|
Сабақ:Жидебайға саяхат |
|
Мектеп:№88А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Пән мұғалімі: А.Назарқұлова |
||||||
|
Сыныбы:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоцианалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру(5.Т/А6.) Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру(5.О5) |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
-Қыстырма, одағай, қаратпа сөздерді еркін қолдана алады. -Диалогке түсу арқылы өз пікірін білдіре алады. -Нақты ақпараттарды анықтауға сұрақтар құрастырады |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Эмоционалды сөздерді тауып, қыстырма, одағай, қаратпа сөздерді қолданады, қарапайым сұрақтар құрастырады. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Диалогке қатысып, өз пікірін білдіре алады,сұрақтар құрастыра алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындайалады:Диалогке даярлықсыз қатысып, пікірін еркін білдіре алады,нақты ақпараттарды анықтауға сұрақтар құрастырады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады:Диалогке түсіп, өз пікірін білдіре алады. |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жайлау, Абай, Ұлжан, Зере |
|||||||
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Абайдың сұрағы, Зеренің әңгімесі |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:Абайдың ертегі, әңгімені ұнатуы |
|||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Абайдың әңгімеге құмар болуы |
|||||||
|
ишара: |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Абайды, өскен жерін біледі |
||||||
|
Жоспар: |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Басы 7 минут |
«Егер де мен» тренингі арқылы шаттық шеңберін орнатамыз. Қыстырма, одағай, қаратпа сөздер арқылы топқа бөлемін. |
Стикерлер |
|||||
|
Ортасы 15 минут |
1-тапсырма. Аудиожазба арқылы мәтінді тыңдайды.(5мин) Дескриптор: 1. Мәтінді тыңдайды,түсінеді 2-тапсырма. Топтық жұмыс. Топта оқушылар мәтінді өздері оқиды.(5мин) Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды,түсінеді. 2. Мәтіннен қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді табады. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді қатыстырып диалог құрастырыңдар(5мин) Дескриптор: 1.Қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді қатыстырып диалогке түседі. 2.Өз пікірін білдіре алады. |
Аудиожазба |
|||||
|
Соңы 10мин Кері байланыс: 5мин Бағалау: 3мин |
4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Ойлы сұрақ-ақылды жауап» әдісі арқылы нақты ақпараттарды қатыстырып, сұрақтар құрастыру. Дескриптор: 1. Нақты ақпараттарды қатыстырып сұрақтар қояды. 2.Сұрақтарға жауап береді. «Бес саусақ» әдісі арқылы Смайликтер арқылы бағалау |
Смайлик |
|||||
|
Қосымша ақпарат: |
|||||||
|
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетілуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Әр оқушының деңгейіне қарай тапсырма беруге әрекет жасаймын. |
Смайликтер арқылы топ ішінде өзін-өзі бағалауды жоспарлаймын |
Өзін-өзі тану пәні, әдебиет Интербелсенді тақта |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1 2 Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1 2 Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1 |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жидебайға саяхат
Жидебайға саяхат
|
Сабақ:Жидебайға саяхат |
|
Мектеп:№88А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Пән мұғалімі: А.Назарқұлова |
||||||
|
Сыныбы:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоцианалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру(5.Т/А6.) Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру(5.О5) |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
-Қыстырма, одағай, қаратпа сөздерді еркін қолдана алады. -Диалогке түсу арқылы өз пікірін білдіре алады. -Нақты ақпараттарды анықтауға сұрақтар құрастырады |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Эмоционалды сөздерді тауып, қыстырма, одағай, қаратпа сөздерді қолданады, қарапайым сұрақтар құрастырады. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Диалогке қатысып, өз пікірін білдіре алады,сұрақтар құрастыра алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындайалады:Диалогке даярлықсыз қатысып, пікірін еркін білдіре алады,нақты ақпараттарды анықтауға сұрақтар құрастырады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады:Диалогке түсіп, өз пікірін білдіре алады. |
||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жайлау, Абай, Ұлжан, Зере |
|||||||
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Абайдың сұрағы, Зеренің әңгімесі |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:Абайдың ертегі, әңгімені ұнатуы |
|||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Абайдың әңгімеге құмар болуы |
|||||||
|
ишара: |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Абайды, өскен жерін біледі |
||||||
|
Жоспар: |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Басы 7 минут |
«Егер де мен» тренингі арқылы шаттық шеңберін орнатамыз. Қыстырма, одағай, қаратпа сөздер арқылы топқа бөлемін. |
Стикерлер |
|||||
|
Ортасы 15 минут |
1-тапсырма. Аудиожазба арқылы мәтінді тыңдайды.(5мин) Дескриптор: 1. Мәтінді тыңдайды,түсінеді 2-тапсырма. Топтық жұмыс. Топта оқушылар мәтінді өздері оқиды.(5мин) Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды,түсінеді. 2. Мәтіннен қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді табады. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді қатыстырып диалог құрастырыңдар(5мин) Дескриптор: 1.Қыстырма,одағай,қаратпа сөздерді қатыстырып диалогке түседі. 2.Өз пікірін білдіре алады. |
Аудиожазба |
|||||
|
Соңы 10мин Кері байланыс: 5мин Бағалау: 3мин |
4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Ойлы сұрақ-ақылды жауап» әдісі арқылы нақты ақпараттарды қатыстырып, сұрақтар құрастыру. Дескриптор: 1. Нақты ақпараттарды қатыстырып сұрақтар қояды. 2.Сұрақтарға жауап береді. «Бес саусақ» әдісі арқылы Смайликтер арқылы бағалау |
Смайлик |
|||||
|
Қосымша ақпарат: |
|||||||
|
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетілуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Әр оқушының деңгейіне қарай тапсырма беруге әрекет жасаймын. |
Смайликтер арқылы топ ішінде өзін-өзі бағалауды жоспарлаймын |
Өзін-өзі тану пәні, әдебиет Интербелсенді тақта |
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1 2 Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1 2 Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1 |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













