«Тексерілді»______________
ДОЖЖО:
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс. Зерттеу сұрағы: Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.5 халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау 7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтерілістің себеп-салдарын анықтап, тарихи маңызына баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа сабақ |
Сыныпта психологиялық ахуал
орнату. «Сәлемдесу»
ойыны: Үй тапсырмасын тексеру Qr арқылы сұрау
Сыныпты топқа бөлу «Теңгелер» арқылы
І топ: Исатай жасақтары ІІ топ: Махамбет жасақтары ІІІ топ: Жәңгір жасақтары ІҮ топ: Жоламан жасақтары Жаңа тақырыпқа «Галереяға саяхат» әдісі арқылы шығу
Жаңа тақырыпты слайдтар ақылы түсіндіру Жаңа тақырыпты тапсырмалармен жалғастыру 1 тапсырма топтық жұмыс І топ:Көтерілістің шығу себептерін талқылаңыз: ІІ топ: Кенесарының отаршылдық билікке қойған талаптарына талдау жасаңыздар: ІІІ топ: Көтерілістің басталуына түрткі болған жағдайды анықтаңыз: ІҮ топ:Қазақ хандығының қалпына келтірілуі қандай өзгерістерге әкелгенін сипаттаңыз: 2 тапсырма «Бірге талқылайық» жұптық жұмыс Зерттеу және талдау
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар тақтадағы сұраққа жауап беріп, шахмат тақтасының ақ жеріне жазады. Суретке қарап бүгінгі тақырыпты болжайды. Дескриптор: Көтерілістің шығу себептерін анықтайды: Кенесарының отаршылдық билікке қойған талаптарына талдау жасай алады: Көтерілістің басталуына түрткі болған жағдайды анықтайды: Қазақ хандығының қалпына келтірілуі қандай өзгерістерге әкелгенін сипаттайды: Дескриптор Кенесары Қасымұлына дипломат ретінде баға береді. Кенесары Қасымұлына мемлекет қайраткері ретінде мінездеме береді. Көтерілістің негізгі аймақтарын атайды,картадан белгілейді Ақмола бекінісіндегі негізгі оқиғаларды анықтайды. Ханның алым-салық және сауда-саттық саясаты қандай болғанын сипаттайды. Көтерілістің себептері, мақсаты мен дайындығын тал дап, нәтижесіне болжам жасайды. |
Мадақтау
Топтар бірін бірі бағалайды.
Шапалақ, мадақтау |
(Қазақстан республикасының ұлттық кітапханасы)Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінгі дейін). Бес томдық. ІІІ т. – Алматы: «Атамұра», 2010 ж. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау «Зуылдақ» әдісі арқылы. Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? Үйге тапсырма Кенесары Қасымұлы-қазақ тәуелсіздігінің ұраны эссе жазу100 сөзден кем емес. Эссенің құрылымы:
Қорытынды. Тұжырым. Оқушы қандай шешімге келді. |
Оқушылар бүгінгі өткен тақырып туралы бір бір сөйлемнен жауап береді. |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Инстаграмм желісі арқылы
|
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы кері байланыс жасйды |
|
Инстаграмм логотипі |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жетінші сыныпқа арналған Кенесары Қасымұлы қмж
жетінші сыныпқа арналған Кенесары Қасымұлы қмж
«Тексерілді»______________
ДОЖЖО:
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс. Зерттеу сұрағы: Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.5 халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау 7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтерілістің себеп-салдарын анықтап, тарихи маңызына баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа сабақ |
Сыныпта психологиялық ахуал
орнату. «Сәлемдесу»
ойыны: Үй тапсырмасын тексеру Qr арқылы сұрау
Сыныпты топқа бөлу «Теңгелер» арқылы
І топ: Исатай жасақтары ІІ топ: Махамбет жасақтары ІІІ топ: Жәңгір жасақтары ІҮ топ: Жоламан жасақтары Жаңа тақырыпқа «Галереяға саяхат» әдісі арқылы шығу
Жаңа тақырыпты слайдтар ақылы түсіндіру Жаңа тақырыпты тапсырмалармен жалғастыру 1 тапсырма топтық жұмыс І топ:Көтерілістің шығу себептерін талқылаңыз: ІІ топ: Кенесарының отаршылдық билікке қойған талаптарына талдау жасаңыздар: ІІІ топ: Көтерілістің басталуына түрткі болған жағдайды анықтаңыз: ІҮ топ:Қазақ хандығының қалпына келтірілуі қандай өзгерістерге әкелгенін сипаттаңыз: 2 тапсырма «Бірге талқылайық» жұптық жұмыс Зерттеу және талдау
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар тақтадағы сұраққа жауап беріп, шахмат тақтасының ақ жеріне жазады. Суретке қарап бүгінгі тақырыпты болжайды. Дескриптор: Көтерілістің шығу себептерін анықтайды: Кенесарының отаршылдық билікке қойған талаптарына талдау жасай алады: Көтерілістің басталуына түрткі болған жағдайды анықтайды: Қазақ хандығының қалпына келтірілуі қандай өзгерістерге әкелгенін сипаттайды: Дескриптор Кенесары Қасымұлына дипломат ретінде баға береді. Кенесары Қасымұлына мемлекет қайраткері ретінде мінездеме береді. Көтерілістің негізгі аймақтарын атайды,картадан белгілейді Ақмола бекінісіндегі негізгі оқиғаларды анықтайды. Ханның алым-салық және сауда-саттық саясаты қандай болғанын сипаттайды. Көтерілістің себептері, мақсаты мен дайындығын тал дап, нәтижесіне болжам жасайды. |
Мадақтау
Топтар бірін бірі бағалайды.
Шапалақ, мадақтау |
(Қазақстан республикасының ұлттық кітапханасы)Қазақстан тарихы (көне заманнан бүгінгі дейін). Бес томдық. ІІІ т. – Алматы: «Атамұра», 2010 ж. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау «Зуылдақ» әдісі арқылы. Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? Үйге тапсырма Кенесары Қасымұлы-қазақ тәуелсіздігінің ұраны эссе жазу100 сөзден кем емес. Эссенің құрылымы:
Қорытынды. Тұжырым. Оқушы қандай шешімге келді. |
Оқушылар бүгінгі өткен тақырып туралы бір бір сөйлемнен жауап береді. |
|
|
||
|
Кері байланыс |
Инстаграмм желісі арқылы
|
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы кері байланыс жасйды |
|
Инстаграмм логотипі |
||
шағым қалдыра аласыз

















