|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный жалпы орта білім беретін
мектебі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
19 желтоксан |
|
|
Сынып: |
5 г |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
Жол реттеушісінің белгілері. |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларға көше қатынасы ережелерін меңгерту; Жолда жүру ережесін есте сақтау арқылы білгендерін пайдалана білуді тұрақты дағдыға айналдыру;Оқушыларды жол ережелерін бұлжытпай орындауға, сақтыққа тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Амандасу» бағдаршам түстері бойынша: оқушылар алдарына берілген бағдаршам суретінің әр түсіне екі оқушының атын жазады, содан кейін сол түске сай амандасады. Қызыл түс – қолыңды бұлғап амандас Сары түс – қолын алып амандас Жасыл түс- құшақтасып амандас Жасыл, қызыл, сары жетондар арқылы топқа бөлінеді. Ұшқыр ой сұрақтары:
РЕТТЕУШІ – бұл кім? (жауаптар) Дұрыс, бұл адам, жол қозғалысын реттейді. Ал кім біледі, «Реттеуші»бұл қандай сөзді білдіреді? «Regulate»(рэгьюлэйт) – ағылшынша «реттеуге» «Regel»- немісше «ереже» «Регулировщик» орысша. «Тездет бірақ қателеспе» — бұл бөлімде оқушылар бағдаршам және реттеушінің сигналдары туралы түсінгендерін таратылған парақшаларға жазып оны айтып береді. Осы арқылы оқушылардың сабақты қалай түсінгенін қорытындылаймы 1) «Сұрақ-жауап» (әр топқа сұрақтар қойылады) 2) «Жол ережелері» («Жалғасын тап» деген ойын) 3) «Кім жылдам?» (әр топқа тапсырма беріледі) 1. «Сұрақ-жауап» 1. Бағдаршам деген не? (Жол бойының қозғалысын реттейтін құрал) 2. Қай түс жанғанда машиналар жүреді? (жасыл) 3. Көлік күтетін жерді қалай атайды? (аялдама) 4. Көшеде жаяу жүрген адамдарды кімдер дейді? (жүргіншілер) 5. Бағдаршамның «Қызыл» көзі не дейді? («Тоқта» дейді) 6. Бағдаршамда неше көз бар? (Үш көз бар: қызыл, сары, жасыл) 7. Жаяу адамдардың өтетін жолындағы сызық. (ақжолақ) 8. «Жолаушылар» деген кім? (көлікке мінетін адамдар)
2. «Жол ережелері» Бұл кезең «Жалғасын тап» деген ойын түрінде өтеді. 1. Жүріп келе жатқан көліктің алдынан өтіп кетемін деуші болма.Ол тоқтағанша, не өтіп кеткенше тоса тұр. 2. Аялдамада тұрған автобустың арт жағынан айналып өт. Сонда сен оның соңынан келе жатқан машинаны дер кезінде көре аласың. 3. Жолдан өткенде әңгімені доғарып, барлық зейінді жол қауіпсіздігіне аудару керек. 4. Көшенің шетіне өту үшін арнайы өткелден өту керек. Ал қалалық жерлерде аспалы көпірлермен, жол асты жолымен жүреді. 3. «Кім жылдам?» деп аталады, әр топқа бірдей үлестірме қағаздар беріледі, тақтада тұрған жол белгілерінің суреттеріне сәйкестендіріп жабыстырасыздар.
