|
Тәрбие сағаты |
Жетістігімді еліме арнаймын |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Оқушыларға Отан алдындағы міндет, жауапкершілік туралы түсінік беру. 2. Жетістікке жету жолында еңбек ету, табандылық көрсету, елдің игілігіне жұмыс істеудің маңыздылығын түсіндіру. 3. Оқушыларды өз елінің мақтанышы болуға, өз жетістіктерін еліміздің дамуына арнауға шақыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және Ынтымақ Оқушыларға Отанға қызмет етудің маңыздылығын түсіндіру. Оқушыларды өз армандары мен мақсаттарына жетуге ұмтылуға ынталандыру. Өз жетістіктерін қоғам мен ел игілігі үшін қолдануға деген құндылықтарды тәрбиелеу. |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
Сабақ басы (20 мин)
|
Ұйымдастыру сәті. Мұғалім оқушылармен амандасады.Сыныпты түгелдейді. «Кездесу» ойын тренинг Мұғалім: «Жетістікті қалай қадамдап жасаймыз? Әрбір адам өмірінде белгілі бір жетістіктерге жетеді. Бірақ ең басты жетістік – өз елінің дамуына, қоғамның өркендеуіне өз үлесін қосу. Біз өз жетістіктерімізді ел игілігіне арнауымыз керек».
Тақырыптың маңыздылығын ашу.
1-тапсырма. 1. Әңгімелесу: «Жетістік дегеніміз не? Оның маңызы қандай?»
Оқушылармен сұхбат. Жетістік туралы олардың пікірлерін тыңдау.
Жетістікке жету үшін еңбек, табандылық, уақыттың маңызды екені туралы түсіндіру.
Мұғалім: 2. Оқушыларды мысалдармен таныстыру:
Елге қызмет еткен, өз еңбегімен жетістікке жеткен қазақ азаматтарының (мысалы, Қаныш Сәтбаев, Шоқан Уәлиханов) өмірінен қысқаша деректер айту.
Оқушыларды патриоттық сезімге баулу. https://youtu.be/he5R7Y9o3Gg сілтеме |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, оқушының қасиетін айтады.
Менің қаным тамған, кіндік кескен, туып өскен жерім – Қазақстан. Әрине, әркімге өз туған жері, оның топырағы, суы мен ауасы шипа, туып өскен өлкесі қымбат, аялы. Сол секілді мен де өз Отанымды сүйемін және оның көркеюіне өз үлесімді қосамын. Қазіргі таңда Қазақстан кең-байтақ аумақты алып жатқан тәуелсіз мемлекеттердің қатарында. Қазақстан жер көлемі бойынша 9-шы орынды алады. Қазақстан дамушы елдер қатарындағы озық елдердің бірі. Әрине, біз осы жетістікке оңай жеткен жоқпыз. Ешкім де ұмытылмайды, еш нәрсе де ұмытылмақ емес |
Слайд Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
|
|
|
Ортасы (10 мин)
|
Қауіпсіздік сабағы «ӘЛЕУМЕТТІК ЖЕЛІДЕГІ ҚАУІПТІ ОЙЫНДАР» Педагог ұсынған мәліметтермен танысу1.Қайғылы жағдайға әкелетін ойындармен ойнаудың қауіптілігін балалар көбінесе түсінбейді. Олар өздерінің «мықтылығын», «батылдығын» дәлелдеу үшін ойнаймын деп ойлайды. 2.«Тұз немесе мұз», «Соль или лед». Қолына тұз сеуіп, мұзбен жабады. Тұз теріні коррозияға ұшыратады. Олар оған кім ұзақ шыдай алатынын көру үшін ойнайды. 3.«Ересекше өртеу», «Зажечь не по-детски». Бұл қорқынышты ойын АҚШ пенЕуропадан басталып, бізге де жетті. Жасөспірімдер өздерін, киімдерін немесе әлсіз, кіші баланы өртеп жібереді. 4.«Бір күнге жоғалып кет», «Исчезни на сутки». Жасөспірімдер, әдетте, әлеуметтік желілерде, бірақ кейде бетпе-бет келіп, 24 сағат бойы ешкімге ескертпестен, өздерімен тамақ алмастан үйден кету.
