|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Сейтқасымова Гүлдана |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиынтықты орындау. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.3.1-Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, тігін машинасында технологиялық талапқа сайкес бұйым жасау 7.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеу барысында қолданылатын құралдарды анықтау, таңдау, қолдану 7.1.4.2-Бұйымның өзіндік құны мен материалдық шығындарын анықтау. 7.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Эстетикалық құндылық: Сәндік өнердің негізінде әсемдік, гармония, және форманың үйлесімділігі жатыр. Көркемдік жазба да осы эстетикалық талаптарға жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы 0-5 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Таныстырылым, оқу жоспары |
||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
5 мин |
1 тапсырма: (Ө) Бұйымды пішуге дайындау: ақауларын, бұйымның өңі мен теріс жағын анықтау, ылғалды-жылумен өңдеу.
2 Эстетикалық сезімнің
қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы
жастардың көркемдік талғамы мен сезімі
дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Бұйымның ақауларын, бұйымның өңі мен теріс жағын анықтайды; Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеуден өткізеді; Бұйымды тігуде біріктіру және шет тігістері түрлерін біледі; Тігін машинасын қолданып және технологиялық реттілігін сақтай отырып, өңдеу операцияларын орындайды; Конструкциялар, заманауй тоқыма және өңдеу материалдарын қолданады; |
Правила раскроя https://www.youtube.com/watch?v=PBVYLY6T4pg
Раскрой ткани. Как подготовить ткань к раскрою и избежать ошибок? |
||
|
5 мин Аяқталуы |
Оқушылар өз туындыларына атау беріп, сыныпқа ұсынады, өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды. Жұмыс орнын тазалау. (Қ) Сабақтың соңында оқушылармен бірге орындалған жұмыстардың көрмесін өткізіп, талдау «Қолмен белгі беру» әдісін қолдану. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жиынтықты орындау. 7 сынып
Жиынтықты орындау. 7 сынып
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Сейтқасымова Гүлдана |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиынтықты орындау. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.3.1-Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, тігін машинасында технологиялық талапқа сайкес бұйым жасау 7.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеу барысында қолданылатын құралдарды анықтау, таңдау, қолдану 7.1.4.2-Бұйымның өзіндік құны мен материалдық шығындарын анықтау. 7.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Эстетикалық құндылық: Сәндік өнердің негізінде әсемдік, гармония, және форманың үйлесімділігі жатыр. Көркемдік жазба да осы эстетикалық талаптарға жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы 0-5 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Таныстырылым, оқу жоспары |
||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
5 мин |
1 тапсырма: (Ө) Бұйымды пішуге дайындау: ақауларын, бұйымның өңі мен теріс жағын анықтау, ылғалды-жылумен өңдеу.
2 Эстетикалық сезімнің
қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы
жастардың көркемдік талғамы мен сезімі
дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Бұйымның ақауларын, бұйымның өңі мен теріс жағын анықтайды; Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеуден өткізеді; Бұйымды тігуде біріктіру және шет тігістері түрлерін біледі; Тігін машинасын қолданып және технологиялық реттілігін сақтай отырып, өңдеу операцияларын орындайды; Конструкциялар, заманауй тоқыма және өңдеу материалдарын қолданады; |
Правила раскроя https://www.youtube.com/watch?v=PBVYLY6T4pg
Раскрой ткани. Как подготовить ткань к раскрою и избежать ошибок? |
||
|
5 мин Аяқталуы |
Оқушылар өз туындыларына атау беріп, сыныпқа ұсынады, өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды. Жұмыс орнын тазалау. (Қ) Сабақтың соңында оқушылармен бірге орындалған жұмыстардың көрмесін өткізіп, талдау «Қолмен белгі беру» әдісін қолдану. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
тапсырма














