайтыныңды айт.

Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.04.2025
104
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі