Бекітемін»__________ Өлкетану(фак)
|
Сыныбы: 7 |
Күні: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жерлес айтыскер ақын Шолпан Қыдырниязованың өмір жолы мен шығармашылығымен таныстыру. |
|
||||||
|
Мақсаты |
Шолпан Қыдырниязованың қызметі туралы түсініктерін кеңейту. |
|
||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
А .Ш.Қыдырниязованың өмірі мен еңбектері туралы біледі. В. Ш.Қыдырниязованың өңірімізде алатын орнын бағалай алады. С. Ш. Қыдырниязова шығармашылығының маңызын анықтайды. |
|
||||||
|
Керекті жабдықтар |
Қазақстан тарихы энциклопедия, ақ парақ, қаламсап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, , тірек- сызба. |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
|
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||
|
Кіріспе |
5мин |
Ұйымдастыру. Амандасу Оқушыларды өлең жолдар мен тренинг арқылы топқа бөлемін. Қызығушылықты ояту: «Шаттық шеңберіне» жиналған оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді. Осы суреттер арқылы топтасады. С. «Миға шабуыл» стр. бойынша оқушыларға ББ кестесін толтыру ұсынылады.
«Шолпан Қыдырниязова жайлы не
білемін?»
Құс мекенім. Ауылым-атақоныс,құс мекенім, Бабалар айтып кеткен құтты екенін. Қияға қанат қағып перзенттері, Танытқан топырағының мықты екенін. Авторы: Ш.Қыдырниязова |
Оқушылар тренинг арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса жұмыстанады. Деңгейлік сұрақтарға жауап беріп және сыныптастарына қойылған сұрақтарды саралай отырып өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды. |
|||||
|
Тұсаукесер |
5 мин
|
Табыс критерийлері: А .Ш.Қыдырниязованың өмірі мен еңбектері туралы біледі. В. Ш. Қыдырниязова шығармашылығының маңызын анықтайды. С.Ш.Қыдырниязованың өңірімізде алатын орнын бағалай алады. Шолпан Қыдырниязова бейне фильмінен үзік; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
|||||
|
Негізгі бөлім
|
25мин
|
«Постер» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру. І- топ: Ш.Қыдырниязованың өмірі туралы . ІІ-топ: Ш.Қыдырниязованың еңбектері туралы. |
Топтар оқулық материалдарынан және қосымша мәліметтерден алған мәліметтерін қосып жұмыстарын қорғайды. беру арқылы өз ара бағалайды.
|
|||||
|
Қорытынды
|
5 мин |
|
Табыс критерийлері: Кері байланыс парағын толтырады. Өз ойын толық жеткізе алады. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жерлес айтыскер ақын Шолпан Қыдырниязованың өмір жолы мен шығармашылығымен таныстыру
Жерлес айтыскер ақын Шолпан Қыдырниязованың өмір жолы мен шығармашылығымен таныстыру
Бекітемін»__________ Өлкетану(фак)
|
Сыныбы: 7 |
Күні: |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жерлес айтыскер ақын Шолпан Қыдырниязованың өмір жолы мен шығармашылығымен таныстыру. |
|
||||||
|
Мақсаты |
Шолпан Қыдырниязованың қызметі туралы түсініктерін кеңейту. |
|
||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
А .Ш.Қыдырниязованың өмірі мен еңбектері туралы біледі. В. Ш.Қыдырниязованың өңірімізде алатын орнын бағалай алады. С. Ш. Қыдырниязова шығармашылығының маңызын анықтайды. |
|
||||||
|
Керекті жабдықтар |
Қазақстан тарихы энциклопедия, ақ парақ, қаламсап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, , тірек- сызба. |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
|
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||
|
Кіріспе |
5мин |
Ұйымдастыру. Амандасу Оқушыларды өлең жолдар мен тренинг арқылы топқа бөлемін. Қызығушылықты ояту: «Шаттық шеңберіне» жиналған оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді. Осы суреттер арқылы топтасады. С. «Миға шабуыл» стр. бойынша оқушыларға ББ кестесін толтыру ұсынылады.
«Шолпан Қыдырниязова жайлы не
білемін?»
Құс мекенім. Ауылым-атақоныс,құс мекенім, Бабалар айтып кеткен құтты екенін. Қияға қанат қағып перзенттері, Танытқан топырағының мықты екенін. Авторы: Ш.Қыдырниязова |
Оқушылар тренинг арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса жұмыстанады. Деңгейлік сұрақтарға жауап беріп және сыныптастарына қойылған сұрақтарды саралай отырып өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды. |
|||||
|
Тұсаукесер |
5 мин
|
Табыс критерийлері: А .Ш.Қыдырниязованың өмірі мен еңбектері туралы біледі. В. Ш. Қыдырниязова шығармашылығының маңызын анықтайды. С.Ш.Қыдырниязованың өңірімізде алатын орнын бағалай алады. Шолпан Қыдырниязова бейне фильмінен үзік; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
|||||
|
Негізгі бөлім
|
25мин
|
«Постер» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру. І- топ: Ш.Қыдырниязованың өмірі туралы . ІІ-топ: Ш.Қыдырниязованың еңбектері туралы. |
Топтар оқулық материалдарынан және қосымша мәліметтерден алған мәліметтерін қосып жұмыстарын қорғайды. беру арқылы өз ара бағалайды.
|
|||||
|
Қорытынды
|
5 мин |
|
Табыс критерийлері: Кері байланыс парағын толтырады. Өз ойын толық жеткізе алады. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