|
Бекіту-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Не айтар едіңдер? -Қандай қорытынды шығарамыз? ҚорытындыЕгер сіз өзіңізді ерік-жігер, батылдық және т.б. сынағыңыз келсе, спорт секцияларына жазылуыңыз керек. Бұл нағыз жаттықтырушылар мен шынайы дос табатын өте қызықты секциялар, бұл денсаулыққа пайда әкеледі. Рефлексия (2минут) Ғаламтордағы қауіпті ойындар мен олармен қалай күресуге болатыны туралы досыңа әңгімелеп бер. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=u3PvSbPiNvo&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=8
|
Слайд Дәптер Қалам
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Соңы. 5-минут
|
Мұғалім: 4. Топтық жұмыс:
Оқушылар топтарға бөлініп, «Менің жетістігімді ел игілігіне қалай арнаймын?» деген сұраққа жауап береді. Әр топ өз идеяларын ортаға салып, басқа топтарға ұсыныс береді. Қорытынды (5 минут):
Мұғалімнің қорытынды сөзі: «Әрбір азаматтың жетістігі еліміздің дамуына қосқан үлесі болуы керек. Қазіргі таңда біздің басты мақсатымыз – елімізді алға бастыру, өз жетістігімізді оның игілігі үшін қолдану».
Оқушылардың әрқайсысының ел үшін қалай жұмыс істеуге дайын екендерін сұрап, ойларын тыңдау. 6. Үй тапсырмасы (1 минут): «Менің жетістігімді ел игілігіне қалай арнаймын?» тақырыбына эссе жазу.
|
Оқушылардың белсенділігі, топтық жұмысқа қатысуы, пікір білдіру қабілеті бағаланады.
|
слайд
Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жетістігімді еліме арнаймын
Жетістігімді еліме арнаймын
|
Тәрбие сағаты |
Жетістігімді еліме арнаймын |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Оқушыларға Отан алдындағы міндет, жауапкершілік туралы түсінік беру. 2. Жетістікке жету жолында еңбек ету, табандылық көрсету, елдің игілігіне жұмыс істеудің маңыздылығын түсіндіру. 3. Оқушыларды өз елінің мақтанышы болуға, өз жетістіктерін еліміздің дамуына арнауға шақыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және Ынтымақ Оқушыларға Отанға қызмет етудің маңыздылығын түсіндіру. Оқушыларды өз армандары мен мақсаттарына жетуге ұмтылуға ынталандыру. Өз жетістіктерін қоғам мен ел игілігі үшін қолдануға деген құндылықтарды тәрбиелеу. |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
Сабақ басы (20 мин)
|
Ұйымдастыру сәті. Мұғалім оқушылармен амандасады.Сыныпты түгелдейді. «Кездесу» ойын тренинг Мұғалім: «Жетістікті қалай қадамдап жасаймыз? Әрбір адам өмірінде белгілі бір жетістіктерге жетеді. Бірақ ең басты жетістік – өз елінің дамуына, қоғамның өркендеуіне өз үлесін қосу. Біз өз жетістіктерімізді ел игілігіне арнауымыз керек».
Тақырыптың маңыздылығын ашу.
1-тапсырма. 1. Әңгімелесу: «Жетістік дегеніміз не? Оның маңызы қандай?»
Оқушылармен сұхбат. Жетістік туралы олардың пікірлерін тыңдау.
Жетістікке жету үшін еңбек, табандылық, уақыттың маңызды екені туралы түсіндіру.
Мұғалім: 2. Оқушыларды мысалдармен таныстыру:
Елге қызмет еткен, өз еңбегімен жетістікке жеткен қазақ азаматтарының (мысалы, Қаныш Сәтбаев, Шоқан Уәлиханов) өмірінен қысқаша деректер айту.
Оқушыларды патриоттық сезімге баулу. https://youtu.be/he5R7Y9o3Gg сілтеме |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, оқушының қасиетін айтады.
