Күнделікті сабақ жоспары
Сабақ: дефектологтың түзету сабағы
Тақырыбы: «Жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта ».
Мақсаты: таныс заттарды көлеміне қарай және санына қарай салыстыру, жоғарыда-төменде ұғымын ұғындыру,
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі: Психолого педагогикалық дайындық. Ұсақ моториканы дамытуға арналған жаттығулар:
Жылулық шеңбері: Балаларды шеңбер бойына тұрғызып,бір-біріне жылы сөздер айтқызу.
Ұсақ моториканы дамытуға арналған жаттығулар:
«Санамақ», «Балалар жүгіреді», «Саусақтар амандасады»
Негізгі бөлім
Жаңа сабақ:
-Балалар бүгінгі сабақ ерекше болайын деп тұр,өйткені біз сендермен орманға саяхатқа аттанамыз
Дайынсындар ма?Олай болса бәріміз шеңберге тұрып қолымыздан ұстап көзімізді жұмып бір-біріміздге сәт сапар тілейік.(сол кезде әуен ойналады,құстардың ормандағы дауыстары)
-Балалар сендермен орманға келдік.Қарандаршы қандай тамаша,тып-тыныш,орманда шулауға болмайды.
-Айналамызға қарайықшы нелерді көріп тұрмыз?(ағаштарды)
-Мына ағашқа қарайықшы қандай пішінге ұқсайды?(үшбұрышқа)
-Дұрыс ол шырша
-Мына ағаш ше? (Дөңгелек)
-Дұрыс бұл емен ағашы
-Ал мында ағаштың артында нелер тығылып отыр? (қояндар)
-Балалар мына ағашқа қарайықшы бұл ағаштың жоғарғы бұталары жіңішке екен,ал төменгі жағы жуаң екен. (жуан,жіңішке)
-Ағаштың жоғарында отырған не? (тиін)
-Ал төменгі жағында не отыр? (кірпі)
-Дұрыс,жоғарында тиын,төменгісінде кірпі отыр.
Сыныптың ішінің оң жағында не орналасқан?
-Сол жағында не орналасқан?
-Төменде ше?
-Жоғарыда ше?
"Жоғарыда-төменде" ойыны
Балалар допты жоғары,содан кейін төмен лақтырады.
Сергіту сәті:
«Оңға түзу тұр»
Солға түзу тұр,
Алға бір адым.
Артқа бір адым
Оңға бұрылып,
Солға үңіліп,
Төмен –жоғары қарайық,
Орнымыздан тұрайық.
Сөздік жұмыс:жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта.
Жаңа сабақты қорытындылау: .Ненің іңі кайда орналасқан? (ағашқа жоғарғы жағына тиынды,томенгісіне қоянның іңін табады)
Заттың санына байланысты санды табу. (1,2 санын тауып қысқыш пен қыстыру)
Тапсырмаларды орындап сабақты аяқтау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта ».
«Жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта ».
Күнделікті сабақ жоспары
Сабақ: дефектологтың түзету сабағы
Тақырыбы: «Жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта ».
Мақсаты: таныс заттарды көлеміне қарай және санына қарай салыстыру, жоғарыда-төменде ұғымын ұғындыру,
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі: Психолого педагогикалық дайындық. Ұсақ моториканы дамытуға арналған жаттығулар:
Жылулық шеңбері: Балаларды шеңбер бойына тұрғызып,бір-біріне жылы сөздер айтқызу.
Ұсақ моториканы дамытуға арналған жаттығулар:
«Санамақ», «Балалар жүгіреді», «Саусақтар амандасады»
Негізгі бөлім
Жаңа сабақ:
-Балалар бүгінгі сабақ ерекше болайын деп тұр,өйткені біз сендермен орманға саяхатқа аттанамыз
Дайынсындар ма?Олай болса бәріміз шеңберге тұрып қолымыздан ұстап көзімізді жұмып бір-біріміздге сәт сапар тілейік.(сол кезде әуен ойналады,құстардың ормандағы дауыстары)
-Балалар сендермен орманға келдік.Қарандаршы қандай тамаша,тып-тыныш,орманда шулауға болмайды.
-Айналамызға қарайықшы нелерді көріп тұрмыз?(ағаштарды)
-Мына ағашқа қарайықшы қандай пішінге ұқсайды?(үшбұрышқа)
-Дұрыс ол шырша
-Мына ағаш ше? (Дөңгелек)
-Дұрыс бұл емен ағашы
-Ал мында ағаштың артында нелер тығылып отыр? (қояндар)
-Балалар мына ағашқа қарайықшы бұл ағаштың жоғарғы бұталары жіңішке екен,ал төменгі жағы жуаң екен. (жуан,жіңішке)
-Ағаштың жоғарында отырған не? (тиін)
-Ал төменгі жағында не отыр? (кірпі)
-Дұрыс,жоғарында тиын,төменгісінде кірпі отыр.
Сыныптың ішінің оң жағында не орналасқан?
-Сол жағында не орналасқан?
-Төменде ше?
-Жоғарыда ше?
"Жоғарыда-төменде" ойыны
Балалар допты жоғары,содан кейін төмен лақтырады.
Сергіту сәті:
«Оңға түзу тұр»
Солға түзу тұр,
Алға бір адым.
Артқа бір адым
Оңға бұрылып,
Солға үңіліп,
Төмен –жоғары қарайық,
Орнымыздан тұрайық.
Сөздік жұмыс:жоғары-төмен, оң жақта, сол жақта.
Жаңа сабақты қорытындылау: .Ненің іңі кайда орналасқан? (ағашқа жоғарғы жағына тиынды,томенгісіне қоянның іңін табады)
Заттың санына байланысты санды табу. (1,2 санын тауып қысқыш пен қыстыру)
Тапсырмаларды орындап сабақты аяқтау
шағым қалдыра аласыз













