|
Бөлім: |
9-бөлім: Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы».Дүкенбай Досжан «Жібек жолы» (үзінді) |
||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 6 Т2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жібек жолы» жобасы. 2-сабақ |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.1.1.1 - тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау; 6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды; тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды; |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. Оқушыларды түгел қосылғанын қарап, сабақ барысына өту |
Мұғаліммен амандасады, дайындықтарын білдіреді. |
|
Компьютер, смартфон |
|||||||||||
|
Жаңа білім |
-Сәлеметсіңдер ме, 6-сынып оқушылары! Қазір қазақ тілі мен әдебиеті сабағы. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі. Қайталау
|
Сұрақтарға нақты жауап береді. |
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт! |
Суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин Сабақтың аяқталуы |
Дескриптор:
Есте сақта «Жаңа Жібек жолы» жобасы аясында көптеген іс-шара атқарылып жатыр. Таразға «Ұлы Жібек жолының» бойымен Қытай Халық Республикасының керуені келді. Оқылым 1-тапсырма. Мәтінді оқы. «ПОПС» формуласын қолданып, мәтіндегі ақпарат бойынша өз пікірлеріңді дәлелдеңдер. 2010 жылы Алматыда «Жаңа Жібек жолы: ұлы дәстүрлерден туризм мен ынтымақтастың қазіргі озық үлгілеріне» атты екі күндік форум болды. Бұл Форумға Жібек жолы бойында орналасқан 25 ірі қаланың мэрлері қатысты. Форумда аймақтық туризмді және өзара ынтымақтастық пен ықпалдастықты дамыту, оны одан әрі жетілдеру туралы айтылады. Форумда қозғалған маңызды мәселелердің бірі –аймақтық туризмді дамыту бағатындағы кедергілер, яғни трансшекаралық қиындықтар, аймақ елдері арасында ортақ визаның жоқтығы және аймақтық туристік өнімдер тізімін анықтаудың дұрыс жолға қойылмағандығы. БҰҰ Даму бағдарламасы көмегімен ұйымдастырылған «Жібек Жолы» бастамасының негізгі мақсаты–сауда, инвестиция және туризм салаларында Орталық Азия мемлекеттері мен Қытайдың экономикалық интеграциясы және аймақтық қарым-қатынасты тереңдету. Жібек жолы қалалары әкімдерінің алғашқы форумы 2006 жылы Ташкентте, одан кейін Қытайдың Ланьчжоу қаласында өткен болатын Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ... ». Екінші сөйлем: «Себебі ... ». Үшінші сөйлем: «Оны мен ... сияқты фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын». Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен: «..» деген шешімге келдім». Дескриптор: Мәтінді оқиды. «ПОПС» формуласы бойынша өз ойын жеткізеді. Жазылым 2-тапсырма. Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жаз. 1.Астанада ауқымды шетелдік жылы атты жобаны инвесторлар кеңесінің 25 Нұрсұлтан Президенті Қазақстан Назарбаев 2012 отырысында «Жаңа Жібек жолы» жариялады. 2. Елбасы өзінің жаңғыртып, Онда Қазақстан Орталық рөлін қайта туралы Азия аймағында транзиттік ірі іскерлік ең және хабқа айналуын айтты. 3. Күрделі атақты Гобби шөлін асуларды, қалдырған керуен алты артта жер ұзындығы шақырым мың жүрген. 4. Форумда кедергілер аймақтық туралы дамытудағы сөз туризмді болды. Дескриптор: -өз ойын айтады; -себебін түсіндіреді; -ойын дәлелдейді; -қорытынды шешім жазады. 3-тапсырма. Берілген сөйлемдерді мағынасы бойынша ретімен жаз.
Дескриптор: - сөйлемдердің мағынасын түсінеді; - сөйлемдерді мазмұнына сәйкес ретімен жазады; 4-тапсырма. Суреттер бойынша әңгіме құра. Мәтіндегі ақпаратты пайдалан.
Дескриптор: -мәтін жазады; -суреттерді қолданады. -мәтіндегі ақпараттарды пайдаланады. |
Мәтінді оқиды. «ПОПС» формуласы бойынша өз ойын жеткізеді.
Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады.
Сөйлемдердің мағынасын түсінеді. Сөйлемдерді мазмұнына сәйкес ретімен жазады.
Суреттер желісі бойынша мәтін құрап жазады. Мәтіннен алған ақпараттарын пайдаланады. |
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
|
«ПОПС» формуласы
Оқулық
Оқулық
Оқулық
|
|||||||||||
|
Қорытынды
|
Қорытынды: «Ұлы Жібек жолы» бойынша сұраққа жауап бердіңдер. «ПОПС» формуласымен мәтіндегі ойға көзқарастарыңды айта алдыңдар. Сөйлемдерді мағынасына қарай орналастыра алдыңдар. Сурет бойынша мәтін құрастырдыңдар. |
|
|
|
|||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
39-бет 7-тапсырма.