1. Жол белгілері не үшін керек? 2. Жолда жүру ережесі қай жылы қабылданған? 3. Жиек жол дегеніміз не? 4. Жаяу жүргінші қай жермен жүреді? 5. Қандай белгілерді білесіңдер?
|
Оқушылар амандасады. Сұрақ-жауап шешімін тауып, бір- бірімен бөліседі. Бірлесе отырып жұмыстанады. |
Плакаттар презентация Үлестірме қағаздар |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол реттеушісінің белгілері
Жол реттеушісінің белгілері
|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный жалпы орта білім беретін
мектебі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
19 желтоксан |
|
|
Сынып: |
5 г |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
Жол реттеушісінің белгілері. |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларға көше қатынасы ережелерін меңгерту; Жолда жүру ережесін есте сақтау арқылы білгендерін пайдалана білуді тұрақты дағдыға айналдыру;Оқушыларды жол ережелерін бұлжытпай орындауға, сақтыққа тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Амандасу» бағдаршам түстері бойынша: оқушылар алдарына берілген бағдаршам суретінің әр түсіне екі оқушының атын жазады, содан кейін сол түске сай амандасады. Қызыл түс – қолыңды бұлғап амандас Сары түс – қолын алып амандас Жасыл түс- құшақтасып амандас Жасыл, қызыл, сары жетондар арқылы топқа бөлінеді. Ұшқыр ой сұрақтары:
РЕТТЕУШІ – бұл кім? (жауаптар) Дұрыс, бұл адам, жол қозғалысын реттейді. Ал кім біледі, «Реттеуші»бұл қандай сөзді білдіреді? «Regulate»(рэгьюлэйт) – ағылшынша «реттеуге» «Regel»- немісше «ереже» «Регулировщик» орысша. «Тездет бірақ қателеспе» — бұл бөлімде оқушылар бағдаршам және реттеушінің сигналдары туралы түсінгендерін таратылған парақшаларға жазып оны айтып береді. Осы арқылы оқушылардың сабақты қалай түсінгенін қорытындылаймы 1) «Сұрақ-жауап» (әр топқа сұрақтар қойылады) 2) «Жол ережелері» («Жалғасын тап» деген ойын) 3) «Кім жылдам?» (әр топқа тапсырма беріледі) 1. «Сұрақ-жауап» 1. Бағдаршам деген не? (Жол бойының қозғалысын реттейтін құрал) 2. Қай түс жанғанда машиналар жүреді? (жасыл) 3. Көлік күтетін жерді қалай атайды? (аялдама) 4. Көшеде жаяу жүрген адамдарды кімдер дейді? (жүргіншілер) 5. Бағдаршамның «Қызыл» көзі не дейді? («Тоқта» дейді) 6. Бағдаршамда неше көз бар? (Үш көз бар: қызыл, сары, жасыл) 7. Жаяу адамдардың өтетін жолындағы сызық. (ақжолақ) 8. «Жолаушылар» деген кім? (көлікке мінетін адамдар)
2. «Жол ережелері» Бұл кезең «Жалғасын тап» деген ойын түрінде өтеді. 1. Жүріп келе жатқан көліктің алдынан өтіп кетемін деуші болма.Ол тоқтағанша, не өтіп кеткенше тоса тұр. 2. Аялдамада тұрған автобустың арт жағынан айналып өт. Сонда сен оның соңынан келе жатқан машинаны дер кезінде көре аласың. 3. Жолдан өткенде әңгімені доғарып, барлық зейінді жол қауіпсіздігіне аудару керек. 4. Көшенің шетіне өту үшін арнайы өткелден өту керек. Ал қалалық жерлерде аспалы көпірлермен, жол асты жолымен жүреді. 3. «Кім жылдам?» деп аталады, әр топқа бірдей үлестірме қағаздар беріледі, тақтада тұрған жол белгілерінің суреттеріне сәйкестендіріп жабыстырасыздар.
1. Жол белгілері не үшін керек? 2. Жолда жүру ережесі қай жылы қабылданған? 3. Жиек жол дегеніміз не? 4. Жаяу жүргінші қай жермен жүреді? 5. Қандай белгілерді білесіңдер?
|
Оқушылар амандасады. Сұрақ-жауап шешімін тауып, бір- бірімен бөліседі. Бірлесе отырып жұмыстанады. |
Плакаттар презентация Үлестірме қағаздар |
|
||
шағым қалдыра аласыз














