Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Б. Момышұлы атындағы №6 мектеп-гимназия» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жобаға идея
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жунісбек М |
|||
|
Күні |
16,01,2024 ж |
|||
|
Сынып: 3 «Ж» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жобаға идея |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 1. 1. 1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану; 3.2.1.3. мәтінді өңдеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдеуді үйренеді |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдейді |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
|
Құндылықтарға |
Ұлттық код |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүл шоғы» әдісі» ойыны Топқа бөлу: «Сандар» арқылы топтарға біріктіреді. Үй тапсырмасын тексеру Word мәтіндік редакторы мүмкіндіктері туралы айтып бер Жаңа сабақ тақырыбын ашу • Халқымыздың қандай ұлттық өнер түрлерін білесің? • Күнделікті тұрмыста ою-өрнекпен безендірілген қандай тұрмыстық заттарды пайдаланасың (1-сурет)? • «Қазақтың ұлттық оюөрнегі» тақырыбындағы жоба жұмысын орындауда мәтіндік редакторды қалай қолданар едің?
|
Пән мұғалімімен амандасады;
Оқушылар шеңбер болып тұрып, гүл шоғын ұсынып тілек айтады, сабаққа көңілді қатысады Оқушылар шеңберде тұрған қалпында сандарды айтып топтарға бірігеді Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім оқушыларға мәтінді редакциялау жолдарын көрсете отырып, сабақты түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы «Ұлттық ою-өрнектер» жобасын орындауды жоспарлаңдар. Жобаның жоспарын ұсыныңдар. Жобадағы негізгі тақырыптарды көрсетіңдер Компьютерде жұмыс 2-тапсырма Жұптық жұмыс Мәтін теру кезінде пернетақтадан төмендегі символдарды енгізу үшін қандай әрекеттерді орындаймыз?
Төменде берілген өрнектер туралы ақпарат іздеңдер. «Бұл өр нектерге қандай атау берер едіңдер? Бұл өрнектер қандай бұйымдарға салынуы мүмкін?» сұрақтарына өз жауаптарыңды мәтіндік редакторда теріңдер.
3-тапсырма ЕБҚ Жеке жұмыс Word редакторында төмендегі тапсырмаларды орында. 1.«Қошқармүйіз» атауын 1 рет теріп, 3 рет көшіріп қой. 2.«Қошқармүйіз» оюының суретін (7-сурет) бір рет кірістіріп, үш рет көшіріп қой.
|
Топтық талқылау жасайды Жұптық жұмыс орындайды Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: Жоба жоспарлайды Жоба жоспарын ұсынады Дескриптор: Пернетақта символдарын біледі Мәтіндік редактормен жұмыс жасайды Дескриптор: Word редакторында тапсырма орындайды |
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Жеке жұмыс • Мәтіндік редактордың өзіңе ұнаған үш қызметін (командасын) сипатта. • Мәтін бөліктерін ерекшелеудің қандай тиімді әдістері бар? • Мәтінді редакциялау үшін қажет болатын құралдарды жаз Кері байланыс: Стикерлерді оқу барысын талдау үшін қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады: Мен нені үйрендім? Маған не қиын болып көрінді? Не күрделі болды? Мен енді нені үйренгім келеді? Үй тапсырмасы Мәтінді ерекшелеу әдістерін оқиды |
Сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жобаға идея" 6 сынып
"Жобаға идея" 6 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Б. Момышұлы атындағы №6 мектеп-гимназия» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жобаға идея
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жунісбек М |
|||
|
Күні |
16,01,2024 ж |
|||
|
Сынып: 3 «Ж» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жобаға идея |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3. 1. 1. 1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану; 3.2.1.3. мәтінді өңдеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдеуді үйренеді |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдейді |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
|
Құндылықтарға |
Ұлттық код |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүл шоғы» әдісі» ойыны Топқа бөлу: «Сандар» арқылы топтарға біріктіреді. Үй тапсырмасын тексеру Word мәтіндік редакторы мүмкіндіктері туралы айтып бер Жаңа сабақ тақырыбын ашу • Халқымыздың қандай ұлттық өнер түрлерін білесің? • Күнделікті тұрмыста ою-өрнекпен безендірілген қандай тұрмыстық заттарды пайдаланасың (1-сурет)? • «Қазақтың ұлттық оюөрнегі» тақырыбындағы жоба жұмысын орындауда мәтіндік редакторды қалай қолданар едің?
|
Пән мұғалімімен амандасады;
Оқушылар шеңбер болып тұрып, гүл шоғын ұсынып тілек айтады, сабаққа көңілді қатысады Оқушылар шеңберде тұрған қалпында сандарды айтып топтарға бірігеді Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім оқушыларға мәтінді редакциялау жолдарын көрсете отырып, сабақты түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы «Ұлттық ою-өрнектер» жобасын орындауды жоспарлаңдар. Жобаның жоспарын ұсыныңдар. Жобадағы негізгі тақырыптарды көрсетіңдер Компьютерде жұмыс 2-тапсырма Жұптық жұмыс Мәтін теру кезінде пернетақтадан төмендегі символдарды енгізу үшін қандай әрекеттерді орындаймыз?
Төменде берілген өрнектер туралы ақпарат іздеңдер. «Бұл өр нектерге қандай атау берер едіңдер? Бұл өрнектер қандай бұйымдарға салынуы мүмкін?» сұрақтарына өз жауаптарыңды мәтіндік редакторда теріңдер.
3-тапсырма ЕБҚ Жеке жұмыс Word редакторында төмендегі тапсырмаларды орында. 1.«Қошқармүйіз» атауын 1 рет теріп, 3 рет көшіріп қой. 2.«Қошқармүйіз» оюының суретін (7-сурет) бір рет кірістіріп, үш рет көшіріп қой.
|
Топтық талқылау жасайды Жұптық жұмыс орындайды Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: Жоба жоспарлайды Жоба жоспарын ұсынады Дескриптор: Пернетақта символдарын біледі Мәтіндік редактормен жұмыс жасайды Дескриптор: Word редакторында тапсырма орындайды |
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Жеке жұмыс • Мәтіндік редактордың өзіңе ұнаған үш қызметін (командасын) сипатта. • Мәтін бөліктерін ерекшелеудің қандай тиімді әдістері бар? • Мәтінді редакциялау үшін қажет болатын құралдарды жаз Кері байланыс: Стикерлерді оқу барысын талдау үшін қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады: Мен нені үйрендім? Маған не қиын болып көрінді? Не күрделі болды? Мен енді нені үйренгім келеді? Үй тапсырмасы Мәтінді ерекшелеу әдістерін оқиды |
Сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















