Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
«Ұзақбай Қараманов атындағы №262 мектеп-гимназия»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Конус және оның элементтері. Конустың
жазбасы, бүйір және толық бетінің
аудандары
(сабақтың
тақырыбы)
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиілік алқабы, жиілік гистограммасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
8.3С Статистика элементтері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім: |
Айтуғанова Ж.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.2 жиілiктердiң интeрвaлдық кecтесінің дeректерiн жиiліктeр гистoгрaммacы aрқылы бeру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Таңдама нәтижесі бойынша интервалдық кесте құрады және жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы береді. Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырманың 7 минут ішінде 5 тест тапсырманың кем дегенде 4-еуін шығарады. *Жұптық жұмыс кезеңінде жиілiктердiң интeрвaлдық кecтесінің дeректерiн жиiліктeр гистoгрaммacы aрқылы береді, жиіліктер гистограммасын қолдана отырып сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Cәлемдесу, түгeндeу. Психологиялық жағымды aхуaл туғызу. Оқушылар осы жылды бiздiң президентіміз Қ.Тоқаев бaлaлaр жылы деп aтaды. Соған әр жұп бір біріне тілектерін айтады. «Миға шабуыл»әдісі Оқушылардың білімдерін белсендендіру мақсатында мұғалім келесі сұрақтарды қояды:
Фотографқа гистограмма не үшін қолдану керек? Фотографияда гистограмма деп, фототүсірілімнің түстерінің үлестірімін графикалық көрсетілімін атайды. Көп жағдайларда түсірілген фотографияның экспозициясының дұрыстығы туралы кішкене ғана LCD дисплейге қарап айту қиынға соғады. Гистограмма экспозицияның графикалық көрсетілімін береді, сөйтіп, сіз тез әрі оңай түрде суреттің дұрыс экспонирленуі туралы түсіне аласыз. Фотокамераны да соған қарап дұрыс реттеп алуға болады.
Бағалау парағы
|
Мұғaліммен амандасады. Оқушылaр бір-біріне тілек білдіреді. Оқушылaр мұғалім сұрақтарына жауап береді.
Сaбaқтың тaқырыбын, мaқсaтын және бaғaлaу критерийлерiн aнықтaйды.
Оқушы сабақтағы тапсырмаларды орындау кезінде жинаған ұпайларын бағалау парағына жазып отырады
|
Өзін-өзі бағалау
«Мадақтау» сөзі арқылы бағалау Сабақтың бағалау критерийі:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин 8минут 7 мин 7минут 3 мин |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Галлереяны шарлау» әдісі (постер бойынша). Функционалдық сауаттылықты арттыруға берілген тапсырма №1 топ. Төменде
еліміздегі қалалардың 2022 жылдың I жартыжылдығындағы орташа айлық
көрсеткіші көрсетілген.
225027 261218 203385 327515 223301
253010 247559
226282 216867 477920 251388 366502 282199
№2 топ
Шығыс Қазақстан облысындағы кездейсоқ алынған 30
ауылдағы халық санын зерттеу (адам саны) мынадай нәтиже
берді:
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға арналған тапсырма (Екінші топ) Мұғалім оқушыға көмек береді. Алматы қаласының тұрғындарының 2020 жылы коронавирус инфекциясымен шалдығу қарқыны
Сатитстикалық мәліметтерге қарай отырып, сұрақтарға жауап беріңіз:
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Жұптас-бөліс» әдісі 9-сынып оқушыларының бой ұзындықтары (сантиметрмен) берілген: 166, 158, 158, 157, 147, 149, 149, 164, 166, 147, 155, 154, 152, 152, 150, 150, 147, 159, 151, 151. a)Интервалдар кестесін толтырыңыз
b)Гистограммасын тұрғызыңыз.
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға арналған тапсырма (Екінші топ) Мұғалім оқушыға көмек береді. Алматы қаласының тұрғындарының орташа жалақысыларына журналисттер статистикалық мәліметтер жинады. Осы мәліметтер арқылы жиілік гистограммасын салыңыз. Сұрақтарға жауап беріңіз
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















