Түркістан облысы
Шардара ауданы,
«Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп» кмм
Информатика пәні мұғалімі Спатай Сәкен Жанысбекұлы
Тақырыбы: Жоба дегеніміз не?
|
Бөлімі |
VI бөлім. Роботтехника: «Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар:«Қоршаған орта»,«Саяхат») |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жоба дегеніміз не? |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.1.2өз идеяларын мəтіндік редакторда жазу; 2.3.2.1қосымшалар арасындағы мəліметтермен ауысу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Жоба жұмысының кезеңдері мен жəне рəсімдеумен танысады. |
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастырукезеңі (1-7мин.) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.І.Қызығушылықты ояту «Мадақтау»ойыны Оқушылар сынып ішінде əрі-беріжүріп,бір-біріне мақтау мен комплимент айтады: «Бүгін сондай көңілдісің!»,«Мен сені шыншылдығың менəділеттілігің үшін өте сыйлаймын!», «Сен өте əдепті жансың!», «Маған сенімен бір топта жұмыс істегенұнайды!».Бұл ойынды шағын топ ішіндеде ұйымдастыруға болады./Оқушыларға Психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/. |
||||
|
Топтастыру |
Топтастыру.«Молекулалар»əдісі Мұғалім оқушыларға енді олардың атомдар екенін айтады. Содан соң: «10 атомнанмолекулағабірігіңдер!»–дегентапсырмабереді.Осылайша атом санын азайта береді.Мұғалім өзінің қанша оқушыдан бірігетінінайтып топтастырады. Ітоп:Атомдар ІІтоп:Молекулалар |
||||
|
Ой |
Мұғалім өткен |
|
Мұғалім |
||
|
қозғау.«Миға |
сабақпенжаңа |
ақпаратты |
белсенділік |
||
|
шабуыл»əдісі |
сабақты |
компьютерде |
танытқан |
||
|
|
ұштастыру |
жүйелеп |
оқушыларды |
||
|
|
мақсатында |
көпшілікке қалай |
«Қошеметтеу» |
||
|
|
оқушыларға |
таныстыруға |
əдісі бойынша |
||
|
|
сұрақтарқояды. |
болады? |
бағалайды. |
||
|
|
–Өзіңді |
|
|
||
|
|
қызықтырған |
|
|
||
|
|
тақырыпқа |
|
|
||
|
|
Зерттеу жүргізіп |
|
|
||
|
|
көрдіңбе? |
|
|
||
|
|
–«Жоба»дегенді |
|
|
||
|
|
қалайтүсінесің? |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жаңа сабаққа дайындық |
Жаңасабаққадайындықретінде«Сұрақ-жауап»əдісін қолданып,талқылау жұмысын жүргізу.Қандайда болмасын ақпарат (мəлімет,проблема,сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша ой салады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін,мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. |
|
Интерактивті тақта оқулық Дербес компьютер |
|
|
|
1-тапсырма Оқулықта берілген суреттерге қарап,қандай тақырыптажоба жұмысын ұсынған болар едің? |
айтады. |
Оқушыларбірін -бірі «Қошеметтеу»əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта оқулық Дербес компьютер |
|
|
Сабақтың соңы(7мин.) Сабақтыбекіту.Рефлексия |
ІІІ.Ойтолғаныс.Рефлексия (Ө)«Ойтолғаныс»əдісі Бұл кезеңде күнделікті оқыту үдерісіндеоқушы өзіндік толғаныс, дағды-машықтарынұйымдастыру, өзіне де, өзгеге де сын көзбенқарап, баға беруге үйренеді. Оқушылар өзойларын, өздері байқаған ақпараттардысалмақтап, салыстырып, түйіндеп өзсөздерімен айта алады. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу»əдісі бойынша бағалайды. |
Бұл сатыда оқушыларбір-бірімен əсерлі түрде ой алмастыру, ойтүйістіру, өзі үйрену жолын, кестесін жасаумақсатында басқалармен пікір алмастырады,үйренеді. Бұл үйрену сатысы – ойды қайтатүйіп, жаңа өзгерістер жасайтын қорытындыкезең болып табылады. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жоба дегеніміз не?
Жоба дегеніміз не?
