Маңғыстау облысы,Бейнеу ауданы, «Манашы жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәні мұғалімі
Икасбаева Айгул Сыдыковна
|
Педагогтің аты-жөні |
Икасбаева Айгул Сыдыковна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
ЖИ көмегімен презентация дайындау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жасанды интеллект құралдарын пайдалана отырып сапалы, құрылымды және мазмұнды презентация дайындау арқылы оқушылардың ақпаратты іріктеу, визуализациялау, құрылымдау және цифрлық шығармашылық дағдыларын терең дамыту. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі (7 минут)Мұғалім оқушылармен ресми әрі шығармашылыққа бағытталған стильде амандасып, бүгінгі сабақтың цифрлық өнім жасауға, ойды визуалды түрде жеткізуге және презентация мәдениетін қалыптастыруға арналғанын атап өтеді. Сабақ басында мотивациялық сұрақ қойылады: «Презентацияның сапасын слайд саны анықтай ма, әлде мазмұн мен құрылым анықтай ма?» Оқушылар өз ойларын айтады. Мұғалім жауаптарды жинақтай отырып, презентация – ойды дәл, қысқа әрі көрнекі жеткізудің құралы екенін түсіндіреді. Топқа бөлу әдісі: «Презентация элементтері»
Мұғалім оқушыларға
презентация элементтері жазылған карточкаларды таратады: Оқушылар өз карточкасындағы элементтің маңызын қысқаша түсіндіріп, сол элемент бойынша топтасады.
Топтар: Бұл әдіс сабақтың мазмұнын бірден ашып, алдыңғы сабақтардағы топқа бөлу тәсілдерінен ерекшеленеді. |
Зейіндерін сабаққа аударады, жауап береді. |
Мадақтау, толықтыру |
Оқулық, видео, слайдтар |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
II. Жаңа сабақтың теориялық түсіндірмесі (10 минут)
ЖИ
көмегімен презентация дайындау келесі кезеңдерден тұрады:
Жасанды
интеллект презентация дайындауда:
Алайда
ЖИ: Информатика пәнінде бұл дағдылар функционалдық сауаттылық пен цифрлық мәдениеттің маңызды бөлігі болып табылады. III. Практикалық бөлім1-тапсырма. Презентация құрылымын топтастыру (топтық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 2-тапсырма. Термин сөздермен жұмыс (жеке жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 3-тапсырма. Ақиқат немесе жалған тұжырымды ажырату (жұптық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 4-тапсырма. Презентация дайындау кестесін толтыру (топтық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі: Бағалау
критерийлері: |
Жауап береді
Зейіндері сабаққа ауады. Тапсырмалар орындауға дайындалады Сұрақтарға жауап береді |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау,
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Смайлик» арқылы
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
|
Электрон-ды оқулық, презента- ция
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
IV. Қорытынды бөлім (5 минут)
Мұғалім
сабақта орындалған жұмыстарды қорытындылай
отырып, Үй тапсырмасы
|
Жауап береді
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Тиімді кері байланыс орнату
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖИ көмегімен презентация дайындау
Маңғыстау облысы,Бейнеу ауданы, «Манашы жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің информатика пәні мұғалімі
Икасбаева Айгул Сыдыковна
|
Педагогтің аты-жөні |
Икасбаева Айгул Сыдыковна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
ЖИ көмегімен презентация дайындау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жасанды интеллект құралдарын пайдалана отырып сапалы, құрылымды және мазмұнды презентация дайындау арқылы оқушылардың ақпаратты іріктеу, визуализациялау, құрылымдау және цифрлық шығармашылық дағдыларын терең дамыту. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі (7 минут)Мұғалім оқушылармен ресми әрі шығармашылыққа бағытталған стильде амандасып, бүгінгі сабақтың цифрлық өнім жасауға, ойды визуалды түрде жеткізуге және презентация мәдениетін қалыптастыруға арналғанын атап өтеді. Сабақ басында мотивациялық сұрақ қойылады: «Презентацияның сапасын слайд саны анықтай ма, әлде мазмұн мен құрылым анықтай ма?» Оқушылар өз ойларын айтады. Мұғалім жауаптарды жинақтай отырып, презентация – ойды дәл, қысқа әрі көрнекі жеткізудің құралы екенін түсіндіреді. Топқа бөлу әдісі: «Презентация элементтері»
Мұғалім оқушыларға
презентация элементтері жазылған карточкаларды таратады: Оқушылар өз карточкасындағы элементтің маңызын қысқаша түсіндіріп, сол элемент бойынша топтасады.
Топтар: Бұл әдіс сабақтың мазмұнын бірден ашып, алдыңғы сабақтардағы топқа бөлу тәсілдерінен ерекшеленеді. |
Зейіндерін сабаққа аударады, жауап береді. |
Мадақтау, толықтыру |
Оқулық, видео, слайдтар |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
II. Жаңа сабақтың теориялық түсіндірмесі (10 минут)
ЖИ
көмегімен презентация дайындау келесі кезеңдерден тұрады:
Жасанды
интеллект презентация дайындауда:
Алайда
ЖИ: Информатика пәнінде бұл дағдылар функционалдық сауаттылық пен цифрлық мәдениеттің маңызды бөлігі болып табылады. III. Практикалық бөлім1-тапсырма. Презентация құрылымын топтастыру (топтық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 2-тапсырма. Термин сөздермен жұмыс (жеке жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 3-тапсырма. Ақиқат немесе жалған тұжырымды ажырату (жұптық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі:
Бағалау
критерийлері: 4-тапсырма. Презентация дайындау кестесін толтыру (топтық жұмыс)
Тапсырма:
ЖИ
платформасы:
ҚБ
мақсаты:
ҚБ
әдісі:
Не үшін
жүргізіледі: Бағалау
критерийлері: |
Жауап береді
Зейіндері сабаққа ауады. Тапсырмалар орындауға дайындалады Сұрақтарға жауап береді |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау,
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Смайлик» арқылы
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
|
Электрон-ды оқулық, презента- ция
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
IV. Қорытынды бөлім (5 минут)
Мұғалім
сабақта орындалған жұмыстарды қорытындылай
отырып, Үй тапсырмасы
|
Жауап береді
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Тиімді кері байланыс орнату
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
||
шағым қалдыра аласыз