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Күнделік |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жібек жолы» жобасы
«Жібек жолы» жобасы
|
Бөлім: |
9-бөлім: Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы».Дүкенбай Досжан «Жібек жолы» (үзінді) |
||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 6 Т2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жібек жолы» жобасы. 2-сабақ |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.1.1.1 - тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау; 6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды; тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды; |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасу. Оқушыларды түгел қосылғанын қарап, сабақ барысына өту |
Мұғаліммен амандасады, дайындықтарын білдіреді. |
|
Компьютер, смартфон |
|||||||||||
|
Жаңа білім |
-Сәлеметсіңдер ме, 6-сынып оқушылары! Қазір қазақ тілі мен әдебиеті сабағы. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі. Қайталау
|
Сұрақтарға нақты жауап береді. |
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт! |
Суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин Сабақтың аяқталуы |
Дескриптор:
Есте сақта «Жаңа Жібек жолы» жобасы аясында көптеген іс-шара атқарылып жатыр. Таразға «Ұлы Жібек жолының» бойымен Қытай Халық Республикасының керуені келді. Оқылым 1-тапсырма. Мәтінді оқы. «ПОПС» формуласын қолданып, мәтіндегі ақпарат бойынша өз пікірлеріңді дәлелдеңдер. 2010 жылы Алматыда «Жаңа Жібек жолы: ұлы дәстүрлерден туризм мен ынтымақтастың қазіргі озық үлгілеріне» атты екі күндік форум болды. Бұл Форумға Жібек жолы бойында орналасқан 25 ірі қаланың мэрлері қатысты. Форумда аймақтық туризмді және өзара ынтымақтастық пен ықпалдастықты дамыту, оны одан әрі жетілдеру туралы айтылады. Форумда қозғалған маңызды мәселелердің бірі –аймақтық туризмді дамыту бағатындағы кедергілер, яғни трансшекаралық қиындықтар, аймақ елдері арасында ортақ визаның жоқтығы және аймақтық туристік өнімдер тізімін анықтаудың дұрыс жолға қойылмағандығы. БҰҰ Даму бағдарламасы көмегімен ұйымдастырылған «Жібек Жолы» бастамасының негізгі мақсаты–сауда, инвестиция және туризм салаларында Орталық Азия мемлекеттері мен Қытайдың экономикалық интеграциясы және аймақтық қарым-қатынасты тереңдету. Жібек жолы қалалары әкімдерінің алғашқы форумы 2006 жылы Ташкентте, одан кейін Қытайдың Ланьчжоу қаласында өткен болатын Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ... ». Екінші сөйлем: «Себебі ... ». Үшінші сөйлем: «Оны мен ... сияқты фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын». Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен: «..» деген шешімге келдім». Дескриптор: Мәтінді оқиды. «ПОПС» формуласы бойынша өз ойын жеткізеді. Жазылым 2-тапсырма. Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жаз. 1.Астанада ауқымды шетелдік жылы атты жобаны инвесторлар кеңесінің 25 Нұрсұлтан Президенті Қазақстан Назарбаев 2012 отырысында «Жаңа Жібек жолы» жариялады. 2. Елбасы өзінің жаңғыртып, Онда Қазақстан Орталық рөлін қайта туралы Азия аймағында транзиттік ірі іскерлік ең және хабқа айналуын айтты. 3. Күрделі атақты Гобби шөлін асуларды, қалдырған керуен алты артта жер ұзындығы шақырым мың жүрген. 4. Форумда кедергілер аймақтық туралы дамытудағы сөз туризмді болды. Дескриптор: -өз ойын айтады; -себебін түсіндіреді; -ойын дәлелдейді; -қорытынды шешім жазады. 3-тапсырма. Берілген сөйлемдерді мағынасы бойынша ретімен жаз.
Дескриптор: - сөйлемдердің мағынасын түсінеді; - сөйлемдерді мазмұнына сәйкес ретімен жазады; 4-тапсырма. Суреттер бойынша әңгіме құра. Мәтіндегі ақпаратты пайдалан.
Дескриптор: -мәтін жазады; -суреттерді қолданады. -мәтіндегі ақпараттарды пайдаланады. |
Мәтінді оқиды. «ПОПС» формуласы бойынша өз ойын жеткізеді.
Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады.
Сөйлемдердің мағынасын түсінеді. Сөйлемдерді мазмұнына сәйкес ретімен жазады.
Суреттер желісі бойынша мәтін құрап жазады. Мәтіннен алған ақпараттарын пайдаланады. |
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
«Қолдау, қолпаштау» әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт!
|
«ПОПС» формуласы
Оқулық
Оқулық
Оқулық
|
|||||||||||
|
Қорытынды
|
Қорытынды: «Ұлы Жібек жолы» бойынша сұраққа жауап бердіңдер. «ПОПС» формуласымен мәтіндегі ойға көзқарастарыңды айта алдыңдар. Сөйлемдерді мағынасына қарай орналастыра алдыңдар. Сурет бойынша мәтін құрастырдыңдар. |
|
|
|
|||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
39-бет 7-тапсырма.
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Күнделік |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















