|
Білім беру ұйымының атауы |
«Темір» ЖОМ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері. Морфология |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.1.5.1 Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру
Жаңа білім
Соңы
Кері байланыс
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бағдаршам түстерін таңдау арқылы топтарға бөлу. Үй тапсырмасы бойынша өзіндік ізденіс жұмысын тыңдау Ширату жаттығуы: Тыңдалым алдындағы оқушыларға жұптық әңгімелесуге бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1.Жол белгілері туралы заң бар ма? 2.Жол белгілері болмаса не болар еді? 3.Жол ережесінің сақталуына кімдер жауапты?
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Тірек сөздерді анықтап, сұрақтар қоя біледі. I Жол белгілері-көлік қозғалысын реттеп, көлік жүргізуші мен жаяу жүргіншіге ақпарат беру мақсатында жол бойына қойылатын арнайы белгілер. Жол белгілері 7 топқа бөлінеді:
II Қиылыста. Жол шетінде,бұрышта, Түрлі-түсті белгілер бар тұратын Жүресің бе, жүрмегенің дұрыс па? Не істеу кере? Соған қарап ұғасың. Қызыл шеңбер ішіндегі таңбалар Әлденеге қатаң тыйым салады.
2-тапсырма «Кім жылдам?» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс
3-тапсырма. «Жол белгілері» бейнекөрініс. «Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс.
Үй тапсырмасы: 5-жаттығу
Кері байланыс Менің ең жақсы түсінген тапсырмам... Ең нашар түсінген тапсырмам... Болашақта мен............жасай алам
|
Оқушылар үй тапсырмасын айтады.
Сұрақтар бойынша жауап береді.
Оқушы мәтінмен жұмыс жасайды. Тірек сөздерді анықтайды. Сұрақтар қоя біледі
1.Сызба бойынша жіктеу; 2.Негізгі, қосымша ақпараттарды ажырату; 3. айтылмаған ақпаратты анықтау.
1.Бейне көрініс бойынша сұрақтар дайындайды; 2.Көтерілген мәселені анықтайды; 3. Көтерілген мәселе бойынша өз ойын еркін білдіреді.
|
ҚБ Мұғалім оқушы жауабын тыңдап , кері байланыс беріп отырады.
ҚБ
«Басбарамақ» тәсілі арқылы бағалау |
Оқулық
Әлеуметтік желі
Қазақ тілі оқулығы
маркер |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол белгілері
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Темір» ЖОМ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері. Морфология |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.1.5.1 Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру
Жаңа білім
Соңы
Кері байланыс
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бағдаршам түстерін таңдау арқылы топтарға бөлу. Үй тапсырмасы бойынша өзіндік ізденіс жұмысын тыңдау Ширату жаттығуы: Тыңдалым алдындағы оқушыларға жұптық әңгімелесуге бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1.Жол белгілері туралы заң бар ма? 2.Жол белгілері болмаса не болар еді? 3.Жол ережесінің сақталуына кімдер жауапты?
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Тірек сөздерді анықтап, сұрақтар қоя біледі. I Жол белгілері-көлік қозғалысын реттеп, көлік жүргізуші мен жаяу жүргіншіге ақпарат беру мақсатында жол бойына қойылатын арнайы белгілер. Жол белгілері 7 топқа бөлінеді:
II Қиылыста. Жол шетінде,бұрышта, Түрлі-түсті белгілер бар тұратын Жүресің бе, жүрмегенің дұрыс па? Не істеу кере? Соған қарап ұғасың. Қызыл шеңбер ішіндегі таңбалар Әлденеге қатаң тыйым салады.
2-тапсырма «Кім жылдам?» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс
3-тапсырма. «Жол белгілері» бейнекөрініс. «Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс.
Үй тапсырмасы: 5-жаттығу
Кері байланыс Менің ең жақсы түсінген тапсырмам... Ең нашар түсінген тапсырмам... Болашақта мен............жасай алам
|
Оқушылар үй тапсырмасын айтады.
Сұрақтар бойынша жауап береді.
Оқушы мәтінмен жұмыс жасайды. Тірек сөздерді анықтайды. Сұрақтар қоя біледі
1.Сызба бойынша жіктеу; 2.Негізгі, қосымша ақпараттарды ажырату; 3. айтылмаған ақпаратты анықтау.
1.Бейне көрініс бойынша сұрақтар дайындайды; 2.Көтерілген мәселені анықтайды; 3. Көтерілген мәселе бойынша өз ойын еркін білдіреді.
|
ҚБ Мұғалім оқушы жауабын тыңдап , кері байланыс беріп отырады.
ҚБ
«Басбарамақ» тәсілі арқылы бағалау |
Оқулық
Әлеуметтік желі
Қазақ тілі оқулығы
маркер |
||||||||
шағым қалдыра аласыз



