(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Жіктеу есімдіктерінің септелуі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жіктеу есімдіктерінің септелуі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
4.1.4.1 тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау 4.4.2.4 жіктеу есімдіктерін септей алу |
|
|
Сабақтың мақсаты : |
Құндылықтар:
|
|
Сабақтың барысы :
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Жұмыс ережесін келісу
«QAZMATH»
Әдісі Өткен сабаққа шолу «КЕЗДЕЙСОҚ ДӨҢГЕЛЕК» әдісімен жүреді. https://wordwall.net/ru/resource/69021348
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді - 1
Олай болса, бүгінгі сабақта жіктеу есімдіктерінің септелуі тақырыбында тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Мұғаліммен сәлемдеседі, психологиялық ахуал қалыптастырады
Сабақ ережесімен келіседі. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды Тапсырманы орындайды |
Мадақтау сөздер арқылы «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Оқулық Интеракивті тақта көрнекіліктер карта
Суреттер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
Жаңа сабақ. 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. 53-жаттығу. Зат есім мен есімдіктің септелуін салыстырыңдар. Қандай өзгешеліктер бар? Дескриптор: - Зат есім мен есімдіктің септелуін салыстырып өзгешеліктер бар - 1 54-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті есімдікті қойып, мәтінді көшіріп жазыңдар. Олар, оның, мен. Неліктен сол есімдіктерді қойғандарыңды дәлелдеңдер. Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті есімдікті қояды- 1 55-жаттығу. Кестені толтырыңдар.
Сөз таптарын өзара салыстырыңдар. Дескриптор: - Сөз таптарын өзара салыстырады – 1б - Кез келген жіктеу есімдігін көпше түрде септеп жазады – 1б.
Сергіту сәті. «ЫСТЫҚ ДОДОКАЭДР» (Т) Топтық жұмыс. Тақтамен , дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. Топтық тапсырма Тірек сөздерді пайдаланып монолог құру (56-жаттығу бойынша)1т-тоқылдақ,2т-жолбарыс,3т-арқар,4т-бұғы Дескриптор:
57-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін табыңдар. Бар ма жоқ па, оны анық білмейсің, Ол жоқ жерде өмір сүріп жүрмейсің. (ауа) Есімдіктерді табыңдар. (оны, ол) Жіктеу есімдігінің орнына ауа сөзін қоюға болады. Дескриптор: Жұмбақты оқып, шешуін табады -1балл |
Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды.
Тапсырманы орындайды.
Жұмбақты оқып, шешуін табу, есімдіктерді табу |
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
ДОДОКАЭДР
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут
|
Сабақты бекіту. «Өрмекші торы» әдісі
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді – 1балл
«КЕРУЕН» әдісі Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 58-жаттығу. |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды . |
«Асық әдісі» арқылы бағалау
Жинаған асық санына байланысты дискриптор бойынша балдары саналып есептеледі.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Жүктеу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жіктеу есімдіктерінің септелуі. Ашық сабақ
Жіктеу есімдіктерінің септелуі. Ашық сабақ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Жіктеу есімдіктерінің септелуі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жіктеу есімдіктерінің септелуі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
4.1.4.1 тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау 4.4.2.4 жіктеу есімдіктерін септей алу |
|
|
Сабақтың мақсаты : |
Құндылықтар:
|
|
Сабақтың барысы :
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут |
I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Жұмыс ережесін келісу
«QAZMATH»
Әдісі Өткен сабаққа шолу «КЕЗДЕЙСОҚ ДӨҢГЕЛЕК» әдісімен жүреді. https://wordwall.net/ru/resource/69021348
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді - 1
Олай болса, бүгінгі сабақта жіктеу есімдіктерінің септелуі тақырыбында тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Мұғаліммен сәлемдеседі, психологиялық ахуал қалыптастырады
Сабақ ережесімен келіседі. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды Тапсырманы орындайды |
Мадақтау сөздер арқылы «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Оқулық Интеракивті тақта көрнекіліктер карта
Суреттер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
Жаңа сабақ. 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. 53-жаттығу. Зат есім мен есімдіктің септелуін салыстырыңдар. Қандай өзгешеліктер бар? Дескриптор: - Зат есім мен есімдіктің септелуін салыстырып өзгешеліктер бар - 1 54-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті есімдікті қойып, мәтінді көшіріп жазыңдар. Олар, оның, мен. Неліктен сол есімдіктерді қойғандарыңды дәлелдеңдер. Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті есімдікті қояды- 1 55-жаттығу. Кестені толтырыңдар.
Сөз таптарын өзара салыстырыңдар. Дескриптор: - Сөз таптарын өзара салыстырады – 1б - Кез келген жіктеу есімдігін көпше түрде септеп жазады – 1б.
Сергіту сәті. «ЫСТЫҚ ДОДОКАЭДР» (Т) Топтық жұмыс. Тақтамен , дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. Топтық тапсырма Тірек сөздерді пайдаланып монолог құру (56-жаттығу бойынша)1т-тоқылдақ,2т-жолбарыс,3т-арқар,4т-бұғы Дескриптор:
57-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін табыңдар. Бар ма жоқ па, оны анық білмейсің, Ол жоқ жерде өмір сүріп жүрмейсің. (ауа) Есімдіктерді табыңдар. (оны, ол) Жіктеу есімдігінің орнына ауа сөзін қоюға болады. Дескриптор: Жұмбақты оқып, шешуін табады -1балл |
Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды.
Тапсырманы орындайды.
Жұмбақты оқып, шешуін табу, есімдіктерді табу |
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
ДОДОКАЭДР
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут
|
Сабақты бекіту. «Өрмекші торы» әдісі
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді – 1балл
«КЕРУЕН» әдісі Кері байланыс
Үй тапсырмасы: 58-жаттығу. |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды . |
«Асық әдісі» арқылы бағалау
Жинаған асық санына байланысты дискриптор бойынша балдары саналып есептеледі.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
шағым қалдыра аласыз