Менің қаным тамған, кіндік кескен, туып өскен жерім – Қазақстан. Әрине, әркімге өз туған жері, оның топырағы, суы мен ауасы шипа, туып өскен өлкесі қымбат, аялы. Сол секілді мен де өз Отанымды сүйемін және оның көркеюіне өз үлесімді қосамын. Қазіргі таңда Қазақстан кең-байтақ аумақты алып жатқан тәуелсіз мемлекеттердің қатарында. Қазақстан жер көлемі бойынша 9-шы орынды алады. Қазақстан дамушы елдер қатарындағы озық елдердің бірі. Әрине, біз осы жетістікке оңай жеткен жоқпыз. Ешкім де ұмытылмайды, еш нәрсе де ұмытылмақ емес |
Слайд Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
|
|
|
Ортасы (10 мин)
|
Қауіпсіздік сабағы «ӘЛЕУМЕТТІК ЖЕЛІДЕГІ ҚАУІПТІ ОЙЫНДАР» Педагог ұсынған мәліметтермен танысу1.Қайғылы жағдайға әкелетін ойындармен ойнаудың қауіптілігін балалар көбінесе түсінбейді. Олар өздерінің «мықтылығын», «батылдығын» дәлелдеу үшін ойнаймын деп ойлайды. 2.«Тұз немесе мұз», «Соль или лед». Қолына тұз сеуіп, мұзбен жабады. Тұз теріні коррозияға ұшыратады. Олар оған кім ұзақ шыдай алатынын көру үшін ойнайды. 3.«Ересекше өртеу», «Зажечь не по-детски». Бұл қорқынышты ойын АҚШ пенЕуропадан басталып, бізге де жетті. Жасөспірімдер өздерін, киімдерін немесе әлсіз, кіші баланы өртеп жібереді. 4.«Бір күнге жоғалып кет», «Исчезни на сутки». Жасөспірімдер, әдетте, әлеуметтік желілерде, бірақ кейде бетпе-бет келіп, 24 сағат бойы ешкімге ескертпестен, өздерімен тамақ алмастан үйден кету.
|
Бекіту-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Не айтар едіңдер? -Қандай қорытынды шығарамыз? ҚорытындыЕгер сіз өзіңізді ерік-жігер, батылдық және т.б. сынағыңыз келсе, спорт секцияларына жазылуыңыз керек. Бұл нағыз жаттықтырушылар мен шынайы дос табатын өте қызықты секциялар, бұл денсаулыққа пайда әкеледі. Рефлексия (2минут) Ғаламтордағы қауіпті ойындар мен олармен қалай күресуге болатыны туралы досыңа әңгімелеп бер. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=u3PvSbPiNvo&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS- IEuEG9KjOrJzvPM&index=8
|
Слайд Дәптер Қалам
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Соңы. 5-минут
|
Мұғалім: 4. Топтық жұмыс:
Оқушылар топтарға бөлініп, «Менің жетістігімді ел игілігіне қалай арнаймын?» деген сұраққа жауап береді. Әр топ өз идеяларын ортаға салып, басқа топтарға ұсыныс береді. Қорытынды (5 минут):
Мұғалімнің қорытынды сөзі: «Әрбір азаматтың жетістігі еліміздің дамуына қосқан үлесі болуы керек. Қазіргі таңда біздің басты мақсатымыз – елімізді алға бастыру, өз жетістігімізді оның игілігі үшін қолдану».
Оқушылардың әрқайсысының ел үшін қалай жұмыс істеуге дайын екендерін сұрап, ойларын тыңдау. 6. Үй тапсырмасы (1 минут): «Менің жетістігімді ел игілігіне қалай арнаймын?» тақырыбына эссе жазу.
|
Оқушылардың белсенділігі, топтық жұмысқа қатысуы, пікір білдіру қабілеті бағаланады.
|
слайд
Слайдтар (Отан, жетістік, еңбек, табандылық туралы суреттер мен мәтіндер).
Интерактивті тақта.
Қалам, қағаз, парақшалар.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















