№6
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Жетісу облысы Сарқан ауданы бойынша білім бөлімі ММ
К.Қазыбаев атындағы ОМ
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
07.10.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жол-көлік оқиғаларының себептері» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Жолдағы қауіпсіздік ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. - Оқушыларды жолда абай болуға және қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал орнату:
«Ойлан, тап, жаса» жаттығуы. Мұғалім «қуану», «ренжу», «таңғалу», «жылау» кейпіндегі смайликтерді көрсетеді. «Қуанған кезде адамның бет-бейнесінде қандай өзгеріс болады? Кәне, айтып көрейікші». «Ренжіген кезде ше?». Сосын оқушылардан қуану, ренжу, таңғалу, жылау сезімдерін түрлі жағдаяттарда ым, қимылмен көрсетуді сұрайды: |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, бірі-біріне жағымды сөздер айтады Оқу құралдарын түгендейді. Арнайы педагог қойған сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Кереметсің!
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың аяғы 3 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Жол-көлік оқиғаларының себептері» Сабақ мақсатын хабарлау: Жол-көлік оқиғаларымен танысу және оларды болдырмау жолдарымен танысамын. Жол-көлік оқиғалары көбінесе көлік жүргізушілерінің, жаяу жүргіншілердің немесе басқа жол қозғалысына қатысушылардың ережелерді сақтамауы, абайсыз әрекеттері немесе техникалық ақаулардың салдарынан орын алады. Жол-көлік оқиғаларының негізгі себептері:
Көлік жүргізушілерінің жауапсыздығы, жылдамдықты асыру, жаяу жүргіншілердің ережелерді сақтамауы сияқты себептерді бейнероликтен көріп, талқылау. Оқушыларға сұрақ:
|
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды.
Оқушылар назарын проекторға аударады, бейнереоликті көріп өз ойларын айтады. |
Жарайсыңдар! Жарайсыңдар, рахмет! Оқушылардың жауабын тыңдау және оларды қауіпсіздік ережелерін дұрыс сақтауға бағыттау. |
Бейнеролик, Презентация, Оқушылардың жауабын тыңдау және оларды қауіпсіздік ережелерін дұрыс сақтауға бағыттау. |
||
|
Оқушылар жол қозғалыс ережелірінің суреттеріне қарап, еске сақтауға талпынады. |
Тамаша! |
|
|||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақта өздеріне қандай ақпарат алғанын айтады. |
Жарайсыңдар! |
Смайлдер.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жол-көлік оқиғаларының себептері»
«Жол-көлік оқиғаларының себептері»
№6
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Жетісу облысы Сарқан ауданы бойынша білім бөлімі ММ
К.Қазыбаев атындағы ОМ
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
07.10.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жол-көлік оқиғаларының себептері» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Жолдағы қауіпсіздік ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. - Оқушыларды жолда абай болуға және қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал орнату:
«Ойлан, тап, жаса» жаттығуы. Мұғалім «қуану», «ренжу», «таңғалу», «жылау» кейпіндегі смайликтерді көрсетеді. «Қуанған кезде адамның бет-бейнесінде қандай өзгеріс болады? Кәне, айтып көрейікші». «Ренжіген кезде ше?». Сосын оқушылардан қуану, ренжу, таңғалу, жылау сезімдерін түрлі жағдаяттарда ым, қимылмен көрсетуді сұрайды: |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, бірі-біріне жағымды сөздер айтады Оқу құралдарын түгендейді. Арнайы педагог қойған сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Кереметсің!
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың аяғы 3 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Жол-көлік оқиғаларының себептері» Сабақ мақсатын хабарлау: Жол-көлік оқиғаларымен танысу және оларды болдырмау жолдарымен танысамын. Жол-көлік оқиғалары көбінесе көлік жүргізушілерінің, жаяу жүргіншілердің немесе басқа жол қозғалысына қатысушылардың ережелерді сақтамауы, абайсыз әрекеттері немесе техникалық ақаулардың салдарынан орын алады. Жол-көлік оқиғаларының негізгі себептері:
Көлік жүргізушілерінің жауапсыздығы, жылдамдықты асыру, жаяу жүргіншілердің ережелерді сақтамауы сияқты себептерді бейнероликтен көріп, талқылау. Оқушыларға сұрақ:
|
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды.
Оқушылар назарын проекторға аударады, бейнереоликті көріп өз ойларын айтады. |
Жарайсыңдар! Жарайсыңдар, рахмет! Оқушылардың жауабын тыңдау және оларды қауіпсіздік ережелерін дұрыс сақтауға бағыттау. |
Бейнеролик, Презентация, Оқушылардың жауабын тыңдау және оларды қауіпсіздік ережелерін дұрыс сақтауға бағыттау. |
||
|
Оқушылар жол қозғалыс ережелірінің суреттеріне қарап, еске сақтауға талпынады. |
Тамаша! |
|
|||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақта өздеріне қандай ақпарат алғанын айтады. |
Жарайсыңдар! |
Смайлдер.
|
шағым қалдыра аласыз
















