|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4. Заң-қоғамның тірегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні:Темиржанова А.Н. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: 15 Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7.Сабақ Жеті жарғы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.2.1 ғылыми стильде (аннотация, тезис) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: -мәтін оқиды,сұрақтарға жауап береді Кейбір оқушылар Ойтүрткі 3 сұраққа жауап береді,мәтіннің стилін анықтайды ЕҚББ тапсырмасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тәуке ханның жеті жарғысымен таныстыру,билермен таныстыру,сонымен қатар Қасым хан,Есім хан жолымен таныстыру.Мектеп заңын шығару арқылы тәртіпті болуға шақыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Заңға қатысты психологиялық ахуал Заңға қатысты тілек! 1.Сен еліне адал бол! 2.Сен жол тәртібін бұзба! 3.Ұрлық жасама! 4.Ешкімге қол жұмсама! 5.Тәртіпті бол!Тиіш жүр! 6.Ешкімге елікпе!Абай жүр! 7.Ешкімнің үйін тоңама! 8.Жаманнан аулақ жүр! 9.Зорлық,зомбылық жасама! 10.Адамдарды алдама! 11.Көлікпен қатты жүрме! 12.Көшеде бұзақылық жасама! 13.23:00 ден кейін көшеде жүрме! 14.Көршіңнің мазасын алма! 15.Мемлекеттік мекемеде тәртіп бұзба!
Қалай ойлайсындар бұл неге қатысты?
Үй жұмысын тексеру 3-тап 61 бет қойылым-сценка жасау |
«Шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнефильм көру «Жеті жарғы»Ерден атаның әңгімелері 1.Сөздікпен жұмыс. Заң-закон Жол-дорога Қасқа жолы-прямая дорога Ескі-старый/-ая/ Жарғы-устав Түпкілікті-постоянный,неизменный Одақ-союз Бағзы-стародавний,давний Бейімделіп-приспосабливалось Толықтырылып-дополнялось Өңделген-исправлялось Тұсы-во время Әлеуметтік-социальный Саяси-политический Негізінде-на основе Азаматтық-гражданский Құқықтық-правовой Ережелер-правила Дау-спор Жесір-вдова Құн-плата за кровь ,в виде штрафа,цена,стоимость Белгісіз-неизвестно Айтайық Ойтүрткі «Жеті жарғы» Жеке жұмыс
Қайда Бұл терминді қайда және қандай мағынада кездестірдіңдер Қалай Өз тәжірибеңнен осы атауды қолданудың мысалдарын келтіре аласың ба? Қандай? Осы сабақта бұл атау қандай қолданысты болады деп ойлайсың? Оқылым.Тыңдалым. 1-тапсырма Мәтінді оқыңдар.Мәтін қай стильде жазылған./оқылым,айтылым/ Билер туралы айту.мұғалім Айтылым 2-Тапсырма.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. 1.ХҮІІ ғасырда кімдердің заңы қолданып келді?/ 2.Көшпелі тайпалардың жаңа саяси одағы қай ханның тұсында тиянақталды? 3.Жаңа мемлекеттің құқықтық негізін қандай заң одан әрі жетілдірді?/ 4.Жеті жарғы қандай заң? 5.Жеті жарғы негізінде не құрылды? 6.Жыл сайын не өткізілді? 7.Осындай мемлекеттік,құқықтық,азаматтық ережелердің негізін жасауға атсалысқан 8.Бұрынғы бес тараудан тұратын ережелерге не қосылды. 9.Аталған қаңдар қағазға түсті ме? 10.Билер қайткен бұл заңдарды? Жазылым. 3-тапсырма Қос жазба күнделігін толықтырыңдар. Тарихи есім Әз Тәуке хан Ол туралы не білесің өз бетінше ізденіп толықтыр. |
Бейнефильм көреді «Жеті жарғы» Ерден атаның әңгімелері Тыңдалым,айтылым. Дәстүр- традиция, обычай Айтайық Ойтүрткі «Жеті жарғы» 1-тапсырма.Мәтінді оқиды.Қай стильде жазылғаның айтады. Мәтінді 2-3 оқушы оқиды.Бөлшектеп оқу. 2-тапсырма.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. 1. Қасым ханның қасқа жолы,Есім ханның ескі жолы/ 2. Ақназар/ 3. Жеті жарғы заңы/ 4. /Жеті жарғы дала демократиясына лайықталып жасалған заңдар жиынтығын құрайды./ 5. Билер кеңесі құрылды/ 6. Құрылтай / 7. Төле би,Қаздауысты Қазыбек би,Әйтеке би,Әнет бабалар 8. Жесір дауы,құн дауы қосылды 9. белгісіз 10. заңдарды жаттап алған 3-тапсырма Қос жазба күнделігін толықтырады. |
«Шапалақ» Дескриптор 1баллдан -сұрақтарға жауап берді «Бас бармақ» Дескриптор 2 балл -оқиды -стиль анықтайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 1 баллдан -Сұраққа жауап береді Дескриптор -Қос жазба күнделігін толықтырады -3балл |
жеті жарғы История Казахстана - YouTube Оқулық сөздік оқулық Оқулықпен жұмыс Оқулық, А4 қағаз, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық Таратпалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚББ |
Орынканов Али,Михайлов Кирил
|
Мәтін оқу Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыру |
5-6балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеңіл ақыл-ой кемістігі бар бала. |
Сексенбаев Рамазан |
Кітаппен жұмыс |
5балл |
кітап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Темиржанова Армангуль НасыровнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жеті жарғы 9 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жеті жарғы 9 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 4. Заң-қоғамның тірегі
Күні : Педагогтің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Сынып: 9 Қатысқан оқушылар: 15 Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың тақырыбы: 7.Сабақ Жеті жарғы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары 9.3.2.1 ғылыми стильде (аннотация, тезис) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау
Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар:
-мәтін оқиды,сұрақтарға жауап береді
Кейбір оқушылар
Ойтүрткі 3 сұраққа жауап береді,мәтіннің стилін анықтайды
ЕҚББ тапсырмасы
Тілдік мақсаттар Тәуке ханның жеті жарғысымен таныстыру,билермен таныстыру,сонымен қатар Қасым хан,Есім хан жолымен таныстыру.Мектеп заңын шығару арқылы тәртіпті болуға шақыру.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Заңға қатысты психологиялық ахуал
Заңға қатысты тілек!
1.Сен еліне адал бол!
2.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