Түркістан облысы
Шардара ауданы,
«Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп» кмм
Информатика пәні мұғалімі Спатай Сәкен Жанысбекұлы
Тақырыбы: Жоба дегеніміз не?
|
Бөлімі |
VI бөлім. Роботтехника: «Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар:«Қоршаған орта»,«Саяхат») |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жоба дегеніміз не? |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.1.2өз идеяларын мəтіндік редакторда жазу; 2.3.2.1қосымшалар арасындағы мəліметтермен ауысу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Жоба жұмысының кезеңдері мен жəне рəсімдеумен танысады. |
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастырукезеңі (1-7мин.) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.І.Қызығушылықты ояту «Мадақтау»ойыны Оқушылар сынып ішінде əрі-беріжүріп,бір-біріне мақтау мен комплимент айтады: «Бүгін сондай көңілдісің!»,«Мен сені шыншылдығың менəділеттілігің үшін өте сыйлаймын!», «Сен өте əдепті жансың!», «Маған сенімен бір топта жұмыс істегенұнайды!».Бұл ойынды шағын топ ішіндеде ұйымдастыруға болады./Оқушыларға Психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/. |
||||
|
Топтастыру |
Топтастыру.«Молекулалар»əдісі Мұғалім оқушыларға енді олардың атомдар екенін айтады. Содан соң: «10 атомнанмолекулағабірігіңдер!»–дегентапсырмабереді.Осылайша атом санын азайта береді.Мұғалім өзінің қанша оқушыдан бірігетінінайтып топтастырады. Ітоп:Атомдар ІІтоп:Молекулалар |
||||
|
Ой |
Мұғалім өткен |
|
Мұғалім |
||
|
қозғау.«Миға |
сабақпенжаңа |
ақпаратты |
белсенділік |
||
|
шабуыл»əдісі |
сабақты |
компьютерде |
танытқан |
||
|
|
ұштастыру |
жүйелеп |
оқушыларды |
||
|
|
мақсатында |
көпшілікке қалай |
«Қошеметтеу» |
||
|
|
оқушыларға |
таныстыруға |
əдісі бойынша |
||
|
|
сұрақтарқояды. |
болады? |
бағалайды. |
||
|
|
–Өзіңді |
|
|
||
|
|
қызықтырған |
|
|
||
|
|
тақырыпқа |
|
|
||
|
|
Зерттеу жүргізіп |
|
|
||
|
|
көрдіңбе? |
|
|
||
|
|
–«Жоба»дегенді |
|
|
||
|
|
қалайтүсінесің? |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жаңа сабаққа дайындық |
Жаңасабаққадайындықретінде«Сұрақ-жауап»əдісін қолданып,талқылау жұмысын жүргізу.Қандайда болмасын ақпарат (мəлімет,проблема,сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша ой салады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін,мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. |
|
Интерактивті тақта оқулық Дербес компьютер |
|
|
|
1-тапсырма Оқулықта берілген суреттерге қарап,қандай тақырыптажоба жұмысын ұсынған болар едің? |
айтады. |
Оқушыларбірін -бірі «Қошеметтеу»əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта оқулық Дербес компьютер |
|
|
Сабақтың соңы(7мин.) Сабақтыбекіту.Рефлексия |
ІІІ.Ойтолғаныс.Рефлексия (Ө)«Ойтолғаныс»əдісі Бұл кезеңде күнделікті оқыту үдерісіндеоқушы өзіндік толғаныс, дағды-машықтарынұйымдастыру, өзіне де, өзгеге де сын көзбенқарап, баға беруге үйренеді. Оқушылар өзойларын, өздері байқаған ақпараттардысалмақтап, салыстырып, түйіндеп өзсөздерімен айта алады. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу»əдісі бойынша бағалайды. |
Бұл сатыда оқушыларбір-бірімен əсерлі түрде ой алмастыру, ойтүйістіру, өзі үйрену жолын, кестесін жасаумақсатында басқалармен пікір алмастырады,үйренеді. Бұл үйрену сатысы – ойды қайтатүйіп, жаңа өзгерістер жасайтын қорытындыкезең болып табылады. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













